offtopic
sk98 2010 máj. 01. - 21:05:38
(81/201)
Ideidézed nekem Zakariást, aki 400 évvel Krisztus elõtt megprófétálta az eljövetelét? És beteljesült a próféciája? Igen, Krisztusban! Eljött, meghalt és feltámadt a bûnök bocsánatára. Beteljesedett a prófécia: "Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják õt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsõszülött után." Ez beteljesedett Jézus Krisztusban.
Jahve nem zárta le úgy az ószövetséget, hogy ne teljesítsen be minden ígéretét. Minden ígérete beteljesült - Jézusban.
Hozzá meg lehet térni. Hozzá meg kell térni. Mindenki, aki Jézust elfogadja, üdvözül, aki nem fogadja el, elkárhozik.
Ezért neked ninc más dolgod, mint hirdetni az üdvösséget, ami Jézusban érkezett el. Nem a zsidó név adatott nekünk üdvösségül, hanem Jézus neve. És nem adatott más név.
Azóta is rengeteg júdaista vallású ember fogadta el Krisztust megváltójának. El lehet fogadni, érted? Mindenki képes rá, ez alól nincs felmentés, és aki nem fogadja el, az nem fog üdvözülni, az elkárhozik, ez ennyire egyszerû, hiába rikácsolsz, nincs más evangélium, csak amit Pál hirdetett, és õ nem hagyta rá a zsidókra, hogy ne térjenek meg, nem adott nekik felmentést ez alól. És csakis azokkal vállalt közösséget, akik megtértek; akik nem tértek meg, azokkal nem.
perry 2010 máj. 01. - 20:43:00 Előzmény sk98
(80/201)
Wazze azt sem tudod mit írtál 3 hsz. lejjebb?
rara66 2010 máj. 01. - 17:13:32
(79/201)
Hát nem is tudom hol kezdjem... A gárdáról annyit h romák is elõfordulnak benne, szóval nem hinném h az antiszemita jelzõt rá lehetne fogni.. ja és a címert is meg kell változtatni akkor mert ugye az is árpádsávos...és h a zsidók nem akarják bekebelezni Magyarországot amikor a nyíltan kijelentették h felvásárolják? hát azért ezzel vitatkoznék egyébként sajnos személyesen is tapasztaltam már a "zsidó terjeszkedési kísérletet" Magyarországon. De ettõl nem utálom õket mert ha mi magyarok vagyunk olyan hülyék h mindent eladunk akkor õk meg hülyék lennének nem megvenni. De azért sztem zsidók ne vezessék Magyarszágot azt hagyják meg a magyaroknak legyen elég nekik Izrael. Szóval nem tudom te merre ásol de még egy kicsit mélyebbre vagy talán másfelé... a végére meg csak annyit h én is Jobbik párti vagyok és kikérem magamnak hogy neonácinak nevezzenek és ezzel sztem nagyon sokan vannak így közülünk..
Tako1952 2010 máj. 01. - 16:48:48
(78/201)
Áruld el milyen jogon háborúskodnak a zsidók a palesztin területeken? Akkor mi magyarok szépen szétlõjük romániát, szlovákiát meg az összes környezõ országot, mert vissza akarjuk foglalni a területeinket. Errõl mi a véleményed?
Azt meg kikérem magamnak, hogy antiszemita vagyok. Addig nincs bajom egy zsidóval sem, amíg el nem kezdi sajnáltatni magát. Ha nem nézem jó szemmel a zsidók húzásait, akkor már antiszemita vagyok? Én csak egyszerûen nem tûröm, hogy a zsidók állandóan a holokauszt mögé bújjanak és ha egy rossz szó éri õket, akkor egybõl antiszemitázzanak.
Egyébként meg az az elvakult, aki beveszi, hogy 6 millió zsidót irtottak ki. Ezt semmi sem támasztja alá. Tény hogy megtörtént ez a szörnyûség, de azért gondolkozzunk józan ésszel.
offtopic
sk98 2010 máj. 01. - 16:22:30
(77/201)
"Kis beszélt itt Jézusról???? Én A Messiásról beszéltem, és az most mellékes, hogy a keresztények szerint már eljött, a zsidók szerint még nem jött el, de ettõl még nem lesznek ellenségek, ugyanis mindannyian ugyanazt a személyt várják, ugyanannak az Istennek a küldöttét!!!!"
Nos, ha te ezzel sem vagy tisztában, hogy aki Jézust várja, az Jézust fogadja el Messiásnak, aki pedig nem fogadja el, az nem is õt várja - akkor semmi, de semmi közöd nincs Jézushoz; írtad is, hogy nem róla beszélsz, siksze.
Ha számodra nem világos, hogy aki a jövõben várja a Messiás eljövetelét és enm tér Jézushoz, az másik Messiást vár;
az csak VÁRJA a másik Messiást. Várd csak te is, ha neked nem kell Jézus, siksze.
offtopic
sk98 2010 máj. 01. - 16:17:49
(76/201)
ugyanezt tanácsolom neked is, siksze
offtopic
sk98 2010 máj. 01. - 16:16:58
(75/201)
csak a pontosság kedvéért: 1. "a farizeusok VALLÁSA gyilkolta meg" tanulj meg olvasni. ha ez neked már túl bonyolult, arról nem a Biblia tehet
2. neked viszont semmi közöd sem Istenhez, sem a Bibliához, sem a választott néphez, sem általában a predesztináció tanához, ha szerinted MINDEGY, hogy a zsidók kit fogadnak el Messiásnak. mivel az egész Biblia Jézusról szól, sõt õ maga az ige, így nyilvánvaló, ha neked EZ mellékes, akkor valóban semmit sem értesz.
3. Isten nem a zsidókat, hanem Izraelt nem vetette el; nyilván fogalmad sincs a különbségrõl.
a. Izraelnek Isten megtérést, tehát üdvösséget és NEM evilági országot ígért.
b. hogy ki tartozik Isten Izraelébe, az nem ugyanaz, hogy kik tartják magukat zsidónak; errõl Pál azt mondja: "akik magukat zsidónak nevezik, de nem azok, hanem a sátán zsinagógája". Nyugodtan az Istenre bízhatod, hogy õ döntse el, kit tart izraeitának; mindenesetre biztos, hogy azt, aki megtér. A választottság jele épp a megtérés, mivel ezt ígérte meg; aki nem tér meg, arra nyiván nem vonatkozik az ígéret.
c. Jézus maga azt mondta, hogy aki megetet, meglátogat, felruház másokat, az õt eteti, õt látogatja, õt ruházza. Ily módon valamennyi elesettel azonosult, és az azonosulás erõsebb kötõdés, mint amirõl te írtál.
d. ha nem ismered és nem fogadod el a Biblia szövegét, az nem fog mentesíteni az ítélet alól. majd találkozunk az ítéletnél; ha addig nem, ott kiderül, melyikünknek volt igaza.
addig pedig azt tanácsolom neked, keresd szorgosan az Istent és õt imádd, mert õ adhat neked üdvösséget és õ tud a kárhozatra vetni; nem a zsidók, nem németh sándor és nem a pénz.
offtopic
amorfeusz 2010 máj. 01. - 15:39:09
(74/201)
Csak a pontosság kedvéért: 1. Nem a farizeusok ölték meg Jézust, hanem a rómaiak. 2. Nem a zsidók választották Istent, hanem Isten választotta õket. Így döntött és kész. Tehát, hogy kit fogadnak el a zsidók messiásnak, ebbõl a szempontból, midegy. Pál apostol (katolikus szent, származására nézve zsidó) szerint Isten nem vetette el a zsidókat, továbbra is szereti õket, továbbra is saját, választott népének tekinti õket. Ezen tehát kár vitatkozni. Ráadásul, aki Jézust tekinti messiásnak, az is egy zsidót imád, hiszen Jézus soha nem tagadta meg a származását. Tehát nem értem miért ne lehetne zsidókkal együtt várni a messiást???
offtopic
sk98 2010 máj. 01. - 14:51:36
(73/201)
a farizeusok vallását adják el evangéliumként. csakhogy a farizeusok vallása gyilkolta meg Jézust. amely keresztény velük együtt várja a Messiást, az hamis Messiásra vár. akiket ezzel be lehet csapni, azok az emberek önmagukat csapják be; nem fognak mentesülni az ítélet alól.
offtopic
sk98 2010 máj. 01. - 14:41:56
(72/201)
mit?
Tako1952 2010 máj. 01. - 12:14:08
(71/201)
Elég fura, hogy "Isten választott népe" nem ismeri el Jézust mint messiást.
Ami még furább, hogy "Isten választott népe" az elsõ a kíméletlen terrorban. Amit a palesztinokkal mûvelnek az elfogadhatatlan.
Ezzel érdekes módon keveset foglalkoztok.
Ha a zsidókról van szó mindig csak a holokausztot emlegetik, tehát pozitívan diszkriminálják a zsidókat és elfelejtik, hogy õk sem különbek azoknál, akik õket meghurcolták.
perry 2010 máj. 01. - 05:59:45
(70/201)
Ezt már írtad kedves verkli lány.
offtopic
sk98 2010 máj. 01. - 05:44:47
(69/201)
Ja ha maga ekkora HAZAFFY és így dagad a honszerelemtõl (hány kilóvá teccett dagadni már?) akkor a máv-dógozók nevében is kinyúlva átnyújtom (a vörösbetûs ünnepre való tekintettel is) ezt az örök értékû önök kértéket: http://www.youtube.com/watch?v=yC-_y9RmVK4 "szeretem a lebegõ hajnali fényt, mikor ébred a nap; de téged nem."
Úgy szeresse HAZAFFY uraságot a hazája, amiképp HAZAFFY uraság szereti a hazáját. Mármint amit annak tart, ugyebár.
perry 2010 máj. 01. - 05:40:22
(68/201)
Igen ez egy ilyen ország utáljuk egymást mert nem azt akarjuk amit a másik, gyûlöljük egymást mert mindig kell egy ellenség kép.
Saját politikusaink tehetetlenségének oka ként
igyekszünk bûnbakot találni.
Fáj a jobb és fáj a bal, és természetesen ami közte van.
Egységes Magyarország, az bizony nem létezik.
Képzeljük, hogy geopolitikai erõ vagyunk a Kárpátmedencében?
Ez az ország végletekig megosztott, már egy film is kicsapja a biztosítékot, pedig csak arról szól, hogy vannak a rácson kívül és belül is gyerekek és emberek.
Több szomszéd nép utál minket mint amennyi Trianon elõtt volt.
Szóval osztom a nézetedet, mert jó olyannal aki
képes némi józanságra.
perry 2010 máj. 01. - 05:30:31
(67/201)
Mivel demokrácia van annak drukkolok akinek akarok :)
rara66 2010 máj. 01. - 02:24:38
(66/201)
Az elsõ 2 mondatod 100%-ig igaz, de ha a Jobbikot a nyilasokkal veszed egy kalap alá, akkor nem ártana kicsit mélyebben beleásnod magad a témába...nem mindenki neonáci aki szereti a hazaját, és a jobbikosokra sem lehet általánosságban ráhúzni a fajgyûlölõ jelzõt bármennyire is szeretnék sokan... és nem kéne mindent elhinni amit a média ránk zúdít...csak ennyi
Plant 2010 ápr. 30. - 21:05:57
(65/201)
Ma az autómat vittem szervízbe és még várakoztam,a mellettem lévõ széken egy néger ült.Akkor most nekem ki kellett volna ezt kérnem magamnak?Ha árja volnék akkor azt gondolom,biztosan.
A negyvenes években sokan kikérték maguknak az ilyen helyzeteket.
Lám mi lett belõle...
Utáljuk csak a másikat,az egy jó érzés.
Csak akkor kapunk majd a fejünkhöz,ha rájövünk...minket is utál valaki.
Ez a film legnagyobb tanulsága.
Ja és még valami:
A gyerekek õszinték,ezt ne felejtsük el..
offtopic
sk98 2010 ápr. 30. - 21:03:15
(64/201)
hazaffykám, kinek teccik drukkolni? cincogó egérke, kit teccik védeni? a máv-dógozókat, ugyi?
perry 2010 ápr. 30. - 20:48:09
(63/201)
ja és bocs Off Topic
perry 2010 ápr. 30. - 20:47:33
(62/201)
Jogászkám, egy pert meg kell nyerni amíg ez nem jön össze addig csak ordító egérnek "teccik" lenni.