10/10
nyenye 2009 ápr. 26. - 21:36:01 10/10
(21/201)
Elég megrázó film de hát ebben a témában melyik nem az.Persze több 1000 film készült már a koncentrációs táborokról de ez valahogy még is kitûnik a többi közül.A film külön érdekessége,hogy Budapest és környéken és a MAFILM stúdiókban forgatták,egy csomó magyar szereplõvel!

Akit érdekelnek még hasonló és tényleg jó filmek a témában azoknak ajánlom Az élet szép és a Pénzhamisítók címû filmet!
timcyykee 2009 ápr. 07. - 21:11:42
(20/201)
mikor láttam úgy ültem be moziba, hogy nem tudtam a tartalmát, tetszett a film címe, hát gondoltuk b.nömmel megnéztük. nem volt jó ötlet, nem azt mondom, hogy rossz film, de iszonyatosan megviselnek az ilyen filmek és ez is megviselt eléggé..... :/ de amugy yó film :) csak a vége.....
dortimcsi 2009 ápr. 07. - 12:32:04 Előzmény amy_6
(19/201)
Torrent keresõ oldalakra beírod a film angol címét, és válogathatsz kedvedre:D
dortimcsi 2009 ápr. 07. - 12:30:13
(18/201)
Vasárnap este megnéztük ezt a filmet. Nem rossz film,sõt a jó filmek közé sorolom de mégse kiemelkedõ a számomra. Ebben a témában Az élet szép nálam mindent vitt...Ott a film végén patakokban folytak a könnyeim, itt ezt sajnos nem sikerült elérniük (talán mert tudtam mi lesz a vége??nem hiszem, mert a Forrest Gump-ot is minden egyes újranézés alkalmával megkönnyezem...itt pedig ez elsõre sem sikerült...)
A karakterek reálisan ábrázoltak, a zene jó hozzá,de valami mégis hiányzik hogy a kiemelkedõ filmek közé legyen sorolható.
amy_6 2009 márc. 29. - 14:25:33
(17/201)
Nem tudná valaki megmondani, hogy honnan tudnám letölteni a filmet?
Künge 2009 márc. 22. - 10:47:03
(16/201)
Szerintem a film jobb, mint a könyv.(Általában fordítva szokott lenni) Ezért pozitívan csalódtam, amikor megnéztem.
bourne 2009 márc. 17. - 14:12:24
(15/201)
én megszenvedtem a filmmel rendesen ... totál átlagosnak tûnt egészen addig

spoiler

amíg ki nem derült hogy a fiú meghalt ... innnentõl kezdve már nem volt olyan unalmas ... a probléma csak az volt, hogy még kb 5 perc volt a filmbõl hátra ... amúgy alapbõl tényleg az a véleményem, hogy egy átlagos ilyen témájú film ... azt viszont örömmel láttam, hogy ennyi magyar szerepelt benne ...
9/10
weinole 2009 febr. 05. - 23:16:55 9/10
(14/201)
Nekem nagyon tetszett. Nálam 9 pont. Kár, hogy nem magyar a rendezõ. De szerencsére ilyen Csányi Sándor és brigádja kimaradt belõle.
9/10
stomachh 2009 jan. 29. - 18:16:41 9/10
(13/201)
Szerintem is lassan indult a film, olyan átlagos háborús filmnek tûnt. A film második felében kezdett felépülni az az igazi dráma, ami az utolsó 15 percben teljesedett ki. Ajánlom mindenkinek; egy egész más aspektusból mutatja a kort: a világ gonoszságáról mit sem tudó német kisfiú szemszögéból.

A film végén én is csak néztem ki a fejembõl. Nagyot ütött.

Nálam 9 pont.
8/10
napoletana 2009 jan. 26. - 11:19:13 8/10
(12/201)
Én nem vártam tõle sokat, így pozitívan csalódtam. Szerintem is nagyon jól kidolgozták a kisfiúk barátságát, megható, de nem csöpögõs, és tetszett, hogy végre nem egy olyan feleséget láttam, aki hidegvérrel támogatja a náci férjét, hanem úgy reagált, ahogy reagálni kellett volna mindegyiküknek a felismerés pillanatában...
Szerintem nagyon szépen és érthetõen beszélték az angolt, végre mindent értettem, nem úgy, mint az amcsi akció filmekben... Összességében ajánlani tudom én is!
hugs_7 2008 dec. 07. - 13:48:13 Előzmény Iltis
(11/201)
Nagyon egyetértek veled! A bemutató alapján jónak tûnt és én is sokkal többet vártam volna... De egy egyszer nézhetõ filmnek elmegy..
montanosz 2008 dec. 07. - 13:09:36
(10/201)
nagyon várom már hogy láthassam))
Anteris 2008 dec. 07. - 12:41:24
(9/201)
annak ajánlom a megnézését aki kötelességének érzi, a többieknek inkább felejtõs.
Iltis 2008 nov. 12. - 00:12:49
(8/201)
A napokban láttam a filmet, nem volt rossz, de lehetett volna jobb is. A bemutató alapján mást vártam. Nem szeretem, hogy minden "poént" lelõnek a filmelõzetesekben, néha úgy érzem, hogy feleslegesen ültem be rá, hisz az elõzetesben már mindent megmutattak.
Nekem kicsit furcsának tûnt, hogy angolul beszéltek az elvileg echte németek, arról már nem is beszélve, hogy a fiatal katonát leszámítva senki sem látszott németnek.
Kicsit nehezen indult be, azaz be sem indult inkább csak az utolsó 15 percben. A történet szép, a két kisfiú barátságát remekül ábrázolták. Nekem még az anya megnyilvánulásai tetszettek, az apa nem is volt annyira hangsúlyos.
Bármily lassúnak és néha hiteltelennek tûnt is nekem a film, a végéért mindenképp megérte megnézni. nagyon ütõs és egyben megható. Jobb véget el sem tudnék képzelni, minden mozdulata profin ki lett dolgozva. Összeségében ajánlani tudom:)
10/10
Szilvi66 2008 nov. 06. - 17:18:35 10/10
(7/201)
Sziasztok!
Volt szerencsénk a stábbal november 5-én az Uránia moziban megnézni a filmet. Nagyon tetszett. Fõleg a zsidó kisfiút játszó gyerek volt nagyon jó. A film végét is nagyon profi módon csinálták meg. A zene passzolt a témához. Megdöbbentõ volt. Ugyan a tartalmát már ismertük, de más a volt egyben látni a filmet. Lehet, hogy elfogult vagyok, de nagyon jó film. Érdemes megnézni!
riakockas 2008 nov. 06. - 17:01:34
(6/201)
Olvastam a könyvet, ezért nagyon szívesen megnézném a filmet is. Az elõzetes alapján nem fogok benne csalódni.
10/10
Szilvi66 2008 nov. 01. - 15:01:34 10/10
(5/201)
Sziasztok!
Szilvi vagyok. A fiam (Ricsi) dublõr volt a filmben. Élveztük a forgatást. Nagyon kedves, és aranyos volt mindenki. Mi még nem láttuk a filmet, csak az elõzetesét. De már nagyon várjuk, hogy megnézhessük!
Üdv Mindenkinek! Szilvi, Ricsi
Thor81 2008 okt. 29. - 08:36:41
(4/201)
tegnap mikor láttak a trailerét a moziban, odaszóltam havernak, hogy biztos mindjárt megkérdezi a kisrác a másikat, hogy miért van pizsiben... és erre tényleg:))) beszartunk a röhögéstõl:)))
10/10
kedvenced 2008 okt. 26. - 17:19:39 10/10 Előzmény kedvenced
(3/201)
Tegnap este sikerült egy premier elõtti vetítésen a Vörösmarty moziban megnézni a filmet,hát megdöbbentõ volt!
Teltházzal ment,s a végén senki sem mozdult,mindenki végignézte még a feliratozást is. Régen nem láttam már ilyet...

A forgatásból kiindulva nem gondoltam volna,hogy ennyire nagyszerûen sikerül összevágni a jeleneteket,õszintén bevallom rosszabbra gondoltam.

Feltétlenül nézze meg az,akit érdekelnek az ilyen típusú filmek és akik másra vágynak, mint amik mostanág mennek a mozikban.
10/10
kedvenced 2008 okt. 13. - 11:35:42 10/10 Előzmény blackman
(2/201)
Blackmanhez csatlakozva én is csak javasolni tudom,hogy aki teheti nézze meg a filmet, szerintem nagyon jó lesz.

Többségében Magyarországon, nagyrészben Budapesten és Fóton zajlottak a forgatások és olyan szerencsés helyzetben voltam, hogy mint statiszta több napon át több helyszínen is részt vehettem a film felvételein. Nagyon profi volt a stáb, jó hangulatban, ugyanakkor érezve a téma súlyát és mondanivalóját komolyan odafigyelve minden apró részletre történtek a jelenetek felvételei.

A két kisfiú hitelesen játszotta el a szerepét, a két felnõtt színész Vera Farmiga és David Thewlis is remekelt.
A film producere az a David Heyman, aki a Harry Potter "sorozatot" is vászonra vitte, szóval a siker garantált!