Edmond Dantes 2021 dec. 25. - 22:06:08 Előzmény filoszemitabélus
(20/60)
Szerintem is a húsz év börtönt maszkírozták az orcájára, nem ok nélkül.
Edmond Dantes 2021 dec. 25. - 22:03:40
(19/60)
Szeretem, ha egy filmnek van cselekménye, eleje, közepe, vége. Ennek van, nem is akármilyen. És több újszerű panel, váratlan fordulat is akad, bár a csúcspoén nem teljesen új, làttunk már hasonlót. A társadalomrajz és a környezetábrázolás erős. Sandra Bullockot máris látni vélem az Oscar-jelöltek közt.
8/10
danek87 2021 dec. 23. - 11:31:02 8/10
(18/60)
A több helyen feltüntetett krimi besorolást nem tudom honnan vették,megtévesztő.A film ugyanezzel a címmel készült 2009-es brit minisorozat alapján készült.Nagy erénye hogy a karakterek árnyaltak. Itt senki nem csak jó vagy csak rossz. Mindegyikükkel együtt lehet érezni és meg lehet érteni az indítékaikat és tetteiket,ami köszönhető a hiteles és beleélhető színészi játékoknak.Több mint féltávnál egy úgymond "csavart" is kapunk,ami teljesen más kontextusba helyezi az addig látottakat.Szerintem jól,lassan de megfontoltan építkezik a film,ami szükséges is ahhoz hogy egy katartikus drámai és karfaszorongatóan feszült de ugyanakkor érzelmes fináléban csúcsosodjon ki a történet.Kellemes meglepetés a Netflixtől. Nekem 8/10
9/10
Wolfi81 2021 dec. 23. - 11:27:32 9/10
(17/60)
Ez elött a film elött megnéztem két erősen trágya alkotást, amit filmnek hívnak. Nagyszerű film ez. Kellemes időtöltés, felüdülés volt megnézni... Csak ajánlani tudom mindenkinek
10/10
Bigpapa 2021 dec. 22. - 01:40:28 10/10 Előzmény Pjotr Puszta
(16/60)
Már bocsi, de Ruth 20 évig nem Balin nyaralt, hanem rendőrgyilkosként szigorítottban volt. Mégis hogy kéne néznie a szereplőnek, akit rendesen megtört a börtön és az, hogy semmit se tud a hugáról 20 éve? Vigyorogjon, mint Miss Röfi a Muppett Showban?
Nekem nagyon tetszett, nyomasztó, hogy új életet kezdene valaki, de egy motiváló mondatot nem kapott senkitől. Nagyon jó film volt, a vége odabacott kicsit, de pont nem tolták túl. Nekem ez most 10 pontos lett.
bubó74 2021 dec. 21. - 23:43:03
(15/60)
Nagy várakozással kezdtem el nézni, kaptam egy közepes tévéfilmet, közepes színészi alakítással. Szerintem az év egyik legtúlértékeltebb filmje. Művészfilmnek nem nevezhető (annak mostanában ott van pl. a zseniális A világítótorony), drámának rendben van, de mint mondtam, szerintem ez nagyon gyengére sikerült, még a hatalmas csavarnak nevezett (persze előre sejthető) fordulat ellenére is. Nagy csalódás számomra. Sandra Bullock viasz arca nálam nem Oscar-díj, bár sokak szerint az.
filoszemitabélus 2021 dec. 20. - 05:47:15
(14/60)
Néztem egy 2018.as filmet S. Bullock főszereplésével. Szerintem elmaszkírozták ehhez az új filmhez, mert 3 év alatt nem változhatott ilyen lárva szerűre az arca. VAlószínúűleg telne neki jobb plasztikai sebészre.
10/10
momo65 2021 dec. 19. - 23:43:23 10/10
(13/60)
Fantasztikusan jó film, teljesen lekötött. A csavar a végén szuper. A vége nagyon felzaklatott, de régen láttam ilyen jót.
7/10
Pjotr Puszta 2021 dec. 19. - 18:50:10 7/10
(12/60)
Erős közepes film (és dráma, nem krimi..).
Sajnos lehetetlen volt elvonatkoztatnom, hogy e "szépészeti" beavatkozás után Sandra Bullock legfeljebb Fantomas szerepére lehet alkalmas. Néz végig bánatos szemekkel, kiszáradt szájjal és rezzenéstelen arccal, miközben a kamerát tolják bele a képébe folyamatosan. Ráadásul, bár nem derül ki hány éves Ruth Slater, de a sztori alapján kb. 40-45 lehet, Sandra Bullock pedig - hiába a sok fiatalító kezelés - látványosan 50+-os (sőt, közel 60). Szóval nehéz elhinni, hogy egész Amerikában nem akadt más, aki hasonlóan ismert, 40 év körüli, annyinak is akar látszani, és képes e szerep megformálására - sokat dobott volna a filmen, ha más a főszereplő (persze elismerem S. B. művészi nagyságát, de nekem teljesen idegen volt e szerepben).
Maga a film persze egy kicsit túl szentimentális, és kicsit hatásvadász is... de a mai meglehetősen nyomorúságos, kötelező üzeneteket sulykoló felhozatalban már egész jónak számít.
5/10
3,14159 2021 dec. 19. - 17:07:00 5/10
(11/60)
A legnagyobb problémám az a filmmel, hogy így ebben a formájában ez kb. 1 órás történet, fölösleges és idegesítő hülyeségekkel húzták el 1:45-re. Nem zavar, ha egy filmnek lassabb a tempója, csak ne akadjon el állandóan. Itt, legalább a film felét fél perces átugrásokkal néztem végig.
Értem én, hogy manapság szinte kötelezően kövezendő divat a 2 órás film, de az úgy nem működik, hogy semmitmondó snittekből beleb@sznak 40 percet.
9/10
Hamsterdog 2021 dec. 19. - 13:14:48 9/10
(10/60)
Szuper film volt, régen láttam már ilyen jót. Egy percre sem unatkoztam, nagyon vártam, hogy mi lesz a végkifejlet.
8/10
doricki23 2021 dec. 19. - 09:09:51 8/10
(9/60)
Jó film, érdemes. Mondjuk nem annyira többször nézős nekem.
filoszemitabélus 2021 dec. 19. - 08:49:01
(8/60)
ERősen európai film! Reális képet fest a "lehetőségek hazájáról" és az ottani emberek mentalitásáról, a csordaszellemről, ami nem összekeverendő a pl. Japánra jellemző közösségi szellemmel. Nem találtam hibát a filmben. Még Bullock botoxa is jótékonyan hatott a film hitelességére. Jól demonstrálta a nő totális elkeseredettségét és kiüresedését. Én azt hittem, a maszkmesterek munkája, hasonlóan Charlize Rheron maszkjához "A rém" című filmben.

[spoiler] a film végén bejövő nagy csavar is teljesen reális, hiszen gyakran lehet olvasni hasonló esetekről a "minden lakosra 3 lőfegyver jut" országában. Arra tényleg kíváncsi lennék, hogyan emészti meg ezt a remekművet a hazai (USA) lakosság? Borítékolom, hogy nem lesz népszerű, azok körében, akik felfogják a lényegét. /spoiler]
10/10
Szegényanyád 2021 dec. 18. - 22:05:12 10/10
(7/60)
Nagy film. Ezek a mozik kellenek!
k11zoltan 2021 dec. 17. - 22:28:00
(6/60)
Jól összerakott történet, de valahogy kevésnek éreztem.
Nem jött át a hatás.

Bullock sosem volt a kedvencem. Nem jön be sem kinézetre (pedig sok pasi ideálja), sem stílusra.
DrumWednesday 2021 dec. 16. - 14:41:41
(5/60)
Hát ez elég drámai lett. A vége kicsit nyálas, de abszolút belefér. Ennyi kell a léleknek egy ilyen sztori után.
És botox ide, vagy oda, most őszintén - a sztori alapján mi oka lett volna vigyorogni?!
9/10
offtopic
mikipapa56 2021 dec. 16. - 14:11:51 9/10
(4/60)
Nagyszerű film!
6/10
Leslie_sopianae 2021 dec. 16. - 14:06:24 6/10
(3/60)
Túl nagyot markolt és keveset fogott. Azt hiszem az ékes példája ez a film ennek a mondásnak.

Erősen spoileres (!) : Az alapfelállás baromira tetszik, a film háromnegyedéig élveztem, nagyon tetszett. De aztán jött minden, ami nem kellett volna. Túl drámai lett és ez el is vette az élét. Kiderült és bejött a képbe minden is. Az elhunyt rendőr gyerekét megcsalja a párja a testvérével. A csávóról, aki udvarol kiderül, hogy szintén ült... a film végi csavar meg már totál el is cseszte az egészet és a lényege veszett el a filmnek, amiről egész addig szólt. Százszor jobb lett volna egy szimpla dráma, amit a 60-70%-áig láttunk. Ez piszok sok volt. Odáig át tudtam érezni az elkeseredettségét. A legvégén meg már túltoltak mindent. Nagy drámai jelenetek, meghitt pillanatok, megható zene... El lett rontva egy jó film.
10/10
Sweet-But-Psycho 2021 dec. 15. - 00:06:53 10/10
(2/60)
Zseniális film. Nyomot hagy és elgondolkodtat. Minden egyes karakter álláspontja érthető és reális, a történet mégis igazán különleges. A "Kontroll nélkül" német rendezőnője még magasabbra tette a mércét. Az év egyik legemlékezetesebb moziélménye.
9/10
statham 2021 dec. 14. - 22:29:00 9/10
(1/60)
Azt a mindenit, micsoda csavar volt a végén! :) Nagy kár, hogy Sandy is beállt a botoxosok táborába... ez egy kicsit visszavett az élményből és elkalandozott a figyelmem, de ez még így is okés volt.