10/10
szeder30 2018 jan. 16. - 14:54:40 10/10 Előzmény nick név
(79/319)
Végig a véleményemet írtam le, amjt oda is írtam. A személyeskedést nem én kezdtem. Én csak vitatkozni “mereszeltem”. Azt hiszem, nem én vagyok a passzív-agresszív ebben a beszélgetésben.

Tiszteletben tartom a véleményd, de egyáltalán nem értek vele egyet. De ettõl szép a világ. :)
5/10
offtopic
nick név 2018 jan. 16. - 12:00:28 5/10
(78/319)
Leírtad, hogy szerinted ez egy csodálatos mûvészfilm - ami a szíved joga -, de aztán leírod, hogy a mûvészetek befogadásához érzék kell, ergo, akinek ez nem tetszett, az egy érzéketlen bunkó. De most is ugyanúgy leírod, hogy akinek van egy csöpp érzelmi intelligenciája, azt magával ragadja a film. Tehát akit nem ragad magával, annak egy csöpp érzelmi intelligenciája sincsen. Tudod, ez az a passzív-agresszió, amikor csak körbejárod azt a dolgot, amirõl folyton beszélsz.
Szerintem maradjunk annyiban, hogy nem a te ízlésed a világ középpontja, hogy az ízlések olykor meglehetõsen mások, így bárki, akinek nem tetszett az a film, ami neked nagyon, még lehet bármilyen ember. Ha neked jó ez a film, akkor légy annak a tudatában és örülj neki. Maradjunk távol a passzív-agresszív személyeskedéstõl is, nekem is van egy véleményem, meglátásom, de azt hiszem pont attól kulturált egy filmekkel foglalkozó oldalon megfogalmazott vélemény, hogy a filmmel foglalkozik és nem "a másik oldalt" minõsítve - érzelmi intelligencia, miegymás - sznoboskodik.
10/10
szeder30 2018 jan. 16. - 08:05:34 10/10
(77/319)
Kit hulyeztem le? Vagy te meg egy internetes forumon valo vitatkozas jogat akarod mastol elvenni? :)

Szerintem csodalatoa film. Akinek van egy csopp erzelmi intelligenciaja, azt magacal ragadja.

Ennyi. :)

UI: Megertem, ha masnak nem terszett, csak nem ertem. :)
5/10
nick név 2018 jan. 15. - 02:10:52 5/10
(76/319)
Ez remek. Van egy film, ami neked tetszik, de engedd meg, hogy másoknak meg a saját szempontjaik alapján esetleg ne tetsszen. Nem mindenki hülye, akinek a te ízlésed szerint kiválónak ítélt mûvészfilm nem feltétlenül tetszik. Abban sem vagyok biztos, hogy a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál a világ legjobb ízlésével megáldott fesztiválja - eddig sem errõl volt híres -, de ez meg az én véleményem.
Egyrészt nem feltétlenül az a legjobb film, amit szinte mindenki imád - hipotetikusan, ettõl még az adott dolog lehet egy lufi is -, másrészt pedig nyilván sokan szeretik, de abban sem vagyok biztos, hogy ez tényleg szinte mindenkit jelent-e rögtön. Azt persze elfogadom, hogy a saját szempontjaid alapján neked és a saját szempontjaik alapján a barátaidnak nagyon tetszik a film. És még másoknak is biztosan.
Nem pocsék alkotás a Testrõl és lélekrõl, de a magam részérõl abba a hibába sem esek bele, hogy jobbnak értékeljem, mint amilyennek látom, csak mert mondjuk hazai. Ezzel a hozzáállással úgy gondolom, talán sosem lesznek 7-esnél, 8-asnál jobb hazai filmek és majd mindig úgy dicsérünk egy nem kifejezetten rossz hazai mûvészfilmet, mintha a világot váltaná meg éppen.
Vannak sokan, sokkal rosszabb alkotások itthon, de attól még a Testrõl és lélekrõl számomra nem jó. És nem azért nem jó, mert egy csak akciófilmeket és horrorokat zabáló bunkó vagyok, hanem azért, mert a meglátásom szerint - is - ez a film több sebbõl vérzik.
10/10
szeder30 2018 jan. 12. - 21:36:53 10/10
(75/319)
Mi hulyeseg?

Hogy fel Europa el van tole ajulva? Nem a kritikusokra gondoltam. (Persze a sok som dij jelent valamit) hanem az emberekre. A nemet, szerb, olasz barataimra, akik egymastol fuggetlenul irtak ram, hogy csodalatos ez a film. Meg nezz meg egy random youtube trailert, vagy annak a szamnak a klipjet, ami a vegen van a filmnek. Az emberek odaig vannak erte! (Komment szemcio)

Saul fia effektus. Amikor az rtl vagy nem is tudom melyik csatorna leadta, az baratok kozt-on edzodott emberek ki voltam akadva, hogy mi ez a sz@r... szo szerint. A muveszetek befogadasahoz erzek kell.
armedtel 2018 jan. 12. - 19:16:25
(74/319)
ez így hülyeség.

a filmkritika nem objektív mûfaj.

ez meg nem filmkritiaki fórum hanem nézõk leírják a véleményüket

az olyan sokat nem jelent hogy kritikusok mitõl vannak elájulva, amúgy pl. köznyelvi értelemben vett "sznob" amerikai kritikusoknak, akiket néha olvasok, nem jött be.
szóval ha ezek nem kamuznak és nem tetszik nekik, akkor ez van.
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 12. - 18:41:13 10/10
(73/319)
2017-ben az ékezetes betûk helyén kérdõjel van egy magyar filmes oldalon??? ULTRAGÁZ!!!

A film fantasztikus, imádtam, egyik pillanatban bõgtem, a másikban röhögtem, a film humora olyan meghökkentõ és váratlan...nekem egy nagyon kicsit A homár ugrik be róla, de csak nagyon kicsit.
10/10
szeder30 2018 jan. 12. - 14:44:32 10/10
(72/319)
Imádom a hozzászólásokat...

Megint egy film, amitõl el van ájulva fél Európa (lehet hamarosan a világ?) De a 10 millió filmkritikus országban ez egy rossz film. Mert nem "valóságos". Csak szólok: Nem akar valóságos lenni. Az érzelmekre koncentrál... tökéletes fényekkel, kamerabeállításokkal, arcjátékokkal. Annyira sajnálom azokat, akiknek a lelke nem elég érzékeny egy ilyen film befogadására. :(
10/10
szeder30 2018 jan. 12. - 14:41:06 10/10 Előzmény Hegyirabló
(71/319)
Ez egy MÛVÉSZFILM! Ahogy az alkotók szerettek volna bemutatni valamit. Ez nem biztos, (sõt szinte soha) nem egyenlõ a valósággal. Mint egy Picasso festmény sem egy fénykép.
10/10
szeder30 2018 jan. 12. - 14:38:54 10/10
(70/319)
A nagybetûs MAGYAR FILM!!! Köszönöm Enyedi Ildikó! Köszönöm Borbély Alexandra! Köszönöm köszönöm köszönöm és köszönöm! A film, ami örökké velem marad. :) Hallgatom a Laura Marling számot a végérõl, és egyszerre sírok és mosolygok.

Üdv, egy 30 éves férfi. :)
polly23 2018 jan. 10. - 21:44:59
(69/319)
Nem volt rossz film. De valami miatt azt sem tudom mondani, hogy egy jó film.
Az okát nem tudom pontosan megmondani miért nem. Talán a szereposztás, ami nekem annyira nem tetszett. Borbély Alexandra tökéletes választás volt a szerepre. A férfi fõszereplõnél viszont abszolút nem érzem a \"teli találatot\". Nem feltétlen a színészi játékra gondolok. Inkább a külsõ adottságokra. El tudnám képzelni a filmet, ha Mácsai Pál játszotta volna Endre szerepét.
5/10
Dubhe 2018 jan. 08. - 01:44:10 5/10
(68/319)
Sokban egyetértek az elõzõ véleményekkel. Szerintem egy jó ötletbõl indult de eltévedt. Helyenként amatõr kivitelezés lett a szomszédokba illõ szövegkönyvvel hiteltelen Nagy Ervin szereplés a végkifejlet meg szerintem egészen 3-ad osztály. Úgy tûnt mintha úgy dolgoztak volna hogy \"csináljunk szokatlanul sz.r de döbbenetes betéteket és befejezést. A sznob idióták majd azt hiszik mûvészek vagyunk. \" hangulattal Csalódás. 5 pontot ér.
7/10
sisteryes 2018 jan. 02. - 20:08:12 7/10 Előzmény PortHunglish
(67/319)
Szerintem az is gyerekes ahogy kinyilatkoztatsz, hogy akinek fentartásai vannak a filmmel , az csakis a sötét oldalról jövõ receptor nélküli magyar bunkó. Honnan ez a pökhendiség, arrogancia??? Ez nem egy kultúrált vélemény. Sokan vették a fáradtságot, hogy kifejtsék nekik miért nem tetszik, és sokan leírták,hogy nekik nagyon tetszett. Tudod az ember talán minél jobban érzékeny az olyan témákra amikben érintett, annál érzékenyebb szûrõn veszi át a mondanivalót, és annál könnyebben érezheti azt,hogy ez nem ÚGY szól arról a dologról, ahogy neki feloldozást adna. Nyilván van az réteg akihez soha semmilyen formában nem jutnak el ezek a dolgok, de szerintem azoknak az embereknek eszébe sem jut,hogy jegyet váltsanak erre a filmre.
5/10
nick név 2018 jan. 01. - 20:18:17 5/10
(66/319)
... Nem gondolom azt, hogy a Testrõl és Lélekrõl feltétlenül rossz film lenne, viszont számomra csalódás volt.
A színészi játék sokszor kérdõjeles, a két fõszereplõn kívül a film nem vetette meg a klisés, közhelyes karaktereket és bár a jó értelemben vett mûvészfilmes hangulattal szándékozott élni, de ez nem mindig mûködött. Különös, hogy a bizonyos ,,ez is egy magyar film\" érzést mennyire ki tudja váltani ez a majd két óra is. Ami pedig az elmúlt 25-30 év tükrében nem feltétlenül jó dolog. A hiteltelen párbeszédek és szituációk, a hiteltelen \"csendélet\" ábrázolása, ami vagy indokolatlan módon túl van színezve, vagy pont hogy nyomasztó agóniába/szenvelgésbe süllyed. Amikor mûvészi mivolt mûvészieskedésbe süllyed és az érvényesség helyét átveszi az öncélúság.
A Testrõl és Lélekrõl nem egy abszolút rossz alkotás, lehetett volna akár mondjuk egy magyar Amelie csodálatos élete, vagy egy magyar A harcos és a hercegnõ - neurotikus emberekrõl szóló, mûvészi/alkotói hangvételû, nagyon is érvényes és befogadható, emberi és nagyszerû film -, de nem lett az.
Nem tartom kiemelkedõnek, maradandónak, ahogyan az elmúlt években is készültek jobb magyar alkotások. Persze nem sok, de kettõ egészen biztosan. 5/10
maszat 2017 dec. 27. - 23:46:58
(65/319)
Bevallom letorrenteztem a filmet, mert moziban most nem tudtam megnézni. Cserébe küldök egy plussz egyet. Köszi az élményt. Jó film és a szereplõk is nagyon jók.Azért azt megjegyezném, h tipikus 30 éven aluliaknak csak szülõi felügyelettel ajánlott film.
8/10
Hegyirabló 2017 dec. 16. - 01:13:50 8/10
(64/319)
Ez egy nagyszerû film... lehetne, ha nem vérezne ezer sebbõl. A színészek egy része csapnivaló, Morcsányi az egyik pillanatban remek, a másikban már borzalom,nem tud hangsúlyozni, látszik, hogy amatõr. A szövegek helyenként olyan banálisak, mint ha a Barátok köztbõl vették volna, mikor a pszichológus azt mondja \"Kérem, én csak a munkámat végzem!\" , elcsépelt és ócska. Senki nem mond ilyet, csak a gagyi filmekben, fõleg nem teszi elé, hogy \"Kérem (...)\". A hang, az valami katasztrófa, helyenként visszhangos, hodály szerû, máshol tompa, az egész nem homogén. Enyedi meg nem is ezen a Magyarországon él. Egy vágóhídi segédmunkás nem úgy öltözködik, mint Nagy Ervin, de fõleg nem úgy néz ki, pláne nem úgy viselkedik. Kár érte, mert jó film lenne, de az egészet agyonverik mindezek.
PortHunglish 2017 dec. 15. - 13:16:17
(63/319)
Még egyet szeretnék kérni a tisztelt modiktól.
Ne lássam a nevem a Törölt felhasználók kategóriában.
Azt hiszem, nem tettem és nem írtam olyat, amivel ezt kivívtam volna.
PortHunglish 2017 dec. 15. - 13:12:20
(62/319)
Gyerekes ez a kínszenvedés az ellenpropaganda részérõl.
Mindig lesz fanyalgás a prüdériás blablabla tütyiktõl, a sötét oldalról. Sértõdj csak meg, magyar bunkó, szíved joga!
De akinek vannak receptorai, szenzorai az emberi létbõl adódó kommunikációs nehézségekhez, esetleg részlegesen õk is átéltek valami hasonlót vagy vannak születésüktõl fogva terhelt családtagjaik, ismerõseik, nos, õk ezt a mozit be fogják emelni a magyar filmmûvészeti alkotások közé.
1/10
hotchili 2017 dec. 14. - 17:10:10 1/10
(61/319)
Ez egy kínszenvedés!
Lassú folyású, gyenge színészi játék, érdektelen, eröltetett, ellenszenves szereplõk, nyomasztó helyszinek.
1/10
hotchili 2017 dec. 14. - 16:55:56 1/10 Előzmény BaraZu
(60/319)
így ahogy mondod ...