offtopic
Edmond Dantes 2022 jan. 03. - 15:29:56 Előzmény filoszemitabélus
(40/60)
Ugyan hová gondolsz? Tudjuk: "Piros volt a paradicsom, nem sárga; Magyarország előre megy nem hátra”. Észak-Koreába pedig éppen a napokban szökött át valaki a hanyatló kapitalista Délről. Nna.
offtopic
Edmond Dantes 2022 jan. 03. - 12:53:32 Előzmény pitbear
(39/60)
Hihetetlen, de Bullock az ön által felsorolt figurákat is valószínűleg kiválóan játszaná el...ahogy ezt is.
offtopic
Edmond Dantes 2022 jan. 03. - 12:51:52 Előzmény artad
(38/60)
Bejegyzése nem "kicsit offtopic", hanem nagyon spoiler!! Javaslom korrigálni = "spoileres tartalom".
offtopic
Edmond Dantes 2022 jan. 03. - 12:49:01 Előzmény filoszemitabélus
(37/60)
Vannak országok, ahol csak győzelmi jelentések léteznek. Ők, amerikaiak legalább "leszámolnak", már ha ez leszámolás, én inkább önvizsgálatnak, realizmusnak nevezném. Ilyent is tudnak csinálni.
filoszemitabélus 2022 jan. 03. - 07:47:50 Előzmény pitbear
(36/60)
Valahol lehet, hogy Neked van igazad és én vagyok depresszióra hajlamos. De az azért mindenképpen értékelendő a filmben, hogy leszámol a hamis Amerika mítosszal és reálisan ábrázolja "Jólét és lehetőségek hazáját"
1/10
pitbear 2022 jan. 03. - 07:07:09 1/10 Előzmény filoszemitabélus
(35/60)
Hohó! De még mennyire! Én attól vagyok boldog, nem a boldogtalanság, kitaszítottság, sanyarúság bámulásától. Ahhoz hogy ilyen érzései legyenek az embernek elég megnézni egy M1 híradót, onnan is ömlik a szar meg a gyűlölet. Akár minden nap is megnézheti bárki ott akinek erre van igénye.
1/10
pitbear 2022 jan. 03. - 07:01:56 1/10
(34/60)

Ebben a filmben bullock az évszázad hüléjét játssza. Talán nem kellett volna bevallani az igazságot? Inkább élete végéig eltorzult pofazacskóval bolyong és büdös halakat csapkod egy szutykos városban? Egy nő ács? Miért nem inkább hentes-mészáros, duguláselhárító vagy hullamosó? Jobban állt volna az eltorzult pofájához.


filoszemitabélus 2022 jan. 03. - 06:52:43 Előzmény pitbear
(33/60)
Nézzél több operettet! A " Mosoly országa" tele van vidámsággal.
1/10
pitbear 2022 jan. 03. - 06:40:46 1/10
(32/60)
Régen néztem ilyen kreténséget. Bullock leamortizálta a nimbuszát. Eddig szerettem a filmjeit a vidámsága, jókedvűsége miatt. Kellett ez neki? Végig egy búskomor életunt embert játszik lekonyult szájjal és eltorzult pofával. A történet se valami kedélyes. Utálom az ilyen filmeket, amiben majdnem végig szorongást, gyűlöletet, csalódást látni. Másfél óra faszság. Nem elég az élet baromsága, még filmen is ezt a szarságot kell nézni? Filmnézés közben szórakozni szeretnék, nem az élet kreténségeit nézni. Arra ott a való világ.
8/10
artad 2022 jan. 02. - 22:38:01 8/10
(31/60)
Kicsit offtopic: Ha kiderül, hogy a kiscsaj lőtte le a rendőrt, akkor kit ítélnek el? Mert olyan nincs, hogy "jajj még csak 5 éves, nem is tudta mit tesz, hagyjuk a fenébe" Előveszik a testvérét, aki az asztalon hagyta a fegyvert? Gondtatlanság? Vagy megvárják amíg felnő a kislány és majd 16 évesen megbüntetik? Gondolom ilyen nincs, de biztos vagyok benne, hogy nem hagyják annyiban a dolgokat.
filoszemitabélus 2022 jan. 02. - 08:39:56 Előzmény THK
(30/60)
Lehet, hogy igazad van. Nem tudom. De az USA jogrendszere nagyon sok tekintetben szokatlan egy európai számára. Volt az az eset, ami egy svájci családdal történt meg. 8éves kisfiú megpisiltette a kertben a 3éves húgát. Ezt a szomszéd meglátta, félreértelmezte és feljelentést tett. Kiszállt a rendőrség, elvitte a fiút és csak svájci diplomáciai közbelépés hatására engedték a családot vissza hazájába. Vagy amikor a vádlott, aki 100%-ban bizonyíthatóan elkövette a gyilkosságot, röhögve kisétál a bíróságról, mert a perdöntő bizonyítékot törvénytelen módon szerezte meg a nyomozó hatóság.

Lehet, hogy a nő joggal tartott attól, hogy a kishúga élete teljesen tönkremenne az amerikai igazságszolgáltatás rendszerében. Az, hogy a fegyvert úgy hagyta ott, nyilván a zűrzavaros helyzet számlájára írható.de írd a spoileres tartalmat


4/10
THK 2022 jan. 01. - 23:06:55 4/10 Előzmény filoszemitabélus
(29/60)
Megmagyarázni én is tudnám, elhinni nem. Számomra teljesen hiteltelen így.

Mondjuk a felelősség mindenképpen a nővéré, mert mit keresett ott puska nemhogy megtöltve, de még ki is biztosítva? De pont ez is hiteltelenné teszi, mert egy húgáról így gondoskodó nő ilyet semmiképp nem tenne, ez nem egy égve felejtett lámpa.
És az egésznek célja sem volt, teljesen hiábavaló áldozat, mert a kislány értelemszerűen nem lett volna büntethető, ő meg max tizedennyi büntetés után, megbélyegzés nélkül nevelhette volna tovább a húgát - aki a sokk miatt ígyse-úgyse emlékszik a történtekre, neki mindegy lett volna...
Az egészről az ordít, h a forgatókönyv író szeretett volna vmi hűdemeglepő csavart - és ezzel vágta haza az egészet. Ennél ezerszer jobb lett volna, ha vmi olyan hoznak össze, amiben ő kénytelen lőni, szándékosan.


filoszemitabélus 2022 jan. 01. - 16:52:26 Előzmény THK
(28/60)

Beismerő vallomás, fenyegetőzés, hogy lőni fog, és meg sem fordult a nyomozók fejében, hogy nem ő, hanem az 5 éves húga lőtt. Az USA-ban sem szeretnek a rendőrök feleslegesen dolgozni, hanem eredményt akarnak minél hamarább. Különösen, ha egyértelműnek tűnik a tettes személye. Pont emiatt fordul gyakran elő, hogy ártatlanul ítélnek el valakit, mert a látszat ellene szól, még, ha tagadja is a tettet.


4/10
THK 2021 dec. 31. - 21:03:18 4/10 Előzmény filoszemitabélus
(27/60)
Pont az a baj, h teljesen irreális... nem az eset, az még OK, hanem hogy úgy ítéljék el gyilkosságért, h még csak a kezét sem vizsgálják meg, lőtt-e...
tortura 2021 dec. 30. - 20:24:25
(26/60)
Csatlakozom caomillához és Edmond Danteshez. Nagyon kemény film, nagyon jó. Nem a szórakoztató kategória, de tényleg kemény társadalom- és korrajz. Sandra Bullocknak az utóbbi években volt annyi - számomra nem igazán emészthető - filmje, hogy felüdülés volt végre ilyen fajsúlyos alkotásban látni.
10/10
caomilla4 2021 dec. 30. - 16:53:46 10/10
(25/60)
Fantasztikus film, hatalmas csattanóval. Végig lekötött. Sandra Bullock hatalmasat alakított, teljesen kikapcsolt a hétköznapokból. Csavarokkal teli. 10/10
6/10
rajdi 2021 dec. 28. - 00:15:51 6/10
(24/60)
Én valahol @Leslie_sopianae-val értek egyet. Lehetett volna csinálni egy jó drámát, és lehetett volna egy akció krimi is, de ez a vegyes felvágott a logokai és életszerűtlen buktatókkal nem hozta ki azt ami benne maradt a filmbe. Kár érte.

Hány éves gyerek tud elsütni egy shotgun-t? Arra rádobva 20 évet még mindig anyu - apu mondja meg hogy kivel találkozhatsz és kivel nem? Csak kérdezem...


Edmond Dantes 2021 dec. 27. - 09:28:41 Előzmény mmatte
(23/60)
Az is elég lett volna, ha ráül a mérlegre.
filoszemitabélus 2021 dec. 27. - 06:04:05 Előzmény mmatte
(22/60)
Én is hiányoltam a filmből a zakcijót. A cseppet sem üde és divatos frizurájú nő nem karatélyozza le az ellenségeit és egyszer sem lő két automata pisztollyal, mint a Charlie angyalai. Kevés a hulla és alig történik valami.
1/10
mmatte 2021 dec. 26. - 17:46:48 1/10
(21/60)
Hát ez egy 3 pontos film. Harmat gyenge. Egyest nyomtam hogy a helyes irányba billenjen a mérleg.