Téma: Aranybulla

napraforgó 2023 ápr. 27. - 13:34:21
(331/351)
Fura dolgok vannak ebben a sorozatban.
Gertrúd testvérei részegen betörnek a királyi pár hálószobájába, miközben azok házaséletet élnek - hát ez elképzelhetetlen. De az még jobban, hogy Gertrúd anyaszült meztelenül kipattan az ágyból és kizavarja a fivéreit. És nem egy takarót próbál magára boritani, hanem egy tőrt kap elő. valahogy ezt sem hiszem el.

János érsek, meg az összes pap valami fura kis sapkát visel, olyat, mint a zsidók kipája. Én azt hittem, hogy kiborotválták a fejük közepét (tonzúra). A színészek kaphattak volna rendes parókát, nem kis sapkácskát.

András fiatalon, Veréb Tamásként elmegy az érsekhez, de hopp, míg beszélgetnek öregszik vagy 20 évet (Trill Zsoltként). A szakálla már teljesen ősz és a haja is félig. Szerintem ezt is fokozatosan kellett volna csinálni, hiszen Gertrúd királyné meggyilkolása és a keresztes hadjárat elindítása között mindössze 4 év telt el.
10/10
ef 2023 ápr. 27. - 07:48:31 10/10
(330/351)
Lebilincselő.
De látom a libernyák troll bandát kirendelték ide.....
1/10
Ahoj poplacsek 2023 ápr. 26. - 23:43:52 1/10
(329/351)
Nem lehet betelni ezzel a szarsággal, most fogják kinyírni a királynőt (ami szeptember legvégén történt), de ugyanazon az estén előtte olyan gyümölcstálakat láthatunk, amik egyéb gyümölcsök mellett tele vannak EPERREL. Szeptember 29-én. Ez csak egy apró adalék.
1/10
Ahoj poplacsek 2023 ápr. 26. - 23:35:23 1/10
(328/351)
Hát a napokban idevezényelt rajongók hozzászólásai alapján most már úgy éreztem, muszáj látnom Kakálmán excrementumát, hogy saját tapasztalatokat szerezzek. Nos, letöltöttem, nekiláttam, az első két rész megvolt, most már a harmadik megy. Nem tudom, meddig fogom tudni nézni, de erős vagyok, a sharknado összes részét is lenyomtam, erősen bízom magamban, meglesz ez, már ha nem is egyetlen este alatt. Durva anyag, mostanra már nagyon megterhelt, lehet, hogy be kell iktatnom egy egészségügyi pihenőt. Bár még dolgozom rajta, részenként nagyjából legfeljebb húsz perc a sztori, mert az elején van pár perc "az előző rész tartalmazó", a végén pedig "a következő rész tartalmából" vagy ilyesmi. Na vegyük sorra, mit tapasztaltam eddig. Azt, hogy ez kínosabb és szarabb, mint amit valaha el tudtam képzelni. A stáblista mutatásakor mindenkinek a nevét (a rendezőt is beleértve) feleannyi ideig mutatják, mint Kakálmánét. Ez nem teszi szerethetőbbé a kis zépluszos nyomingert. A jelenetek valószínűsíthetően Budapest környéki agglomerációs ligetes területeken lettek felvéve, átlag 1-1,5 tucat szereplővel. Ezt időnként 0-10, raktárból előszedett jellegtelen odadobált bútorral berendezett 30-75 négyzetméteres középkori vár- és templom belsőben felvett jelenetekkel tarkították. A színészek a magyar hagyományoknak megfelelő valaha látott legbénább felolvasós mesterkélt színjátszással (barátokköztes, de annál is rosszabb, mert itt még rosszul eljátszott érzelmek sincsenek, minden robotikus, érzelemtelen, az első computeranimált Barbie ovislány-mesefilmek figuráinak kezdetleges mozgásával). A világosítás szar, a vágások elképesztőek, az egész kivitelezés már az 1980-as években is szánalmas lett volna. A narráció telis-tele van elég meredek kijelentésekkel. Pár percenként betesznek egy-egy kocsmai csaposnak, autóneppernek meg Lidl-pénztárosnőnek ható fizimiskájú és tekintetű "történészt", akik a rájuk irányított kamera melletti flipchartról olvassák fel a nekik szánt szöveget. A magyar trónok harca, ja, döbbenet. Ezt valamikor a jövőben mint retro látványosságot fogják mutogatni egy turistáknak szánt nosztalgiázós magángyűjteményben, hogy volt egy kor, amikor olyan bitang senkiháziak bitorolták az országot, amikor a tányérnyaló szolgáik ilyen szarságokra verték el a propagandával megvakított és őket hatalomban tartó szerencsétlen adófizető polgárok milliárdjait.
9/10
Orly1 2023 ápr. 26. - 09:26:14 9/10
(327/351)
Tegnap láttam az ismétlés első két részét, ma is nézni fogom. Decemberben is megnéztem... A nemrég említett Oszmán birodalom felemelkedése a Netflixen nagy kedvencem volt. Ha az nálam tízes, akkor figyelembe véve, hogy az sokszorosából készült mint az Aranybulla, akkor ez legalább kilences! Két műfajában azonos sorozatról beszélünk.
10/10
mitchili 2023 ápr. 26. - 08:41:46 10/10 Előzmény napraforgó
(326/351)
A Hadik 3,5 milliárd, a Hunyadi sorozat közel 18 milliárd, a készülő Nyugat kapujában 4 milliárd, a sima doksi film Hosszú Katinka 800 millió, a Blokád kb. 3 milliárd mellett a helyes kérdés, hogyan lehetett ezt ilyen kevés pénzből kihozni. Egyébként ezek a számok sehol sincsenek az amerikai filmekhez képest.
napraforgó 2023 ápr. 26. - 07:20:23
(325/351)

Mi került ezen a sorozaton 1 milliárd forintba? 6 db 25 perces rész, annak a harmadát is szakértők, történészek dumálják végig. A színészi játék se túl sok, na jó, néha lovagolnak, meg vívnak is.
10/10
APBT 2023 ápr. 25. - 22:33:31 10/10
(324/351)
Rendben van ez teljesen. Ebbe aktuálpolitikát látni elég eszement dolog.
Josi Városi 2023 ápr. 25. - 19:51:40
(323/351)
Nem lenne vele baj, ha nem akarnák a színészek túl játszani, túl színpadiasan előadni magukat.
10/10
mitchili 2023 ápr. 25. - 17:23:10 10/10
(322/351)
Dramatizált történelmi doku sorozat. Olyan mint az Oszmán Birodalom felemelkedése. Ha azt nézzük, akkor ebben a műfajban itthon ez az egyik első ilyen alkotás. Mutasson valaki jobb hazait, műfajában.
1/10
csalanlevel 2023 márc. 26. - 18:10:39 1/10
(321/351)
Unalmas, nézhetetlen.
4/10
Istvan010 2023 febr. 13. - 10:57:16 4/10
(320/351)
Vegyesek voltak az érzelmeim a sorozattal kapcsolatban. Nekem személy szerint nem igazán jött be ez az ide oda váltogatunk a játékfilm és a történészek monológjai között. A harci jelenetek nagy része elég gyengén sikerült és akkor még enyhén fogalmaztam. A sorozatban a helyszínek és a ruházat szerintem aránylag rendben volt, még ha annyira nem is vagyok képbe a 13. század korabeli ruha és építészeti stílusaiban , valamint a film utolsó szakaszában Trill Zsolt színészkedése kicsit segített II. András jobb színben való feltüntetésében. Összességében rendkívül sajnálom ezt a sorozatot, szükség van a történelmünket feldolgozó filmekre. De ennél sokkal több kell. Abban reménykedem, hogy a 2024-ben megjelenő Petőfi film jobb lesz.
offtopic
Sz. Péter 2023 febr. 01. - 17:30:59 Előzmény filoszemitabélus
(319/351)
Á, szóval a kisebbik rossz.
Tehát te még mindig csak Gyurcsányban vagy Orbán-ban tudsz gondolkodni. Egyéb eszedbe sem jut.
Na mindegy, ezért nem fog itt semmi sem változni még vagy 20-30 évig. Megy a szabadrablás amíg van annyi megvezethető ember akik újra megszavazzák a posztkomcsi (igen, Gyurcsány és Orbán mindketten azok) rablóbandákat.

A tagadhatatlanul tehetséges politikus pedig magyar viszonylatban valóban tagadhatatlanul tehetséges: populizmusban (a hazug fajtából), gyűlöletkeltésben és összevisszabeszélésben (lásd kevertfajú/kultúrájú nemkívánatos emberek). :)
filoszemitabélus 2023 jan. 31. - 17:07:26 Előzmény Sz. Péter
(318/351)
Pedig elég egyszerű a képlet: a politikus általában egy kártékony állatfaj. Vannak fokozatok, az egyik feltűnően meggazdagszik, de a másik egy veszedelmes pszichopata, oldalán egy véreskezű, pártállami
gazember gátlástalan unokájával. Józan gondolkodású ember a kisebbik rosszat preferálja. Különösen, ha a kisebbik rossz tagadhatatlanul tehetséges politikus.
offtopic
Sz. Péter 2023 jan. 30. - 18:13:02 Előzmény filoszemitabélus
(317/351)
Nem gondoltam volna épp rólad, hogy ezt a kétbites érvelést fogod a magadévá tenni.
(Sőt, igazából ez a "hamis dilemma" típusú érvelési hiba.)

Mert ha még egy borsodi zsákfalu, mélyszegénységben élő szubkultúrájából gondolkodna valaki ilyen fekete/fehérben, aki csak az M1 és a Kossuth rádióból tájékozódik, azt még érteném. :)
1/10
k11zoltan 2023 jan. 30. - 02:59:07 1/10
(316/351)
Nem akarom megnézni...
...csak pontozni. 1-es.
1/10
tesz-vesz 2023 jan. 29. - 12:24:22 1/10
(315/351)
a Királyok Könyve, amit vagy 5 magyar történész írt, és vagy 7 történész lektorált, azt írja II. Andrásról, hogy olyan tudatlan volt, hogy még a pápa is hazaküldte Rómából, gondolom mekkora botrányt okozott ott, amit nem hoznak nyilvánosságra az akkori pápai diplomaták, a legpazarlóbb, legbutább királynak írják le (nem véletlen hogy orbánt is mentegetik ezzel filipék, sok a hasonlóság),

és a filip-filmben hiába hangzik el, hogy a bátyja fia, a trónörökös nyugodtan hazajöhet, mert András a hős keresztény nem bántja, a való életben András ostromolta a várat, ahogy bujtatták a kisgyereket, mert meg akarta ölni. szép.

offtopic
Felhőjáték 2023 jan. 21. - 21:53:10
(314/351)
A VALKŰRÖK MÁR MEGINT HÁBOROGNAK.
filoszemitabélus 2023 jan. 21. - 21:15:08 Előzmény Sz. Péter
(313/351)
Természetesen ellopnák az utolsó fillérig. Ha viszont Dobrev Koalíció, vagy Demokratikus Klára kormányoz, akkor ingyen lesz a sör és a cigi.
1/10
Kovács kolléga 2023 jan. 21. - 20:39:45 1/10
(312/351)
Mennyire röhejes ez a film.

Miután a Fidesz tavaly végig azzal kampányolt, hogy az ellenzék katonákat akar küldeni Ukrajnába, a választási győzelem után mit csinál? Egy méregdrága propagandafilmet egy olyan királyról, aki katonákat küld Ukrajnába.