Téma: X-Faktor

Cross 2013 dec. 17. - 04:25:34
(1839/1899)
Nekem tetszett, ahogy Geszti osztotta a bájdevéjt. Elvégre nem kellene itt lenniük, hiszen annyira rosszak.

Geszti most nagyot nõtt a szememben. Jól helyretette a 4 tehetségtelen gyerkõcöt.
Jessica00 2013 dec. 16. - 17:40:46
(1838/1899)
Akkor puszilgassa a képét egész nap, és izélje meg a csabikát...Ezért kár volt nyernie egyébként. Az enyém meg beszárad...Meglátom, s szinte hallani, hogy kattan a képzeletbeli zár odalent. ( Már elnézést a kifejezésért, Kereszteshez mérem)
Jessica00 2013 dec. 16. - 13:52:59
(1837/1899)
Örömmel látom, hogy vastagcsabától nem csak én futnék el. Ez megnyugtat, kezdtem azt hinni, hogy velem van baj. Ezért már megérte ez a regisztráció, beszélgetés.
mushi 2013 dec. 16. - 12:50:44
(1836/1899)
most már talán nem is arról szól az egész, mint anno 10 éve kb, mikor elkezdõdtek ezek az újkori tehetségkutatók. akkor újdonságnak hatott az egész, az igazán tehetséges emberek futottak jelentkezni, a nézõk meg szavaztak lelkesen. kislány voltam, én is szavaztam akkor a "konkurenciánál" torres danira, mert ha felhívtam a számot, az õ hangját hallottam, hogy "köszönöm, hogy rám szavaztál". akkor az marha jó volt :) aztán most már szerintem mindenki úgy van vele, hogy minek szavazni, úgyis a fülünkön jön ki már az egész, az egyik befejezõdik, a másik máris ott toporog az ajtóban. ennyi tehetség nincs is. felhígul az egész, és már csak az jelentkezik, aki 1. vagy kiesik a válogatón, mert õ az, akit mutogatnak a vicc kategóriában, 2. vagy aki sehogy sem tudott befutni, mert középszerû a hangja, és ez az utolsó lehetõsége. danics dóra is az utóbbi szerintem. egetrengetõen jó hangja nincs, többen leírták itt sokszor, miért is. anyu segítségét nem akarta úgy tûnik, mert akkor már biztosan ott lenne valahol. hiányzik belõle a lélek, igen. valaki írta korábban, arra emlékszik, hogy énekelt sokat, de egyet se tudna szinte megnevezni, mert mindegyik dal ugyanúgy hatott: monoton énekléssel, érzelmek nélkül.
hogy meddig megy majd, a jövõ zenéje. de szerintem felesleges már erõltetni ezeket, kéne egy-két év pihenõ, aztán mindenki újult erõvel vághatna bele a tehetségkutatásba, mert annak értelme nincs, hogy elhitetik ezekkel az emberekkel, hogy ha bejutsz a döntõbe, leszel valaki. a tavalyiak közül még a gyõztesre se emlékszem. sõt a korábbi szériákból is egyedül a vastagkolbászra, csak mert beállították szépfiúnak (fúj ne).
2/10
Semprini 2013 dec. 16. - 11:57:45 2/10
(1835/1899)
Én sosem voltam X-faktor fan, sõt a legjobban az elsõ széria háborított fel, amikoris három olyan került a végsõ döntõbe, akiket én nehogy az élõshowba, de a legjobb 50-be se válogattam volna be: A totálisan hangtalan Király L Norbi, akit a válogatóról gondolkodás nélkül zavartam volna haza, ehhez képest csont nélkül harmadik lett, aztán a manírkirály Takács Nicolas, akinél affektálósabb énekes azóta se volt magyar tehetségkutatóban (mind a négyet egybevéve SEM), illetve Vastag Csaba, minden idõk talán legantipatikusabb gyõztese (bár ezen a címen a lebundázott 4. Megasztárt megnyerõ Király Viktorral osztozhat holtversenyben.)
És õk voltak az elsõ X-faktor dobogósai, míg Wolf Kati, akinek toronymagasan nyerni kellett volna, a hatodik(!) helyen végzett, Janicsák Veca meg talán a negyedik lett. No comment.
Ilyen égbekiáltó anomáliák azóta szerencsére nem voltak, a másik 3 X-Faktorban már nem a 3 legrosszabb került a döntõbe, de ott is volt azért kontraszelekció jócskán. Ebbõl a szempontból még a legutolsó széria volt a legkiegyenlítettebb, ebben volt a legkevesebb nem oda való, és azok is kihullottak még a finálé elõtt (a legtovább a Fat Phoenix húzta, de ahogy párbajra kerültek, már zúgtak is ki.) A második egyenletesen szürke volt, az volt talán a legérdektelenebb, ott nem is volt egyáltalán kedvencem, mindegy volt, ki nyeri meg, a harmadiknál meg pont nem az nyert, akinek szorítottam, de legalább a döntõbe bekerült.
Szóval mindent összevéve nekem a mostani volt az elsõ olyan X-faktor, amit végül az a versenyzõ nyert, akinek kezdettõl fogva szurkoltam, tehát én kimondottan örülök a végeredménynek, fõleg, hogy Danics Dóra személyében végre megvan az elsõ nõi gyõztes az RTL-klubon. Hogy be fog-e futni, azt majd az idõ eldönti, lényeg, hogy nyerni tudott.
Leen 2013 dec. 16. - 10:21:45
(1834/1899)
És ami a legjobb: nincs az az eszeveszett kuncsorgás!!!
filoszemitabélus 2013 dec. 16. - 09:21:34
(1833/1899)
Érdemes a %-okat is megfigyelni. 32, 34, 34 vagy 51, 49. Még véletlenül sem 32, 68. Naná!
Ha én szavazni akarnék és ilyen 32-68 arányt látnék, akkor, hogyan gondolkodnék?
Ha az én kedvencemnek van 68%-a, akkor felesleges SMS-t küldenem, ha az enyémnek van 32%-a, akkor meg már nem érdemes.
Ki van ez találva.
Az is érdekes, hogy egy magyarországi televízió, miért vesz meg egy licencet, amiért irdatlan összegeket fizethet (ráadásul a versenyzõket is kiszipolyozza Cowell cége, hiszen évekig köti õket a szerzõdésük, minden fellépésük után fizetniük kell az X-Faktor-nak)? Miért ne lehetne egy saját tehetségkutatót bevezetni? Nem olyan nagy szám az X-Faktor arculata.
Persze a kérdés költõi, hiszen tudjuk, minek a rövidítése az RTL: Radio Televisio Luxemburg.
Jessica00 2013 dec. 16. - 08:29:55
(1832/1899)
Vv idején több még tizezrek szavaztak, most sztem 10 alatt, ezért ki se merik írni...
stalone 2013 dec. 16. - 08:29:49
(1831/1899)
Régen X faktor fun voltam. De most a döntõt már fel sem vettem, meg sem nézem. Hamis féltehetségek parádéja volt ez a széria.Ezt mi sem bizonyítja, hogy még egy évvégi koncertet sem szerveztek rájuk. Bezzeg az elsõ szériára két Aréna koncertet is szerveztek 10ezer forintos állóhelyekkel. Sajnos még Dóra sem fog befutni...El fognak tünni a süllyesztõben...
Jessica00 2013 dec. 16. - 08:28:08
(1830/1899)
Geszti nem a btw miatt jellemtelen amúgy.
Dórát csillogó szemmel, szerelmes kamaszként konferálta fel mindig, szombaton is, amikor IS pl Tündét fapofával, szinte kötelességbõl, kis mosollyal.
Mást nem is mondok már, mert pár ember azzal jönne, hogy féltékeny vagyok Dórára ...
malvinkicska 2013 dec. 16. - 07:04:51
(1829/1899)
Mi volt a ráció ki gyõz, mikor hetekkel ezelõtt, már tudták , hogy Danics a szavazat tisztaságával kapcsolatban kételyeim vannak, mivel egyszer sem merték kifordítani, a fantom képeket.A lényeg az lesz ki fogja valamire vinni a nagybetûs életben, majd mennek a levesbe a többi után. A hozzászólás száma is mutatja nem annyira lelkesednek, az emberek ezért a mûsorért, a zsûrirõl meg nincs véleményem...
indingo 2013 dec. 16. - 06:44:01
(1828/1899)
Danics elég vacak volt a döntõben is, mint kb. az egész mûsor alatt! Nulla érzelem, fülfájdító órdítozás, mû rekesztések, mintha neki feka hangja volna.............valami katasztrófa. Valaki már írta korábban, hogy még el se kezdõdik a szám már könnyes a száma. Tény, hogy hatásvadász számokat énekelt a Geszti pedig jól marketingelt! Gondolom ír majd neki pár számot...
olahmiki1959 2013 dec. 16. - 05:16:17
(1827/1899)
Namostakkor...

Két estén keresztül mutogattak nekünk, nézõknek, két fantomképet, alattuk százalékokkal, és biztattak arra bennünket, hogy szavazzunk, mert nagyon, hihetetlenül, elképesztõen szoros az állás a két versenyzõ között, és "ha nem szeretnék, hogy a kedvencük lemaradjon, akkor nyomják az sms-eket ezerrel, mert ha szavaznak, akkor nyerhetnek is!
Mutatjuk is, hogy mit!" - üvöltötte a két mûsorvezetõ, kidagadó nyaki erekkel.
Ezt!!! - mondom én. (Szerencsére a kézmozdulatomat nem lehet begépelni ide...:)))

Rátérve a lényegre, kérdem én.
Ha a nézõi szavazás döntötte el, hogy ki nyeri meg a versenyt, akkor MIÉRT NEM FORDÍTOTTÁK MEG A KÉT FANTOMKÉPET A VÉGÉN, hogy a saját szemünkkel gyõzõdhessünk meg arról, hogy ki gyõzött, és milyen arányban???
Ezért szavaztak két napon keresztül a nézõk, a rajongók, ezért mutatták meg nekünk idõrõl-idõre a fantomképeket, hogy a végén egy borítékban érkezzen meg a végeredmény?
És mi van, ha nem hiszem el, hogy becsületesen folyt a játék?
Mi van, ha manipulációra gyanakszom?

Árpa Attila nemrég megjelent könyvében elmondja, hogy annak idején, a Való Világ beszavazásainál bizony belenyúltak a szavazás menetébe, - pedig állítólag ott is közjegyzõ felügyelte a szavazás tisztaságát, - hogy a mûsor számára érdekesebb figurák jussanak be a villába.
És Árpa Attila az RTL egyik emblematikus figurája volt, aki teljes mértékben belelátott a dolgokba.
Ha õ ilyet le mert írni, akkor ott bármi megtörténhetett, és a mai napig meg is történhet...

A két fantomkép alatt miért nem mûködött legalább egy folyamatosan pörgõ számláló, amely minden pillanatban pontosan, darabra mutatta volna, hogy melyik figuránál éppen hol tart a szavazatok száma?
Az lett volna a fair dolog.
(Szerintem a következõ X Faktornál így kellene csinálni).
A manipuláció lehetõsége még így sincs kizárva 100 százalékig, de valamennyire akkor is tisztább lehetne a játék.

Természetesen, nem azt mondom, hogy Danics Dóra nem becsületesen gyõzött, de a mai világban bármi megtörténhet...

Amióta a Fat Phoenixet benyomták a versenybe, és elég sokáig egyengették is az útját a két közepes tehetségûnek sem mondható gyereknek, azóta én már semmin sem csodálkozom...

"Karthágót pedig el kell pusztítani!" - mondta annak idején minden szónoklata végén Cato szenátor.
Ennek jegyében én pedig most kiadom a saját jelszavamat, ami legalább ilyen jelentõséggel bírhat a jövõ nemzedékek számára.

"A FANTOMKÉPEKET MEG KELL FORDÍTANI!!!"

Bezony...
agnesp 2013 dec. 15. - 23:34:18
(1826/1899)
Mindenki? Geszti (undorító volt, ahogy a By The Way-t ekézte egész adás alatt, az eredményhirdetésnél különösen gusztustalanul viselkedett) és a család ünnepelte csak. Danics Dóra egyébként egy volt évfolyamtársamra emlékeztet, akit valamiért nagyon tolt az összes tanár, pedál-medál és álszerény volt, a lélek viszont hiányzott belõle. Az évfolyamon senki sem szerette, igaz, nem is nagyon állt szóba senkivel.

Az igaz, hogy a By The Way hamiskás volt végig, de öröm volt nézni õket, hogy élvezik, amit csinálnak, és becsülik, szeretik egymást, helyesek, kedvesek, fiatalok. Dórán csak az akarást láttam, hogy belerokkan, ha nem õ nyer. Ettõl nem tudok elvonatkoztatni.
-csengõzoli-- 2013 dec. 15. - 23:16:06
(1825/1899)
Szerintem most tévedsz!
Nem sajnálod! :D
3/10
kazsagx 2013 dec. 15. - 23:14:56 3/10
(1824/1899)
Istenesnek adhatna valaki egy nyugtatót mert csak ordítani tud,amit az Afterben is lemûvel.... nem normális a gyerek!
Nofri 2013 dec. 15. - 23:12:36
(1823/1899)
hasonlót akartam írni.
végig Szikorától vert a víz (ma már nem!),de most Geszti mélyen alulmúlt mindenkit.

jó, hogy Danics Dóra nyert, örülök! :)
Leen 2013 dec. 15. - 23:12:12
(1822/1899)
Lehet! Attól én konkrétan agyvérzést kapnék :D
1/10
stenmore- 2013 dec. 15. - 23:11:46 1/10
(1821/1899)
Hát elég vicces lett volna és lejáratta volna még jobban a mûsort, ha olyanok gyõznek akik egyszer már kiestek,és csak sumákolással kerültek vissza ,ez még egyértelmûbben mutatta volna hogy semmi köze a megítélésnek a realitáshoz.Danics egyszer sem párbajozott és hogy úgy tünt hogy mindig egyformát énekel az a hülye dalválasztások eredménye volt.E mögött azonban látni kell a benne rejlõ lehetõséget ,ami néhány jó befutott számmal világosan látható lett volna, és még szórakoztatta volna is a közönséget.
filoszemitabélus 2013 dec. 15. - 23:11:19
(1820/1899)
Valaki megette a szendvicsét, amíg konferált.