Téma: X-Faktor

2/10
Semprini 2013 szept. 08. - 11:49:03 2/10
(19/1899)
"Ennek a mûsornak számomra mindig a zsûri volt a leggyengébb pontja.
Örültem,hogy lecserélõdött a háromnegyede"
Abszolút egyetértek, annak én is örültem, hogy lecserélõdtek, de pont Geszti maradt, akit én elsõnek cseréltem volna le. Keresztes helyett Tóth Gabi nem egy nagy nyereség ahogy elnézem bár talán egy fokkal még mindig jobb, de egy adásból nehéz eldönteni. Alföldi szerintem nagyon kilóg a sorból, õ lett most a megmondóember, holott a legkevesebb köze neki van a zenéhez és az énekléshez. Persze, kell egy ilyen is, de annak kéne pont a leghozzáértõbbnek lennie nem a leginkább outsidernek. Maleket és Nagy Ferót pedig egyenesen visszasírom, fõleg Malek hozzáértése fog nagyon hiányozni innen attól tartok. Úgy vettem észre, hogy Szikora néha csak azért is ellentmond a többieknek, még ha valójában nem is úgy gondolja. Geszti meg úgy ül ott mint ha egyesegyedül õ értene hozzá valamicskét, pedig hát az eddigi három széria más bizonyított. Jó, a legutóbbit az õ mentoráltja nyerte, de inkább hagyjuk...
Szóval nm gondoltam hogy van még lejjebb, de a retekklubnak megint sikerült bebizonyítani hogy a rossznál is van még sokkal rosszabb...
gb4400 2013 szept. 08. - 11:20:02
(18/1899)
Sokan nem szeretik Alföldit, de a tegnapi adásban õ volt az, aki magasról tett arra, hogy megfeleljen másoknak, vagy a többi zsûritagnak. a saját értékrendje szerint ítélkezett. Ha valami nem tetszett neki, minden kertelés nélkül megmondta.
-csengõzoli-- 2013 szept. 08. - 09:08:46
(17/1899)
Ennek a mûsornak számomra mindig a zsûri volt a leggyengébb pontja.
Örültem,hogy lecserélõdött a háromnegyede, de Tóth Gabi baromi idegesítõ, a többiek pedig mûviek.
Érezni,hogy a szájukba adják azokat a tõmondatokat,amiket aztán be lehet majd vágni az ajánlóba.
Azt meg tényleg nem értem,hogy miért kell elájulni, sírni stb. mikor valaki jól énekel.
Jó dolog,ha találnak valakit,aki tehetséges,de azért nem szoktuk elsírni magunkat egy jó hang hallatán...
Ráadásul ahogy te is írtad, egyikük sem egy kiemelkedõ, óriási tehetség.
olahmiki1959 2013 szept. 08. - 00:52:32
(16/1899)
Az sokat elárul a mûsorról, hogy csak ennyien szóltak hozzá...
Nem vagyok elájulva a mostani felhozataltól, volt egy-két érdekesebb produkció, - fõleg a zenekarok részérõl, - de az énekesek szinte mindegyike erõlködik, aki meg nem, annak is vannak hamis hangjai itt-ott.
A teljes katasztrófa kategóriáról most nem beszélek, - abból is volt jó néhány, - de akik továbbjutottak, azok között sem volt egyetlen egy sem, aki teljesen hibátlanul énekelt volna.
Sokat kell még velük foglalkozni, hogy valóban sokoldalú énekes legyen belõlük, nem pedig csak egy-egy számot, és egy mûfajt jól csináló, talonban maradt ígéret...
A zsûri hozta, amitõl féltem, - Tóth Gabi teátrális felugrásaiból, és könnyes szemû áradozásaiból nagyon sok volt, - Szikora Robi magára erõltetett szerepe, - mármint, hogy ebben a szériában õ lesz a különc, aki mindig direkt másképp fog ítélkezni, mint a többiek, - nem tudom, mikor válik unalmassá, és általában, amikor túlságosan dicsérnek olyan embereket, akik nem rosszak ugyan, de a zseniális tehetségtõl, és az "Ekkora X faktor van benned!" minõsítéstõl fényévekre vannak, az a nézõnek okoz egy idõ után óhatatlanul rossz szájízt, mert mindenki érzi, hogy tulajdonképpen egy nagy kamu az egész.
Van még néhány adás a válogatásokból, remélem, igazi tehetségek is fel fognak bukkanni, mert akiket eddig láttunk, és hallottunk, nem nagyon érik el az elmúlt szériák színvonalát sem, ami elég nagy aggodalomra adhat okot a jövõre nézve...
Alföldi Róbert egyelõre egész normálisnak tûnik, aztán meglátjuk, mi lesz belõle.
Istenes Bence mûsorvezetõ - haha! - eddig a fordított arányosság elvét követi.
Minél kevesebbet szerepel, a mûsor annál többet ér... Remélem, ezt a jó szokását minél tovább megtartja, bár félek, hogy ekkora szerencsénk azért nem lesz...
1/10
TVterror 2013 szept. 07. - 21:16:57 1/10
(15/1899)
a szinvonal évröl évre rosszabb a 10 millio popénekes országában.
Kyo84 2013 szept. 07. - 20:41:46
(14/1899)
Komolyan, látszik ki fog továbbjutni mielõtt elkezdenének énekelni. Pl ha valakinek van valami bebmutatója, az már szinte biztos befutó. Jó persze ezt már utólag is bele lehet tenni, de akkor is teljesen kiszámítható. Szerintem idén is lesz egy "külföldrõlcsakazxfaktorkedvvérthazatérõtehetség", pár idegesítõ alak akit lenyomnak az emberek torkán meg fülén, pár Vastag Csaba utánérzés. Olyan mû az egész...persze el lehet röhögcsélni az elején, de látszik hogy meg van rendezve 90%ban. Ez a Maddox mondjuk nagyon jó volt, de látszott hogy teljesen profik. Nekik mondjuk szurkolok, teljesen bejövõsök. "Kíváncsian" várom a folytatást. A zsûrirõl majd késõbb...de úgy látom Alföldit feketébe öltöztették, biztos véletlenül :P Na mindegy kellett egy új Puzsér is...
1/10
soldier93 2013 szept. 07. - 20:35:25 1/10
(13/1899)
Ezt a "mûsort" egy szóval lehet jellemezni: Katasztrófa. Azt hinné az ember, hogy már nincs lejjebb, de az RTL mindig megmutatja, hogy de bizony van! A legfelháborítóbb, az az erõltetett színjáték a "mentorok" részérõl. Nézhetetlen, de szerencsére vannak más adók is.
1/10
vadászcsiga 2013 szept. 07. - 20:33:57 1/10
(12/1899)
A zsûrinek úgy kell viselkedni ahogy azt Angliában meg az USAban teszik a zsûri tagok. Gaz ez a mûérdeklõdés meg mûviselkedes. Gejl
1/10
Értetlenke 2013 szept. 07. - 19:30:07 1/10
(11/1899)
Ez ozt igen!i Pár perc múlva kezdõdik ez a szemét de órák óta nem szólt hozzá senki pedig ilyenkor már csak úgy jönnek a hozzászólások! Ebbõl is látszik, hogy mekkora az érdeklõdés ez után a hulladék után...
fo.ma 2013 szept. 07. - 14:48:13
(10/1899)
Jaja, kell a cirkusz a népnek! Mert ugye egy jóhangú, jókülsejû, tehetséges énekes, aki mindig hozza a szintet, meglehetõsen unalmas. A fahangú dilókról, a vihonya mûsorvezetõkrõl, meg a botfülû, részrehajló, ripacs zsûrirõl lehet beszélni, õk tartják hónapokig életben az adást.
Nagy reményeket én sem fûzök a mûsorhoz, de azért én is várom mi sül ki belõle!
olahmiki1959 2013 szept. 07. - 13:02:59
(9/1899)
Azt hiszem, eljutottunk oda, hogy az X faktorban már nem is a versenyzõk, hanem sokkal inkább a zsûritagok lesznek az érdekesek.
A manírok, a hisztik, a megjátszott, vagy éppen õszinte kirohanások, a nagy, látványos összeveszések, eltúlzott, teátrális gesztusok, bombasztikusnak szánt beszólások...
Én meg arra leszek kíváncsi, hogy folytatódik-e a magyar tehetségkutatók immár bevett gyakorlata, nevezetesen, hogy a jó hangú, jó zenei érzékkel megáldott, jó külsejû jelentkezõket szépen, szisztematikusan kirostálgatják, és benn maradnak fahangú, hamis, antipatikus, "álmomban ne jöjjön elõ!" külsejû nímandok, akiket ránk erõltetnek, akikrõl heteken keresztül el akarják hitetni, hogy milyen baromi tehetségesek, és akik a verseny után törvényszerûen tûnnek el a süllyesztõben.
És arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyire fognak levizsgázni - no nem a versenyzõk, hanem a zsûritagok.
Kirõl fog kiderülni, hogy kicsinyes, pitiáner, megalkuvó, ki fogja nyomni a végtelenségig a láthatóan tehetségtelen mentoráltját, hogyan próbálják majd egymás jó képességû versenyzõjét kitúrni a versenybõl, amikor közeledik a finálé, csak azért, hogy õk nyerjenek, stb.
Nagy Feró, Keresztes Ildikó és Malek Miklós távozásával fel kellett tölteni a zsûriben a hiányzó helyeket, nem vagyok meggyõzõdve arról, hogy Szikora Róbert és Alföldi Róbert volt erre a legjobb választás.
Tóth Gabi eszméletlen jól énekel, - sokkal jobban, mint az agyonsztárolt nõvére, - de nem tudom, hogy az ítéletei mennyire lesznek objektívek és elfogadhatóak.
Geszti Péter, aki a régi gárdából megmaradt, kissé fáradtnak, unottnak, belerutinosodottnak tûnik a számomra, lehet, hogy már õ maga is unja az egészet, csak a mûsorral járó, meglehetõsen szép pénzösszeg tartja még a versenyben.
Viszont amitõl már elõre, látatlanban égnek állt a hajam, és talán erre leszek a legkíváncsibb, hogy az alapból hihetetlenül ellenszenves Istenes Bence hogyan fogja szétharsánykodni, szét-erõltetett-poénkodni, és szét hiperaktívkodni az adásokat.
Lilu még elmegy, - remélem, egyszer jó messzire, - de ez a gyerek az egyik legirritálóbb figura az egész magyar médiában.
Úgyhogy mindenki csatolja be magát, mert ezekkel a terhekkel megpakolva, elindul az X-faktor hullámvasút!
Az elején, amikor a válogatásokat mutatják, egy darabig felfelé megyünk, ameddig még - egyre kínosabban ugyan, de - szórakozni lehet a sok szerencsétlen, hangjanincs, önkontroll nélküli, testképzavaros lúzeren, de aztán amikor megkezdõdnek a valódi produkciók, akkor elkezdünk meredeken zuhanni lefelé.
Már ami a színvonalat illeti - legalábbis, ez eddig mindig így volt, remélem, ezúttal másként lesz, bár túl nagy illúzióim nincsenek...

Azt az elcsépelt, számtalanszor, és sokunk által feltett kérdést már meg sem említem, hogy mi a fenének kell nekünk - ebben a kis országban - ennyi énekes, amikor már a meglévõkkel is Dunát lehet rekeszteni, viszont annyit azért elmondok, hogy ha a jelentkezõk között lesz néhány igazi tehetség, - AKI A ZSÛRI TEVÉKENYSÉGE ELLENÉRE IS BENN TUD MARADNI A VERSENYBEN, MERT NEM SZELEKTÁLJÁK KI PITIÁNER MÓDON IDÕ ELÕTT, NÁLUK SOKKAL TEHETSÉGTELENEBB KUTYAÜTÕKET UGYANAKKOR TOVÁBB ENGEDVE, - és eljut a döntõig, annak csak örülhetünk.
Várom a mai adást...
szingh 2013 szept. 07. - 12:17:26 Előzmény Nico71
(8/1899)
Egyszerû. Amíg nézik a népek.
Redwall, holli hobbi 2013 szept. 06. - 20:09:35
(7/1899)
Engem is csak azok az idióták érdekelnek, akik azt hiszik, tudnak énekelni, de nem, és mégis jelentkeznek :D tavaly még a végefelé is volt egy pár.
andy_balog 2013 szept. 05. - 22:01:08
(6/1899)
Gabikának nincs se tehetsége, se nem szép, inkább borzalmas, nem hogy énekelni de még beszélni sem tud! Nem tudom kinek az anyja kínyja lehet hogy így felkapták és nyalják a seggé.t!

Nem nézem többet az X faktort!
1/10
Nico71 2013 szept. 05. - 12:06:39 1/10
(5/1899)
A zsûri minden tagját be kéne zárni egy-egy gumiszobába! Elmebetegek!
RTL egyre jobban csúszik lefelé a lejtõn. (Kíváncsi vagyok, a német anyacég, meddig adja a nevét mindehhez, mikor borul már végre ki a bili.)
mushi 2013 szept. 03. - 17:08:22
(4/1899)
na a reklám alapján már megvan az új bõgõkirálynõ keresztes ildi helyett, geszti péter továbbra is ellenszenves (mi a franc már ez a valakit terhes macskával fejbedobós beszólás????), de majd meglátjuk..
Kuruntijasz 2013 szept. 01. - 10:15:59
(3/1899)
Újra beindul a nagyüzem, a sztárgyár. Megint akkora ixek lesznek mindenkiben, hogy majd kipukkasztja õket belülrõl... mint még soha eddig. A zsûrik majd elpityerednek meghatottan. Mert kutya sem fog emlékezni egyixre sem a show után. (vagy miután megcsinálta az 1 db lemezt, amit nyert) Ahogy eddig is láttuk.

Amúgy a tehetségkutatás az K+F-nek minõsül? Ja nem, mert akkor nem az alvégen kullognánk. Max, ha találnánk is, vagy fejlõdnénk általa.
Vajaskenyér 2013 szept. 01. - 08:10:08
(2/1899)
Hát a Cikidán Szikora eléggé lehúzza a színvonalat, nem találtak nagyobb ripacsot?
Mikor utoljára fellépet egy ilyen mûsorba nem tudta megtanulni a dalszöveget és nemhogy segítette volna a versenyzõ társát, inkább leégette ezzel.
budapesti 2013 aug. 26. - 23:21:31
(1/1899)
Sehol senki? Akkor elindítom. ;P