voitto 2008 aug. 17. - 19:06:27
(46/166)
Remélem, nem érted félre, miki: egy nagyon egyszerû elme vagy, legalábbis az utóbbi néhány hozzászólásod tükrében. Nehéz lenne ottani állításokat cáfolni, mert se fülük, se farkuk.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 17. - 18:30:03 Előzmény voitto
(45/166)
tényleg szükséged van rá, h my hsz-aimat megnézd.
és kerüld a tautológiát, fáraszt.
meg a hülye részletkérdéseket.
de válaszolj, mert ha nem szólsz, akkor úgy vesszük, h én nyertem!
offtopic
Miki1900 2008 aug. 17. - 18:26:26 Előzmény voitto
(44/166)
azért jó lenne, ha engem mernél megcáfolni!
mert nem tudsz! azt te csak hiszed, h engem akárki meg tud cáfolni, abban amiben tökéletesen biztos vagyok.
(ez felhívás keringõre naiv ellenfelem)
offtopic
Miki1900 2008 aug. 17. - 18:23:41 Előzmény Ühümm
(43/166)
egyetértek! bár az eljén az idézõjelek zavaróak a felismerésben, de a végére tiszta lesz.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 17. - 18:20:11 Előzmény voitto
(42/166)
van logikai út, csak túl szûklátókörû vagy, h megértsd.
nem vagy kivételes szellemi és információs állapotban, sajna.
ez nem személyeskedés. ez tény.
(ld elõzõek amit írtam)
Miki1900 2008 aug. 17. - 18:17:59
(41/166)
és most hogy Izrael létrejött (ami külön egy érdekes, hosszú történet) így nemcsak vallás a zsidó, hanem államnép is.
mellesleg, így hogy létrejött, a nemzetközi bankkárhatalom allegóriája is lett. (metonímia akár metafora.)

ui: könyörgöm aki nem ért hozzá, ne mondja rám, h antiszemita, jó? csak ennyit kérek.
aki nem ért hozzá, az lássa be. mondja ki, h nem értek hozzá.
Miki1900 2008 aug. 17. - 18:15:23 Előzmény encsibe
(40/166)
a zsidókat ismered?
zsidó magyar, magyar zsidó megvan?
ezt õk találták ki.
pacica 2008 aug. 17. - 17:32:05
(39/166)
s...fej? vagyis szuperjófej vagyok? köszi cuppi
Theine 2008 aug. 17. - 17:13:48
(38/166)
A TV-ben is sokszor elhangzik a cigány és a zsidó szó is. Ha ott nem tiltják itt miért? Szerintem a jelzõkkel van baj!
sardegna 2008 aug. 17. - 17:08:04
(37/166)
Mocskos? Zsidó? cigány? stb?Mindenki magából indul ki ugye ? s....fej
offtopic
zee944 2008 aug. 17. - 15:17:05
(36/166)
Gondolom az eredeti valami olyasmi lehetett, hogy "ne használjatok ilyen kifejezéseket, mint hogy: mocskos, zsidó, meg cigány".
pacica 2008 aug. 17. - 14:27:30
(35/166)
Õszinte leszek. Nekem is volt pár kitörölt hozzászólásom és én is kérdeztem hovatûnt. Mondjuk enyémben volt olyan is, hogy mocskos, meg zsidó, ja meg cigány is.
pozsizsuzsi 2008 aug. 17. - 14:25:38
(34/166)
Hát én már nem tudom mit írtam, de biztosan nem irkálok kimodizni valókat. ???!!! Nem értem.
pacica 2008 aug. 17. - 14:20:09
(33/166)
Mert léteznek moderátorok. hehe
pozsizsuzsi 2008 aug. 17. - 14:18:18
(32/166)
Eltûnt egy hsz-em. Nemtom miért.
10/10
encsibe 2008 aug. 17. - 13:49:40 10/10
(31/166)
...csak azért mert valaki zsidó,keresztény,buddhista, vagy bármilyen vallású nem lesz attól se jobb se rosszabb ember hisz mindenkinek hinnie kell valamiben és õk az adott vallásban találták meg a hitet,(és csak úgy közlöm hogy attól még hogy valaki zsidó attól még nem biztos hogy gyakorolja a vallását)és nem az dönti el az emberben hogy milyen a személyisége hogy mi a vallása...
és csak azért mert ismer egy olyan vallású embert akinek számára nem szimpatikus a személyisége attól még nem mindegyik ember olyan ...és senki nem tehet arról aminek született ezért sem kell utálni miatta.
az meg hogy a zsidóknak min van rajta a keze és min nincs errõl senkinek semmi fogalma nincsen csak van egy véleménye és kész
voitto 2008 aug. 17. - 02:00:29
(30/166)
Tényleg nem akarok oda süllyedni, hogy ühümm minden egyes mondatát elemzem és cáfolom. Csak három gondolat:
1. A finnek úgy tudják, hogy rokonok vagyunk, nem röhögnek ezen. Nem csak az a két nyelv rokon, amelyeket beszélõk értik egymást, hanem azok is, amelyek különbségei szabályszerû megfeltetésûek - ld. mondjuk angol és német. Ily módon a magyar és a finn nyelv nyilvánvalóan rokon. A honfoglaláskori temetõk antropológiai elemzése pedig azt mutatja, hogy törökös és finnes kevert nép volt. Szegény örmény Patrubány megint hülyeséget mondott tegnap, amikor cáfolta finnugorságunkat.
2. Hogy itthon lenne a legmagasabb az adó? Finnországban nem kell túl sokat keresni ahhoz, hogy 64%-ot érjen el az elvonás. Itthon a legtöbbet keresõknél (és olyan nyilván nem sok van, mert, ugye, nyomorog az ország) 50%-ot alig haladja meg. Vagyis a bruttódból itt a leggazdagabbnak is a fele megmarad, ott kint a nem a leggazdagabbnak is csak a harmada.
3. A zsidózók szeretnek tromfolni azzal, hogy Rákosi meg Farkas meg Révai meg Aczél meg Kun Béla stb. Gondoljuk végig a következõt: Csurka õsei nyilván tótok voltak, mint a neve mutatja. Nem tartjuk mégsem õt tótnak, mert õ magyarnak vallja magát, nem beszél tótul, nem dúdol tót népdalokat, nem tartja a tót ünnepeket, a haverjai nem szignifikánsan a tótok közül kerülnek ki, nem gyakorol olyan vallást, ami csak a tótoké lenne ezen a környéken, nem jár tót népviseletben, nem foglalkozik a tót folklórral, tradíciókkal. Ezzel szemben Rákosi akkor is zsidó, ha magyarnak vallotta magát, ha nem beszélt héberül, nem ismert zsidó dalokat, nem tartotta a zsidó ünnepeket, a vérfürdõinek éppen elég zsidó áldozata is volt (=az államosítások, kitelepítések során semmiféle protekciót nem kaptak a zsidók), nem volt vallásos, tehát zsidó vallású sem, nem foglalkozott a zsidó folklórral, hagyományokkal. Szóval a mi kutyánk kölyke (Csurka) szabadon választhatja a magyar identitást, de a zsidó (Rákosi) akkor is zsidó marad, ha semmi köze a zsidósághoz, hanem magyar. A tót leszármazottja lehet választása szerint magyar, a zsidóé soha, mert akkor nem tudnánk mocskoszsidózni.
Egy szociológiai mûben olvastam, hogy a "niggereket" Amerikában a legprimitívebb "redneck"-ek, vagyis tahók útálják a legjobban, mert örülnek, hogy a társadalmi ranglétra majdnem-legalján állva még találnak valakit, akire rátaposhatnak. Attól tartok, hogy itthon sem a mûvelt, jókedélyû, intelligens, kiegyensúlyozott lelkivilágú rétegekbõl kerülnek ki a véresszájú antiszemiták. Amikor meg a holocaust-megemlékezést megzavaró, tojásdobáló Tomcat-féléket elnézem, akkor meg biztos is vagyok abban, hogy nem lelki defekt nélküliek.
Eper006 2008 aug. 17. - 00:15:45
(29/166)
Hûûûûûûû...............látom,itt már nem nagyon a filmrõl megy az eszmecsere
zsoccika 2008 aug. 16. - 23:10:26 Előzmény Ühümm
(28/166)
te nem tudhatod, amit én! te nem vagy zsidó, nem mentél át azon amin én...
én végigszevedtem az osztálytársaim minden egyes sértõ szavát, úgyhogy nehogy nekem mégegyszer azzal jöjjön itt valaki, hogy szájbarágás vagy valami ehhez hasonló! köszönöm
vajka 2008 aug. 16. - 21:23:06 Előzmény Ühümm
(27/166)
Egyetértek: "Ideje TANULNI, UTÁNNAJÁRNI a dolgoknak!! "
Én megtettem.

1. "a zsidók mindenen rajta tartják a kezüket" Ennek igen nehéz utánajárni, mert hogy ki zsidó és ki nem, azt senkinek nem tiszte eldönteni. Úgyhogy maradjon ez egy olyan szubjektív kijelentés, amivel ki-ki vérmérséklete szerint egyetért vagy nem.

2. "ezért lehet a világon!!! a legnagyobb adó- és járulékelvonás magyarországon" Egy nemzetközi összehasonlítás: http://www.worldwide-tax.com/ (2007-2008-as adatok)
Eszerint Mo-n az SZJA kisebb, mint Ausztriában, Ausztráliában, Belgiumban, Kínában, Dániában, Izraelben (bocs a példáért, de úgylátszik saját magukat a zsidók jobban kizsákmányolják, mint minket, ha a te gondolatmenetedet akarjuk követni) , Norvégiában, Dél-Afrikában, Spanyolországban, Svédországban ésa
kb. akkora, mint Argentínában, Kanadában, Cipruson, Franciaországban, Németországban, Írországban, Japánban, Máltán, Lengyelországban, Szlovéniában, Taivanon, Törökországban, az USÁ-ban.
Vállalati adót már nem részletezem, aki érdekel, megnézi, ebben alsó középmezõnyben vagyunk, ÁFÁ-ban pedig kb. átlag. Szóval ez a kijelentésed nem állja a helyét.
Ugyanez az adat, más forrásból, térképen itt: http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_around_the_world

3. A finnugorokhoz nem értem, mi közük a zsidóknak, de nem ez az egyetlen hihetetlen elmélet a magyarság eredetérõl. Hallottam már olyat is, hogy az elsüllyedt Atlantisz népe vagyunk, sumérok (http://www.maghar.hu/maghar_uj/eredet/index.htm) stb (ld. pl. itt http://auranka.hu/eredet.html). Ebben még nem nagyon jutottak dûlõre azok, akik valóban mélyen utánajárnak, ami furcsa ugyan, de nem szokatlan más népeknél sem (pl. lengyelek)

4. "Ezért lehet a saját hazánkban hátrányos megkülönböztetésben részesülnünk nekünk, magyaroknak" Tudod kik kapnak hátrányos megkülönböztetést? A fogyatékkal élõk, munkában a nõk, az idõsek, a kövérek, a cigányok, de hogy olyan, hogy magyar megkülönböztetés? Ennek nem is tudom, hogyan lehet utánajárni, de szívesen megteszem, ha adsz valami támpontot.

5. "Nekünk nem a náci, hanem a kommunista korszak volt a vészkorszak - vagy minimum IS!" Ez így igaz, ahogy van. Magyarországon többen szenvedtek akár gulágon, akár "csak" itthon a kommunizmus kezdeti éveiben, évtizedeiben, mint a náci uralom alatt. Szerencsések vagyunk, hogy az nem tartott olyan sokáig. Ez mégsem egy verseny, nem arról szól, ki szenvedett többet. De igazad van abban, hogy a kommunizmussal nem tudunk itthon jól foglalkozni. Olyan ez, mint Németország a világháború után. Ott éltek köztük mindazok, akik a táborokban dolgoztak, vagy szállítottak vagy "csak" besúgók voltak. Ott is hosszú-hosszú évek kellettek ahhoz, hogy feldolgozzák. Mi ebben vagyunk, remélem, a kommunizmussal, és ezért nem szabad azt (sem) elfelejteni, igenis, küzdeni kell azért, hogy fel tudjuk dolgozni, meg tudjuk érteni és meg tudjunk bocsátani.

6. "Mert ezeket a búnöket ZSIDÓK KÖVETTÉK EL" Nem, nem ezért. Ismét: nehéz ezt bizonyítani, de hogy a párt, és/vagy vezetõség 100%-a zsidó lett volna, az márcsak azért is túlzás, mert a zsidóknak egyáltalán nem volt érdekük a kommunizmus. Õk voltak ugyanis azok a burzsoák, akiket megfosztottak a tulajdonuktól. De igen, biztosan voltak zsidók IS a vezetõk között IS és máshol is. Attól, hogy magyar vagyok, nem mindenben értek egyet egy másik magyarral, nem igaz? :) Ez minden népre igaz.

7."Mi kollektíve búnösök vagyunk" Ne higgy annak, aki ezt mondja. Bármire is. Mindenki saját maga felelõs a döntéseiért és nem háríthatja sem másra, sem a környezetre, sem az általános politikai helyzetre. És remélem, hogy a zsidók sem mondják ezt, hisz õk a náciktól pont emiatt szenvedtek...

8. "Te pedig ontod magadból a hazugságokat, amiket naponta lenyomnak a torkodon." Sajnos vannak olyanok, akik ezt teszik. Olyanok is vannak, akik csak a "saját" újságukat, tévéjüket nézik, olvassák, csak a saját embereiket hallgatják - egyik sem jó. Mindenki próbáljon meg egy kicsit azzal gondolkodni, ami a fejében van, és igenis nézzen át a másik oldalra is! (Utálom, hogy van másik oldal egyébként. Én nem akarok egyiken sem lenni. És köztük sem. A csatában a legveszélyesebb a két árok közötti "senki földjén" állni.)

Ugye senki nem fogja feltenni a kérdést, hogy zsidó vagyok-e vagy fideszes, pesti vagy vidéki, fiatal vagy öreg és még sorolhatnám?