Téma: X-Faktor

offtopic
Edmond Dantes 2014 szept. 12. - 12:01:27
(65/385)
Írtam neked privátot, mint látom, még nem nyitottad ki...pótold! :o)
olahmiki1959 2014 szept. 12. - 11:53:52
(64/385)
"Most ment el a kedvem az egésztõl" - mondta annak idején Királyhegyi Pál, amikor munkaszolgálatosként egy irdatlan nagy pofont kapott egy nyilas keretlegénytõl.:D
moderator3 2014 szept. 10. - 19:43:03
(63/385)
A Port szabályzata megtalálható a belépés utáni fórum lapon jobbra fenn Fórum szabályzat címszó alatt a fórumozó kérésre egyszeri megoldásként bemásolhatom.a továbbiakban a megjelölt helyen lehet tanulmányozni, a ferdítések elkerülése végett:


PORT.hu Fórum szabályzat

A PORT.hu Fóruma nyilvános. A regisztrált Felhasználók véleményüket, meglátásaikat a Fórum szabályzatában leírtak szerint megfelelõ módon fejthetik ki.

A PORT.hu Fórumát a felhasználók ingyenesen vehetik igénybe. A hozzászólások valóságtartalmáért a PORT.hu szolgáltatója semmilyen felelõsséget nem vállal.

A PORT.hu Fóruma moderált.
A moderátorok alapvetõ feladata biztosítani a folyamatos társalgás lehetõségét, ennek érdekében törlik a Fórumokon közzétett hozzászólások közül azokat, amelyek:
akadályozzák a fórumok rendeltetésszerû használatát,
a PORT.hu rendszerének vagy bármely felhasználó számítógépének mûködését általuk nem kívánt módon befolyásolják,
tartalma jogszabályba vagy jelen szabályzatba ütközik.

Mivel a moderátorok sem láthatnak minden egyes hozzászólást, ezért kérjük, hogy ha egy Felhasználónk olyan bejegyzésre bukkan, amely megítélése szerint jelen szabályzat valamelyik pontjába ütközik, esetleg egyéb módon akadályozza a kulturált társalgást, jelezze azt a moderator@port.hu e-mail címen.

A PORT.hu Fórumain a felhasználók bizonyos megkötésekkel olyan álnevet - azaz nick nevet - választhatnak maguknak, amilyet szeretnének.

Ezek alól elsõdlegesen kivételt képeznek: PORT, PORT.hu, moderátor, szerkesztõség elnevezések, illetve ezek különbözõ számozásokkal, illetve egyéb megjelölésekkel létrehozott változatai,

védett név, elnevezés,

kortárs vagy történelmi - magyar vagy külföldi - közszereplõ, közismert ember neve, mûvész- vagy beceneve,

más jogos és méltányolható érdekeit sértõ név, elnevezés,

obszcén vagy trágár kifejezés,

rasszista, mások lelkiismereti-, vallási-, nemzeti-, nemzetiségi hovatartozását gyalázó vagy sértõ kifejezés,

burkolt vagy nyílt reklámhordozó kifejezés,

az üzemeltetõ fórumain már létezõ vagy ahhoz a megtévesztésig hasonlító azonosító.

Egy hozzászólás közzétételével a Felhasználó lemond a hozzászólása feletti rendelkezési jogáról, továbbiakban követelése nem származhat ebbõl.
A PORT.hu saját belátása és érdekei szerint szabadon rendelkezik a Fórumán közzétett hozzászólásokkal, ideértve az egyes hozzászólások részét vagy egészét képezõ tudományos-, mûszaki-, irodalmi-, vizuális-, hang- és szoftveralkotások tárolását vagy törlését is. A bejegyzés közzétételével a regisztrált felhasználó lemond - az üzemeltetõ bármilyen formában közzétett - hozzászólása feletti rendelkezési jogáról. Anyagi vagy más jellegû követelést a késõbbiekben ezek tárolására, törlésére vagy ezek elmaradására, megsemmisülésére alapozva nem támaszthat.

PORT.hu moderátoraira ruházza azt a jogát, hogy azokat a hozzászólásokat, amelyek megsértik a moderálási alapelvek valamelyikét, eltávolítsák. Szintén a moderátorokra ruházza azt a jogot, hogy e szabályok súlyos megszegését követõen a Felhasználó regisztrációját megszüntethetik.

A moderátorok indoklás nélkül törölhetnek hozzászólást (és az arra érkezett válaszokat), törölhetnek témát vagy módosíthatják a topic címét, ha:

a vitapartner vagy más személyét sértõ hangnemû,

személyiségi, illetve közösségi jogokat sértõ,

adatvédelmi törvényeket sértõ,

agresszív, fenyegetõ, félelemkeltõ, gyûlöletkeltõ,

a közzétételének idõpontjában hatályos jogszabályba ütközik, illetve bûncselekményre vagy egyéb jogsértésre történõ felhívást vagy arra való jelentkezést tartalmaz,

a társadalom általánosan elfogadott erkölcsi normáit, a természeti, történelmi, tudományos, kulturális értékek megbecsülését, bármely világnézeti, vallási meggyõzõdést sért,

népek, nemzetiségek, etnikumok, bármely kisebbségek, nemek, korosztályok közötti hátrányos megkülönböztetést tartalmaz, akár burkolt formában,

más személyes adatait nyilvánosságra hozza,

nem a vita tárgyával vagy a topic címével összefüggõ,

már meglévõ hozzászólást vagy topicot ismétel,

törölt hozzászólást idéz vagy ismétel,

bújtatva vagy közvetlenül valakinek a cégét, szolgáltatásait reklámozza,

nicket sértõ vagy lejárató, alpári címû vagy tartalmú, trágár szavakat tartalmazó,

valaki sérelmezi a róla nyitott topic-ot,

a kulturált, folyamatos társalgást feltûnõen és szándékosan akadályozó vagy zavaró,

a moderátorok technikai - JAVA-alkalmazások, nagyméretû képek (>500kB), "kisregények" bemásolása, a rovatok letöltését akadályozó vagy lényegesen lassító csatolások ("linkek"), képek, automatikusan induló file-letöltések, átirányítások és minden más olyan beavatkozás, ami megváltoztatja a rovat méretét, megjelenését, illetve akadályozza annak rendeltetésszerû használatát - vagy tartalmi - a kulturált, folyamatos társalgást feltûnõen, szándékosan akadályozó és zavaró, vagy témán kívüli ún. "offtopic" hozzászólások - rombolásnak minõsítik,

a szerkesztéssel, moderálással, illetve a moderátorokkal foglalkozó bejegyzés,

a témához a megnyitást követõ egy hónap alatt nem érkezett egy hozzászólás sem,

a PORT.hu a témának nem kíván nyilvánosságot biztosítani,

politikai állásfoglalást tartalmaznak, vagy a téma és a politikai megnyilvánulás nem azonos.

A moderátorok indoklás és értesítés nélkül korlátozhatják, letilthatják a hozzászólót, ha:

rendszeresen, szándékosan a moderátori alapelvekbe ütközõ módon vagy tartalommal szól hozzá,

törölt hozzászólást idéz vagy visszamásol,

a nick neve vagy e-mail címe közismert közéleti vagy történelmi személyiség, népcsoport, szervezet vagy intézmény nevével egyezik, illetve arra utal vagy azzal közvetlenül összekapcsolható, kivéve, ha a nick és a hozzászóló azonosságáról meggyõzõdtek,

a nick-je megtévesztésig hasonlít már bejegyzett nick-re,

a nick-je obszcén vagy trágár kifejezés, rasszista, mások vallását, nemzeti, nemzetiségi hovatartozását gyalázó, sértõ kifejezés, burkolt vagy nyílt reklámhordozónak tekinthetõ,

a nick-je jogszabályi értelemben védett név,

a nick-je más jogos és méltányolható érdekeit sértõ név,

nincs megadva e-mail cím,

kiderül, hogy a megadott e-mail cím nem használható, pl. az arra küldött moderátori levélre nem érkezik válasz,

tevékenysége jelen moderálási elvekkel ellenkezik,

a moderátor felszólításának ismételten nem tesz eleget,

politikai véleményt közöl.



A tiltás lehet ideiglenes vagy végleges. A leggyakoribb eltiltási tételek: egy nap, egy hét, egy hónap, végleges. A letiltási tételek nem kötelezõen ebben a sorrendben követik egymást; adott esetben akár azonnal kiszabható a legsúlyosabb büntetés is. (A PORT.hu nyomatékosan felhívja minden regisztrált felhasználójának szíves figyelmét arra: alaposan és körültekintõen mérlegeljék, milyen tartalommal, milyen formában teszik közzé hozzászólásaikat. A mérlegelés során vegyék mindenképpen figyelembe, hogy a fórumokat az üzemeltetõ archiválja, ezért bárki által, több év elteltével is visszakereshetõ egy-egy regisztrált felhasználó akár összes hozzászólása.)
Újraregisztrálás más felhasználóként egy idõleges tiltás alatt végleges kitiltáshoz vezet.

A felhasználók hozzászólásuk beírásával korlátlan - a többszörözés, átdolgozás, nyilvánossághoz közvetítés, nyilvános elõadás és a terjesztés jogát is magában foglaló - felhasználási jogot adnak PORT.hu részére. A Fórumon megjelenõ hozzászólások csak személyes használatra nyomtathatók, tölthetõk le, illetve terjeszthetõk és kizárólag a PORT.hu írásbeli hozzájárulásával lehet õket felhasználni. A felhasználók kötelesek betartani a személyes adatok védelmérõl és a közérdekû adatok nyilvánosságáról szóló 1992 évi LXIII. törvényt, valamint egyéb adatvédelmi jogszabályok rendelkezéseit.

Amikor a fórumozó regisztrál, elfogadja a feltételeket.
offtopic
Cordelia 2014 szept. 09. - 22:40:48
(62/385)
egy darabig nem kaptam levegõt a szabályok láttán
ha ez személyes tapasztalat, akkor szomorú vagyok
offtopic
boom48 2014 szept. 09. - 22:36:20
(61/385)
fórumozási szabályzat a port.hu-n:

- minden hozzászólás közlésekor minden kapcsolódó jogáról a hozzászóló lemond, így pl. hozzászólás eltávolításánál panasznak, reklamációnak helye nincsen (fórumszabályzat, 5-ös pont)
- a hozzászólásokért a port.hu-t semmiféle felelõsség nem terheli (fórumszabályzat, 2-es pont)
- a hozzászólások felett a moderátorok korlátlanul rendelkeznek (fórumszabályzat, 5-ös pont)
- a hozzászólásokat a moderátorok indoklás nélkül törölhetik (fórumszabályzat, 5-ös pont)
- a hozzászólókat a moderátorok indoklás nélkül örökre is kitilthatják anélkül, hogy errõl bárkinek bármilyen jelzést adnának, így növelve a felhasználók látszólagos számát (fórumszabályzat 5-7 pontok)
Cordelia 2014 szept. 09. - 21:51:29
(60/385)
az a grétsy lezli-féle link, amit küldtél nagyon hasznos, mert megtanultam belõle, hogy léteznek keresztnevekkel (bocs, utónevekkel) kapcsolatos kettõsségek (Attila = Atilla - mindkettõ rendben van és anyakönyvezhetõ).

Innen megint elindultam a Jennifer = Dzsenifer felé. Ezért e nyílt hsz kapcsán szeretnék Nickie-tõl bocsánatot kérni, mert az a bizonyos rendelet, amit beírtam korrekt, de 20-30-40 évvel ezelõtt még más szabályok vonatkoztak az anyakönyvezésre. Ezért Claudia a Liptay Klaudia, ezért Jenifer az X-faktorban feltûnt lány, bár nem tudom hány éves?

Ha 20 év alatti, akkor külföldi valamelyik szülõ vagy annak vallja magát.

Kérem a T. Moderátorokat, hogy a finom humornak engedjenek teret, mert attól aktív pl. ez a konkrét fórum. A sokadik X-Faktornál ne várjunk túl nagy lelkesedést. Sem Cordelia, sem olahmiki1959, sem Edmond Dantes nem alkalmaz politikai, rasszista vagy homofób megnyilvánulásokat. Egyikünk sem hülyézte le a másikat sem itt, sem privátban.

Tisztelettel kérem a hsz-ek visszahelyezését, illetve a fórumozási szabályok ismertetését minden topic indítóüzeneteként, ha vannak.
mapk 2014 szept. 09. - 20:16:53
(59/385)
HÁT ez jól esik, köszi. :) De csuklottam közben, rájöttem azért, mert én se vagyok jobb:
http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=49587&highlight=3107314&start=90 :D
Egyébként látom, már járt is itt, ill. állt is, egy kis- Álljunk meg egy kiszórásrát játszani.:)
https://www.youtube.com/watch?v=BSIEaxmscCo (sosem bírtam végignézni)
:)
offtopic
Cordelia 2014 szept. 09. - 20:10:53
(58/385)
sajnos a két utolsó linket már nem tudtam megnézni, mert eltüntették, a cserháti elõtti két linket, ahol nevekrõl lehetett szó, kár
offtopic
lilalibaláb 2014 szept. 09. - 06:03:34
(57/385)
"úgy becézlek, ahogy akarlak, Nickie :)"

Nem vagyunk egyformák, szerencsére. Én ugyanis ezután olahmiki helyében úgy néznék keresztül rajtad, mint az üvegen. Azért, mert számomra nem beszélgetõpartner az, aki azt a legelemeibb tiszteletet sem adja meg nekem, hogy nem nevez úgy, ahogy én kérem, hogy ne tegye.
Nem vagyunk egyformák, van kultúra, ahol ezt másképp reagálnák le, mondjuk úgy, hogy fizikailag.
offtopic
Edmond Dantes 2014 szept. 08. - 21:21:28
(56/385)
Visszaértem vacsorára, utána megnéztem Blue Valentine-t...de arról majd ott..
Neked pedig: jó éjt, http://www.youtube.com/watch?v=5yGcttGPMiI :o)
offtopic
Cordelia 2014 szept. 08. - 19:58:06
(55/385)
HAHAHA, EZ SZUPER! Micsoda humor!
A nyáron sikerült elkerülni egy szabó lezli koncertet :)
offtopic
mapk 2014 szept. 08. - 18:38:28
(54/385)
Grétsy Leslie üljön a szátokra!
:D
offtopic
olahmiki1959 2014 szept. 08. - 17:51:04
(53/385)
"Na, azt már nem, kisfiam! :o)"

Oké, velem lehet beszélni - bárcsak másokról is elmondhatnám ugyanezt...:)
Akkor a "kisfiam" megszólítást elfogadva, - és ebbõl logikusan következõleg, - te ezentúl a "Dönci papa", vagy az ennél is kedveskedõbb, "Dönci papi" nevet fogod viselni, mindannyiunk legnagyobb gyönyörûségére!..:DDD

Egyébként - szerintem - ideje lesz lassan visszaindulni If várába, ha jól hallom, éppen vacsorához kolompolnak...:)
offtopic
olahmiki1959 2014 szept. 08. - 17:42:36
(52/385)
"a nevekrõl még, van az a Majka nevû zenei szaktekintély és neje, Bugyika."

Kissé zavarban vagyok, hogy állandóan - ha csak kis mértékben is, de - ki kell hogy igazítsalak, ugyanis, ilyen néven ismert celebhölgy a magyar médiában, hogy "Bugyika", nincs!
Majka felesége a Dundika becenévre hallgat, - ha jól tudom, ezt a nevet annak idején a meglehetõsen dús, nõies idomai után kapta, és rajta maradt, - de Bugyika névrõl én még életemben nem hallottam, pedig - eléggé el nem ítélhetõ módon, - meglehetõsen járatos vagyok mostani közéletünk ismert személyiségeit illetõen, sajnos...:)
Egyébként úgy becézel, ahogy akarsz... ha ez téged kielégít... khm... semmi kifogásom ellene, Kordika...:DDD
offtopic
Cordelia 2014 szept. 08. - 17:28:53
(51/385)
úgy becézlek, ahogy akarlak, Nickie :)
nincs ilyen szabály, hogy Niki csak Nikolett lehet

a nevekrõl még, van az a Majka nevû zenei szaktekintély és neje, Bugyika. Egyik Majoros, a másik Aranka vagy Hajnalka. De ha a tévében vannak, azt írják ki, hogy Majka és Bugyika. Mint ennél a Janifernél. Szépen is énekelt.
offtopic
Edmond Dantes 2014 szept. 08. - 16:18:40
(50/385)
Dönci: csak-csak, de: bááácsiii? Na, azt már nem, kisfiam! :o)
Niki: úgy tudom, baráti körben pl. ifj.Horthy Miklóst is Nikinek becézték, kedves Ni...khm...kedves Miki, a bánatba, miért van egymás mellett a klaviatúrán épp az n és m ? ;)
offtopic
olahmiki1959 2014 szept. 08. - 15:17:11
(49/385)
Nem, te ezentúl - a köztünk lévõ baráti viszonyra tekintettel - a kissé bizalmas(nak tûnõ), de szeretetet kifejezõ "Dönci bácsi" elnevezést fogod megkapni tõlünk, - bocsi, de amikor ezt leírtam, hangos hahotázásban törtem ki, mely tiszteletlen megnyilvánulásomért utólagosan is elnézésedet kérem...:)))
offtopic
olahmiki1959 2014 szept. 08. - 15:11:46
(48/385)
"Oláh Nicholas-nak, senki sem tudja mi van pontosan a születési anyakönyvi kivonatodban, Niki."

Annak idején, amikor megszülettem, és ezzel a hatalmas intellektussal gazdagabb lett a világ, (hihi!), akkor még "normális", két lábbal a földön álló, az újszülöttek neveit nem dél-amerikai televíziós szappanoperákból választó mentalitás uralkodott kis hazánkban, - persze, az akkori anyakönyvezési gyakorlat sem volt ennyire megengedõ, mint manapság - ezért én a letisztult, sallangmentes, szép hangzású Miklós nevet kaptam a keresztségben..:DDD
(Egyébként a Niki - szerintem - a Nikolett, nõi névnek a becézése, úgyhogy ez egy picit mellément...:)))
offtopic
Edmond Dantes 2014 szept. 08. - 15:08:04
(47/385)
OFF
Én pediglen ezentúl Ödön Dantes? Sõt: Ödön (von) Dantes?
V.ö. http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%96d%C3%B6n_von_Horv%C3%A1th
Cordelia 2014 szept. 08. - 14:33:16
(46/385)
1982.évi 17.rendelet 27 § (2) bekezdés