Téma: X-Faktor

Seven7Crown 2014 szept. 22. - 17:33:34
(125/385)
A szombati adás az X-Faktor gyásznapja volt!:(
Viszont a vasárnapi Sztár a sztárban külön felüdülésnek számított Kökény alakításával, mert szerintem még Natalia Orális sem tudta volna így elõadni a saját dalát:
http://tv2.hu/sztarban_sztar/produkciok/158621_kokeny_attila_-_cambio_dolor.html

Majka, pedig még tett is rá egy lapáttal, amit Orális még fokozott is a mû cicivel!:D
Semprini 2014 szept. 22. - 13:53:56
(124/385)
Egyet kell hogy értsek, engem sem nyûgözött le a belinkelt videó. Én is emlékszem Szabó Mariannra az élõ adásokból, de abszolút a középmezõnybe soroltam már akkor is, teljesen jogos, hogy negyedikként kiesett és azóta sem hallottunk róla, aminek viszont már komoly oka lehet. A bemutatkozásul választott szám ráadásul szerintem nagyon ízléstelen: Beethoven Örömódáját ilyen erõltetett, mû-gospeles stílusban kicsavarni, ráadásul angol szöveggel, úgy hogy gyakorlatilag a kíséret harmóniáin kívül nem is emlékeztet az eredetire, hát nem tudom, biztos van, akinek tetszik, nekem nagyon nem jön be. Természetesen nem állítom, hogy Szabó Mariann tehetségtelen lett volna, errõl szó sincs, de hogy nem volt a legjobbak közt, az is egészen biztos, és nyilván nem ok nélkül kallódott el azóta.
ponca 2014 szept. 22. - 10:00:29
(123/385)
Ízlések és pofonok, meghallgattam a belinkelt videót. Nem dobtam hátast és az élõmûsorban sem hagyott nyomott bennem a hölgy. Mi sem emlékeztünk rá, mint a többi százakra sem, akik az élõadásba bejutottak ezekben a tehetségkutatókban az évek alatt.
Valahogy nem szerette Õt a közönség írod. Na ez már baj, mert ha a közönség valamiért nem szereti akkor lehet bármilyen hangja, sikert nem fog elérni hiszen ez nagyon is olyan mûfaj, ahol kell a közönség szeretete, igénye arra, hogy szerepeljen.
fo.ma 2014 szept. 22. - 09:01:14
(122/385)
Jaj, a másik csatorna zsûrije.... ne is mondd! Meg vannak gyõzõdve róla, h nekik szól a mûsor, h õk baromira jól érezzék magukat. Olyan jól elszórakoznak, hol érdekli õket, h mi van a nézõkkel?
Cordelia 2014 szept. 22. - 07:49:17
(121/385)
a családtagok hozzá hasonlóak, a szülõk ilyennek nevelték, hasonló a hasonlóval barátkozik. Alföldi jó mentora lenne, ha hallgatna rá, de miért tenné? Szerinte ez az extravagancia, meg az "adjuk csak magunkat" imázs. Tartósan divatos kifejezés lett a "manírok nélkül". Ez ma TG.
A másik csatornán rábeszélték a nõvérét, hogy bújjon a bõrébe. Utána kedveskedve hülyéskedtek a testsúlyán. Ott olyan bunkó az egész zsûri állomány, hogy azonnal átkapcsolunk. Sajnos befolyásolják a középszerû embereket. Akik úgy nevelik a gyerekeiket, hogy manapság a legjobb pályaválasztás a fotomodell meg a p-színjátszás.
fo.ma 2014 szept. 21. - 22:15:34
(120/385)
Valószínûleg! De azért neki is szólhatna egy hozzá közelálló, h ezzel a vihonya stílussal mennyire lejáratja magát! Már nem egyszer hallottam, ahogy Alföldi rászól, de csak nem veszi észre magát!
fo.ma 2014 szept. 21. - 22:12:36
(119/385)
Pont ez a probléma! Érthetõ, h a családtagok, barátok elfogultak, de az már nem, h még õk beszélik rá a szerencsétlen antitalentumokat a szereplésre! Ha õket nem érdekli, h ország-világ ki fogja röhögni a szeretteiket, akkor ne csodálkozz azon, hogy a szerkesztõk rátesznek egy lapáttal. És ne sajnáld az énekelni, mozogni nem tudó nímandokat, maguknak keresték a bajt, amikor odamentek. Sajnálja az, aki a szereplésre buzdította õket!
Viszont az nekem sem tetszik, hogy a zsûri viccbõl egyeseket átenged közülük.
Cordelia 2014 szept. 21. - 20:50:22
(118/385)
azért lett zsûri tag, mert így viselkedik...
Cordelia 2014 szept. 21. - 20:49:01
(117/385)
emlékszem Szabó Mariannra: egyedi hang, karikás szemek. Vagy az éjszakázástól, vagy mástól. Shodeinde Dorka-t Geszti Péter nagyon szépen menedzselte. Szabó Mariann nem kapott ilyen támogatást, nem volt sem érdekes magánélete, sem egzotikus terhessége...
olahmiki1959 2014 szept. 21. - 18:23:40
(116/385)
"szörnyûen hamisan"
elgépeltem valamit, helyesen: "szörnyen hamisan"
olahmiki1959 2014 szept. 21. - 18:20:25
(115/385)
Teljesen igazad van, a szeretet, a baráti társaságoknak a versenyzõkhöz való viszonya, a családi kapcsolatok...
Ezek mind befolyásolják, és elõsegítik az elfogultság kialakulását.
Érdemes megnézni a színpad mögött álló rokonok, ismerõsök arcát, amikor egy szörnyûen hamisan, tempón kívül éneklõ, mozogni nem tudó, szerencsétlen nímand van a színpadon, milyen lelkesen drukkolnak neki, és amikor utána csalódottan visszajön közéjük, mert a zsûri elküldte, akkor elkezdik vigasztalni, mintha a zsûri lett volna a hibás, nem pedig a versenyzõ, aki nem tudott két tiszta hangot kiénekelni.
Tehát, még akkor sem hallják, akkor sem tudják, hogy mi történt, én pedig mindig csodálkozom, - bár ennyi idõ, meg negatív tapasztalat után már nem kéne, - hogy ilyen sok "botfülû" ember van kis hazánkban, (Bartók, meg Kodály hazájában), ez az, amit egyszerûen a mai napig nem tudok elfogadni.:D
olahmiki1959 2014 szept. 21. - 18:03:35
(114/385)
Bocsánat, itt valami tévedés lehet.
Szabó Mariann nemcsak hogy bejutott az élõ adásokba, hanem a negyedik fordulóig jutott, - én nagyon drukkoltam neki, mert elképesztõen nagy tehetségnek tartom, - és ott esett ki, a Shodeinde Dorkával való párbaj után, - aki szerintem sokkal gyengébb képességû énekesnõ nála.
Mariann valami miatt nem volt igazán szimpatikus a nézõk számára, - gondolom, - mert a nézõk szavazataival esett ki.
Belinkelem az akkori híreket.

" Szabó Mariann kiesett!
Shodeinde Dorka és Szabó Mariann párbajozott a negyedik adásban a bennmaradásért. A mentorok most elõször nem tudták eldönteni, hogy ki menjen haza, ... ezért a mûsorvezetõk kibontották a borítékot. A nézõk úgy döntöttek, hogy Szabó Mariann távozzon."

Sajnos, azt hiszem, Szabó Mariann nagyrészt magának köszönheti, hogy mondhatni, eltûnt a szakmából - lehet, hogy itt-ott még fellép, talán készít dalokat is, de az országos médiából eltûnt - ugyanis a sajtóban szóbeszédek vannak emberi gyengeségekrõl, az alkohol túlzott szerepérõl, megbízhatatlanságról, egyebekrõl.
Nagyon nagy kár érte, de hát tudjuk, a magyar közéletben nem õ az egyetlen tehetség, aki elkallódott.

http://videa.hu/videok/zene/x-factor-szabo-mariann-43ZLchsG8QukbU8v

A belinkelt videót érdemes megnézni - én nagyon sokszor láttam már, egyszerûen nem tudok betelni vele, - ilyen hangterjedelem, a hangok tisztasága, zenei érzék, (ahogy mi, zenészek mondani szoktuk, "dög"), ami ebben a lányban van, egészen példátlan a magyar szakmában, na ez, tényleg világszínvonal!
Ahogy emlékszem, - fõként a mentorok hibájából, - ezt az õserejû éneklést nem is nagyon tudta aztán megismételni, elkezdtek nem neki való dalokat énekeltetni vele, más stílust erõltettek rá, amiben nem érezte igazán jól magát, meg is lett az eredménye, kiesett.:D

Más.
"Azt nem értettük, hogy azt a két egyszerû teremtést, akik a pompás éneklés kapcsán egymásba is szerettek miért hallgatta a zsûri végig, miért nem intette le õket sokkal hamarabb."

Nem mondod komolyan, hogy ezt nem értettétek...:)
Hát azért, hogy a két szegény, kiszolgáltatott, semmit nem értõ teremtésen a hasát fogva nevethessen egy egész ország, - én meg egy idõ után valahogy kezdtem kényelmetlenül érezni magam, bocsánat, de kissé olyasféle érzésem volt, mint annak idején, amikor a nyomorék, torz testû, vagy szándékosan elcsúfított arcú embereket pénzért mutogatták a mutatványosbódékban, a közönség pedig jól szórakozott a kiszolgáltatott szerencsétleneken...:D

"Szép példa" a magyar kereskedelmi média mûködésébõl, 2014...:)
papzo 2014 szept. 21. - 14:42:17
(113/385)
Az általad említett hölgy csak nem lehetett minden idõk leg-leg-legje, ha nem jutott be az êlõ mûsorba és azóta sem hallani róla.
De tény, hogy attól a kislánytól akinek ezt tegnap mondták mi sem dobzunk hátast.

Azt nem értettük, hogy azt a két egyszerû teremtést, akik a pompás éneklés kapcsán egymásba is szerettek miért hallgatta a zsüri végig, miért nem intette le óket sokkal hamarabb. Szegény két bugyuta nézésû azt sem értette, hogy mi zajlik körülótte.
Semprini 2014 szept. 21. - 13:54:52
(112/385)
" egyszerûen nem tudják, nem hallják, hogy hogyan énekelnek. A szörnyû viszont az, hogy a környezetükben sincs senki, aki megmondaná nekik."
Ez nekem is sokszor eszembe jut, a kulcsszó talán az elfogultság lehet. Ugyebár az ember a szívéhez közelállóknak könnyebben elnézi a hibáit, esetleg fel is nagyítja az erényeit, meg azt is mondják, hogy minden szülõnek a saját gyereke a legszebb. Persze ettõl még a haverok, barátok, ismerõsök körében lehetne 1-2 olyan bátor ember, aki megmondaná az igazat, és megakadályoznák, hogy egy ország elõtt hülyét csináljanak magukból, de úgy látszik,a tévés szereplési vágy mindennél nagyobb úr, és mindenkinek kijár az a bizonyos 15 perc hírnév. Na meg, ha valakinek ennyire zéró az önkritikája, akkor másoknak aligha hinné el, ha az igazat mondaná, pláne ha az illetõ egyedül lenne a környezetében, és nyilván azt hinné, hogy csak irigységbõl mondja. Ha pedig valakinek végképp nincs semmi zenei hallása és saját botrányosan hamis éneklését tisztának hallja, azzal tényleg nehéz lehet elhitetni, hogy amit mûvel, az hallgathatatlan.
jani-wan 2014 szept. 21. - 12:43:35
(111/385)
"Hát, lehet, hogy tényleg ezt kérték tõle, de mivel (elvileg) egy szuverén, felnõtt ember, aligha volna köteles megtenni..."
Nem köteles, de jó pénzért az emberek hajlandóak a kompromisszumokra :)
Ezt elõadói körökben úgy is szokták mondani, hogy "arccal a kassza felé".
Ja és még élénken emlékszem, hogy Friderikusz mekkora ripacs volt a 90-es elején. De ha az hozta a zsét a konyhára, nem fogom megkövezni érte.
Persze azért szükséges, hogy ez a viselkedés valahol benne legyen a személyiségében.
Semprini 2014 szept. 21. - 10:59:30
(110/385)
"Meggyõzõdésem hogy szándékosan ripacskodik. Lehet hogy saját indíttatásból, lehet hogy ezt kérték tõle, de engem is roppant mód irritál."
Hát, lehet, hogy tényleg ezt kérték tõle, de mivel (elvileg) egy szuverén, felnõtt ember, aligha volna köteles megtenni, hacsak nem jön mindez eleve a saját személyiségébõl. Ezt hívják kontrollálatlan exhibicionizmusnak. Mintha csak azt akarná, hogy kizárólag RÓLA szóljon a mûsor, nem pedig a versenyzõkrõl, ezért a saját, éretlen, ugyanakkor mérhetetlenül extrovertált személyiségét tolja elõtérbe, és való igaz, hogy a kulturált viselkedés legelemibb szabályaival sincs tisztában. Ráadásul még szakmailag sem tett le annyit (és olyan színvonalút) az asztalra, ami indokolhatná a zsûriben való szerepeltetését. Szerintem egyszerûen az õ szereplésével akarják eladni a mûsort, ha már a zenei színvonal önmagában erre nem lenne alkalmas.
Szerintem nem túlzás kijelenteni, hogy Tóth Gabi minden idõk legalkalmatlanabb, legirritálóbb, és viselkedni leginkább nem tudó zsûritagja. Megengedhetetlenül botrányos a viselkedése, de hát cirkusz kell a népnek ugyebár...
malvinkicska 2014 szept. 21. - 10:42:24
(109/385)
A középsúlyos gyenge elméjûek sokkal jobban tudnak viselkedni, mint Tóth Gabi az a nõ vagy a zsûri szégyene, mit képzel magáról, nem bírom elhinni nem volt, egy normálisabb celeb a helyére, mert szakmai tudásról nem beszélhetünk az Malek Miklós, aki tudott.
jani-wan 2014 szept. 21. - 09:17:12
(108/385)
"... a legdöbbenetesebb a két gyáli szerelmes fiatal volt..."
Ahogy Alföldi mondta: a szerelem nemcsak vak hanem süket is :DDD

"éneklés helyett hörgõ akárkit"
A hörgõs továbbjutott? Nekem eddig úgy jött le hogy kell három igen a továbbjutáshoz, és mintha csak kettõt kapott volna. De ez csak a második amit láttam és nem is néztem folyamatosan, lehet hogy tévedek.
Annyit azért hozzátennék hogy amikor a zenére is hörögni kezdett én is fetrengtem a röhögéstõl. Óriási ötlet. Egyszer. Másodszorra már nem poén. Egyébként ha továbbjutott ahogy mondd lehet hogy tud mást is legközelebb.
Van hogy az ember nem arra számít amit kap:
https://www.youtube.com/watch?v=u5ftN6wl8Ks


"Tóth Gabi egyébként pszichológiailag rendben van, hogy annyira elalélt egy szerinte jó külsejû sráctól, hogy szinte ráugrott egy ország szeme elõtt?"
Meggyõzõdésem hogy szándékosan ripacskodik. Lehet hogy saját indíttatásból, lehet hogy ezt kérték tõle, de engem is roppant mód irritál.
fo.ma 2014 szept. 21. - 09:05:22
(107/385)
Nem akarom Gabit bántani, mert tehetséges énekes, de vehetett volna néhány illem- és viselkedéstan órát mielõtt belevág egy ilyen volumenû mûsorba! Úgy viselkedik mint egy komplett idióta, nagyon ciki amit csinál!
Kornél73 2014 szept. 21. - 08:58:15
(106/385)
Szándékosan hallgatták el, hogy Danics Dóra barátnõje, Kállai-Kiss Zsófia szerepelt az X-Faktor elsõ részében? Cserhátitól az Egy elfelejtett dalt énekelte, amivel megríkatta Keresztes Ildikót.