offtopic
zee944 2008 aug. 16. - 20:02:30
(26/166)
Olyasmitõl képesek olyan jól túlélni, amire a keresztények nem képesek; egyrészt nincsenek olyan erkölcsi aggályaik, hogy esetleg nem csak a pénz számít mindenek felett, nem szabad bármit megtenni másokkal a saját (vagy Izrael) érdekében, másrészt fejlettebb az üzleti érzékük is. (Ami nem jelentene gondot, ha nem lennének olyan karrieristák.)

Errõl már beszélgetünk, szerintem ez elsõsorban genetika (--> a vérükben van), és csak másodsorban tanult kulturális dolog. De bármelyik is amúgy, teljesen irreveláns abból a szempontból, hogy visszataszító az értékrendjük. (A vérszagot érzõknek üzenem, hogy természetesen nem az _összes_ zsidóról beszélek, de a továbbiakban ezt nem fogom a gyengeelméjûek kedvéért hangsúlyozni.)
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 16. - 19:51:48
(25/166)
Ne zárd le. Legalábbis mással ne. Legfõbb ideje a párbeszédnek.
Tilda36 2008 aug. 16. - 19:50:38
(24/166)
Kellemes hétvégét Zsuzsi!
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 16. - 19:49:13
(23/166)
Ööööö, mondhatnék pár közhelyet is, amit mi még nem tanultunk meg még mindíg itthon, hogy tudniillik, holló nem vájja ki a holló szemét, meg pár hasonlót, de a gondok már rég túlnõttek a madarak rendszertani rangsorolásán, attól félek.
Tilda36 2008 aug. 16. - 19:48:32
(22/166)
"Hát pedig, én tapasztalatból beszéltem, vannak bizony köztük is élhetetlenek. Akik viszont tudják a csínját-bínját, azt mondanám: hajrá, tudjuk meg, mitõl képesek olyan jól túlélni. "

Ehhez zsidónak kellett volna születni. Az erõszakosságot nem lehet csak úgy megtanulni vagy a vérünkben vagy nincs!

Téma részemrõl lezárva.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 16. - 19:41:20
(21/166)
Hát pedig, én tapasztalatból beszéltem, vannak bizony köztük is élhetetlenek. Akik viszont tudják a csínját-bínját, azt mondanám: hajrá, tudjuk meg, mitõl képesek olyan jól túlélni.

De mindez manapság már úgy néz ki, teljesen okafogyott, a bajok már mindenkit érintenek, ha nem rakjuk össze, amink van, cakk-pakk felfordulunk, ha van lóvé, ha nincs.
Tilda36 2008 aug. 16. - 19:30:37
(20/166)
Kedves Zsuzsi!

Úgy gondolom most õszíntén beszélünk járkáltam én már elég sok helyen, sõt Párizsban és Madridban is, de én nem láttam közülük valót az utcán éldegélni, pedig nappal volt, romát viszont sokat láttam, ami szintén nem dicsõség. Egyébként nem a fajtájukkal van bajom, hanem a könyöklésükkel, t.illik nem tagadják meg magukat ez a vérükben lakozik. Nem ismerik azt a szlogent, hogy "élni és élni hagyni"!
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 16. - 19:09:48 Előzmény Tilda36
(19/166)
"Tudjátok én még nem hallottam hajléktalan, vagy szegény zsidó származású állampolgárokról....ez sem véletlen"

Nem járkáltál eleget az utcákon, vagy nem mertél kilépni zrikás helyeken a kocsiból. Meglepõdnél, de vannak, utcán tengõdõk is, szikrázó értelemmel pedig. Az általánosítgatás nem vezet sehová sem.
offtopic
Humpy 2008 aug. 16. - 19:03:37 Előzmény Ühümm
(18/166)
Valahogy így. Aztán ne felejtsünk el zsoccikának jóccakát kívánni. 'Nehogy lemaradj a mai esti mesérõl, kis zsocci. Meg a TV-híradóról. Szép álmokat!'
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 16. - 19:03:08 Előzmény voitto
(17/166)
Jajj de nem szerettem volna ebbe belefolyni. De már az elején sikerült, sajnos, akkor azért pontosítanék, a nézeteim szerint.

"Csak gyûlöli, mert az születésekor úgy döntött, hogy nem magyar és/vagy keresztény lesz, hanem zsidó. "

El kéne választani a vallási avagy az úgynevezett "faji" kérdést (ami önmagában nézve tiszta képtelenség). Ebben az esetben a kulturális hagyományok miatt prüszkölnek leginkább, azt hiszem.

"Azt hiszem, pont ezért nem nagyon tudjuk magunkat megszerettetni a világgal, mert mindenkit útálunk: a tótokat, a labancokat, az oláhokat, az oroszokat, a franciákat, a zsidókat, a szerbeket, a buzikat stb."

Igen, sajnos, tapasztalatom szerint, kis hazánkban régi jól bevett szokás szerint, a szomszéd útálatos, legyen az bárki is, kívül a határon, avagy belül azon. Ha sikereket ér el, akkor méginkább. Tanulni valamit tõlük, az bonyodalmasabb, és nyilván piszokul lealázó.

Teljesen megértem mindenki kétségbeesését, mert a helyzet kétségbeejtõ. De a megoldások, már ha még egyáltalán vannak még ilyenek, csak közös erõfeszítéssel érhetõek el. Szerintem.
Tilda36 2008 aug. 16. - 18:58:54
(16/166)
Ühümm: nekem semmi bajom azokkal, akik Izraelben élnek, csak az a baj, hogy ezek mindenhova betelepûltek és uralkodnak, mert ezt diktálja a természetük! A zsíros állásokban szinte csak õk vannak, nem engednek be maguk közé keresztény származásúakat. A médiában is szorgosan mutogatják magukat, mintha csak õk léteznének. Itt van az ATV, ahol még a telefonos lenyúlós mûsorokba is majdnem minden "mûsorvezetõ" zsidó, akiktõl befolyik a rengeteg lóvé, hogy az esti mûsoraikban is a bibsi balliberális újságírók finanszírozását tudják fizetni. Szomorú ez, hogy mindenhová befészkelték magukat....a nép nagyobbik része meg nyomorog.:-(( Õk elvesznek mindent, de ezt már megszoktuk, sajnos nekünk is meg kell tanulnunk a túlélés szabályait. (Most jön az a besúlykolt megjegyzés, hogy ne legyünk már antiszemiták, persze õk tönkretehetik a más vallásúakat, ez nem antiszemitizmus, de nekünk kuss a nevünk!)

Tudjátok én még nem hallottam hajléktalan, vagy szegény zsidó származású állampolgárokról....ez sem véletlen, igaz?
Lassan mi leszünk a kisebbség!....
voitto 2008 aug. 16. - 18:35:17
(15/166)
Sokszor próbáltam már olyan emberek agyával gondolkodni, akik egész népeket gyûlölnek, mint pl. az antiszemiták, hogy megértsem a gondolatmenetüket. Eddig nem sikerült, talán azért, mert keresztény vagyok, tehát nem gyûlölhetek senkit. Pláne, teljesen irracionális olyan embereket gyûlölni, akiknek a létezésérõl sem tudok. Márpedig az antiszemita ezt teszi: Ismer öt zsidót, találkozott ötvennel, tévébõl-újságból "ismer" ötszázat, pont. Mégis, õ tizenötmillió zsidót gyûlöl, miközben 14.999.500-ról azt sem tudja, ki az, mit csinált, hogy hívják, hogy néz ki. Csak gyûlöli, mert az születésekor úgy döntött, hogy nem magyar és/vagy keresztény lesz, hanem zsidó.
Azt hiszem, pont ezért nem nagyon tudjuk magunkat megszerettetni a világgal, mert mindenkit útálunk: a tótokat, a labancokat, az oláhokat, az oroszokat, a franciákat, a zsidókat, a szerbeket, a buzikat stb. Az arabokat is csak azért szeretjük, mert Bin Ladennal az élen mészárolják a zsidókat, felrobbantják az iskolabuszt, a diszkót, a pizzériát és a lakodalmat.
Ami ezt az ühümmös hozzászólást illeti, kiváló példája az alkotmányozónemzetgyûlésezõ-kossuthtéri-tojásdobáló-buziverõ stb. mélymagyar IQ szerinti érvrendszernek: Összegyúr féligazságot, csúsztatást, hazugságot, álmot, addig ismételgeti, amíg maga is elhiszi, amit kitalált. Az elvtársa pedig mostantól komoly arccal mesélheti tovább azzal, hogy "most olvastam, hogy...". Miközben, ha megérne az ilyen ember nekem fél órát, szépen mondatról mondatra egyenként meg tudnám cáfolni az összes állítását.
Sajnálom az ilyet, szerintem nincs egyensúlyban a lelke. Kevésbé eufémisztikusan: Pszichátriai esetek.
offtopic
zee944 2008 aug. 16. - 17:49:33
(14/166)
Nagyon-nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad. Barátkoztam a gondolattal, de képtelen voltam magam összeszedni.
Ühümm 2008 aug. 16. - 17:44:35
(13/166)
Sajnos, az ilyen emberek miatt tart ott az országunk, ahol: a béka feneke alatt.
Aki ilyen ostobaságokat ír, mint pl. hogy a náci korszak az 50-es években volt-miért nem mindjárt a 60-asban?-, és , hogy a zsidók semmi kárt nem okoznak azzal, hogy mindenen rajta tartják a kezüket, annak tényleg nem valü más, mint hogy a tv egyfolytában az agyát mossa. Mivel a "MAGYAR" tv-k csaknem 100%-án is "rajta tartják a zsidók a kezüket", ahogy az oktatáson, a könyvkiadáson, a sajtó egyéb ágain (rádió, írott sajtó)ennek "kárt nem okozó "hatását pl. rajtad is látni: mindent beveszel, amit mondanak, kritikátlanul elhiszed a hülyeségeket, azt szajkózott, amit õk a szádba adnak,...

Ezért lehet hetente gérni valamit a kormánynak, s aztán éppen az ellenkezõjét megtenni, ezért lehet folyamatosan hazudni, ezért lehet a világon!!! a legnagyobb adó- és járulékelvonás magyarországon, ezért lehet mindenkiról bármi ökörséget elhitetni. Mert vannak ilyen lények, akik mindent elhisznek, és még a tényeket sem veszik észre, bármilyen nyilvánvalóak, a saját szemüknek sem hisznek, inkább annak, amit ezek az "ártatlanok" hazudoznak neki, mégha a valóság éppen ennek az ellenkezõje is.

Ezért lehet még mindig tömegekkel elhitetni a finnugrista marhaságot, amin már a finnek is röhögnek.

Ezért lehet a saját hazánkban hátrányos megkülönböztetésben részesülnünk nekünk, magyaroknak, és ezért lehet egy negyed év alatt 3-4 nagyszabású holokauszt megenlékezést tartani, és ostorozni a magyarokat, miközben kuusolnak, és évente egyszer SEM emlékeznek meg a kommunizmus sokkal számosabb hazai áldozatáról.

Nekünk nem a náci, hanem a kommunista korszak volt a vészkorszak - vagy minimum IS! 750 000 embert hurcoltak el eg év alatt a gulágra, és csak a fele!!! jött viszza. Õk sem fél éb raboskodás után, mint a zsidó túlélõk, hanem hosszú ÉVEK!!! után. De kárpótlás nem járt nekik, csak kussolniuk kellett az egészrõl évtizedekig.
+ az ávó áldozatai, + kádár által kivégzettek, meghurcoltak,...

DE EZEK NEM SZÁMíTANAK, EZEKRÕL A DOLGOKRÓL HUSZAD ANNYIT NEM LEHET LÁTNI, HALLANI ÉS TUDNI, MINT A ZSIDÓKKAL TÖRTÉNTEKRÕL!!

Miért? Mert ezeket a búnöket ZSIDÓK KÖVETTÉK EL, mert a magyarországi kommunista párt 100%-a zsidó volt kezdetben, késõbb "csak" a vezetõség. Mivel a sajtó és a mostani kormánypártok nagy része is ugyanehhez a nemzetiséghez/fajhoz tartozik, nyilvánvaló, hogy errõl kussolnak. Õket a magyar veszeteségek ezek szerint nem érdeklik.

Ezekért nem szabad, hogy a saját veszteségeink fájjanak, ó, nem, nekünk csakis ostorozni szabad magunkat a zsidók miatt.

Amit a zsidk velünk tettek - méghozzá évtizedeken keresztül -, azt bocsássuk meg, arra borjtsunk fátylat. A féléves=egyéves deportálásuk viszont örök téma, örök ok a mgyarok mindenféle aljas és búnös népnek nyilvánításásra. Mi kollektíve búnösök vagyunk - de a ZSIDÓ KOMMUNISTA elvtársak rémtettei csak egyéni búnök, miközben a zsidó nép ártatlan. Náluk nincs kollektív búnösség - de még a sajtát felelõsség felvállalása is ismeretlen fogalom.

Te pedig ontod magadból a hazugságokat, amiket naponta lenyomnak a torkodon.

Ideje TANULNI, UTÁNNAJÁRNI a dolgoknak!!

Akkor rájüssz, hogy nagyon is ártanak azzal, hogy minden az õ kezükben van - már ez is a terror ezköze, amivel élnek is.
zsoccika 2008 aug. 16. - 17:02:56
(12/166)
Azért mert ismersz egyetlen egy zsidót, vagy egy családot, az nem azt jelenti, hogy az összes olyan! Nem feltétlenül kell mindig lenézni a kisebbséget, mert nem mindig neked lesz igazad! Ez a zsidóságra különösen vonatkozik, miért nem inkább a hitler korabeli németországot kívánod oda, ahová azok valók? A zsidók lehet, hogy mindenen rajta tartják a kezüket, és mindenhol ott vannak, de nem ártanak ezzel senkinek! Nem mint az 50-es években a nácik, akik több mint 6 millió zsidót, és még 1-2 millió kisebbségben élõ nemzetet irtottak ki.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 16. - 14:47:12
(11/166)
Én meg egyszer beszéltem egy szírrel is. Sõt, még egy kecsuával is, de egy paki is volt a beszélgetõtársaim között, meg vietnámi is, meg még, meg még.... És, akkor most mit tudok ebbõl tanulságként levonni?
vpeti88 2008 aug. 16. - 14:42:50
(10/166)
Én egy zsidóval beszéltem és éltem két évig próbáld ki, ha nagyon szereted õket hajrá. Sokat érek a töri tudásommal, ha a zsidó a valóságban más mint a szépített töriben. Ami a könyvekben van az más mint a valóság, ránk magyarokra is sok mindent ír a történelem. Az is más-más nézõpont szerint van ha veszel egy népet és a történelmet nézet más-más népek történelmébõl két történelem könyv nem azt írja a másik néprõl. Pl. a németek, a szlovákok és a többi mind mást mást írtak a magyarokról egyik csak a jó tulajdonságainkat írta a másik csak a rosszat és volt amelyik mindkettõt, de a hangvételük is más volt. Neked azt tudom ajánlani, hogy fogj egy töri könyvet és mond meg a zsidóknak, hogy nem az van bele írva amit csinálnak, ismerj meg egy zsidót. Na ennyi...
sardegna 2008 aug. 16. - 12:37:16 Előzmény palmer
(9/166)
HÚÚÚÚÚÚÚÚ de okos vagy ! Javaslom az iskolát meg az alázatot a tanuláshoz!!Neked mi az hogy zsidóóóó???Mooooooondddd már meeg léécii
sardegna 2008 aug. 16. - 12:34:33 Előzmény vpeti88
(8/166)
Ostoba! A zsidó az egyetlen vallás amely nem erõlteti magát senkire mert nem térítõ vallás,ezért nehéz lenne ráerõltetnie magát bárkire is. Õk még nem ûztek vallásháborút(másfajtát igen sokat),mint a másik két monoteista vallás. Ha valakinek jó az üzleti érzéke azt írigylik ez látszik a megnyilvánulásodon is.Aki viszont nem ismeri a történelmüket kúltúrájukat hoagyományukat (lehet bármilyen etnikum,vallás népcsoport az hogy mer véleményt mondani? Na ezen gondolkodj ha van mivel....
vpeti88 2008 aug. 16. - 11:03:48
(7/166)
Piciny? Szerintem elég nagy terület! Bár nézõpont kérdése...
Szerintem maradhattak volna ott ahonnan jöttek Izraelben. Nem is lenne semmi gondom velük, ha a vallásukat nem akarnák másra kényszeríteni és a gazdaságba nem ütnék bele az orruk, ja és ha az egojuk kisebb lenne.