Téma: Az emlékmás

1/10
offtopic
cellasto 2012 szept. 06. - 11:43:27 1/10 Előzmény NagyD.991
(98/238)
a pékembert csak példának írtam.....
helyettesítsd be bármelyik mostani kedvenc filmedet a helyére :)
én maradok az elveimnél..egy riméket sem nézek meg,fõleg a kedvenc filmjeimét nem :)
d112 2012 szept. 05. - 09:45:07
(97/238)
Unalmas, vontatott sz*r. inkább néztem volna meg az eredeti még-egyszer.
5/10
Bigpapa 2012 szept. 03. - 16:49:43 5/10 Előzmény NagyD.991
(96/238)
OFF
Kezdjük ott,hogy nem tudsz olvasni :)))) Azt írtam , kapjátok majd az oltást a 14 éves taknyoktól.És nem azt,hogy TE vagy 14 éves.
És valóban,ha rímékelik :)a filmet,tök joggal várom el-és mindenki más- hogy jobb legyen,mint az eredeti. Jobb sztori(vagy,ha ugyan az,akkor látványosabb), szebb megjelenítés,jobb grafika,stb.
Ebben semmi sem volt jobb. Egy se füle,se farka történet,lõttek orrba szájba,ugráltak,nem lett semmi bajuk.Banyek,mint valami óvodásoknak készült baromság.
Errõl ennyit.
8/10
offtopic
NagyD.991 2012 szept. 03. - 01:53:23 8/10 Előzmény Bigpapa
(95/238)
Kedves Bigpapa!

Kezdhetjük ott, hogy 21 vagyok nem pedig 14. Harry Pottert csak kettõt láttam, de az is épp elég volt (cellastonak: Pókembert még egyet sem láttam). Az üzenetetek lényegére koncentrálva:

Vannak filmek, amiket nagyon szeretek, de sose fogom megnézni a belõlük készült remaket. Ott a tetovált lány. Abból is két évvel a megjelenése után remaket csináltak, de nem néztem meg. Nem kezdtem el háborogni, hogy micsoda sz*rság már ez, hogy ebbõl remaket csinálnak.
szaszka0520 2012 aug. 31. - 20:54:06
(94/238)
Akik még nem látták mindkét filmet, annak SPOILER-es lehet!!! Mielõtt megnéztem volna az új verziót, megtekintettem az eredetit. Az is tetszett, látványos volt, bár kissé meglepõdtem, hogy a Lorit alakító Sharon Stone-t a film közepén kilõtték. Nagyon jól alakította a szerepét, de még többet vártam volna tõle, és éppen akkor ölik meg a karakterét. Szóval, a mostani Emlékmásban tetszik, hogy a nõt a végén ölik meg, így Kate Beckinsale játéka 1 fokkal jobban tetszett. Az eredeti film nézése közben, csak egy-két alkalommal untam el magam, de nincs panaszom rá...vagyis nem lenne, ha a végén az a "kirepülés a Mars felszínére, rángógörcsök, kidülledõ szemek és megduzzadó nyak" jelenetet kihagyták volna. Vagy egyszerûen kirepülnek, fuldokolnak, de a tiszta levegõ miatt "megmenekülnek" a szenvedéstõl. Tökéletes sztori, tökéletes forgatókönyv, rendezés és színészi játék. Ezt nem vonom kétségbe. Kíváncsi voltam viszont az új verzióra. És akárki akármit mond...lehet, voltak benne unalmas részek, hasonlított az eredetire, de nekem akkor is tetszett. Jó, nem egy világmegváltó film, de nagyon is izgalmas, az akciójelenetekért odáig voltam, a két fõszereplõ játéka is megfogott. De ami a legérdekesebb dolog, az a látvány. Valaki azt írta, hogy a Gyarmat képi világa a Szárnyas fejvadász címû filmbéli képi világra hasonlít. Én láttam azt a filmet is, de egyáltalán nem hasonlítanám ahhoz. Örültem, hogy Len Wiseman megfogta az alapsztorit, és egy saját verziót alkotott. Így úgy éreztem, mintha egy teljesen más filmrõl lenne szó. Nem hiányoltam a Marsot, az eredeti verzió bizonyos momentumait - persze voltak utalások, amiknek örültem, de nem fogom a fejem miatta. A robotseregre rátérve, egyáltalán nem hasonlítható az Én, a robot filmbeli robotokhoz - mert ha jól tudom, ahhoz a filmhez hasonlította egy kritikus. Annyi az egész, hogy a rendezõ fogta az alapötletet, és mást alkotott, de utalt az eredetire. Ez majdnem olyan, mint amikor egy könyvet adaptálnak az alapsztorit felhasználva. Vagy az egész könyvet filmesítik meg, vagy csak az alapötletet ragadják meg, és tesznek hozzá, vagy vesznek belõle - persze van néha buktató. Lényegében, nekem tetszett mindkét film, de valamiért a remake jobban bejött. Ha az eredetit pontoznám, akkor 10-bõl 7-et adnék rá. A remake-re viszont 8-at. Nekem ez a véleményem, de tiszteletben tartom azoknak a véleményét, akik nem élték újra az eredetit.
3/10
tboyka 2012 aug. 31. - 14:50:54 3/10 Előzmény Hú dejó a habos sütemény
(93/238)
Egyetértek. Iszonyat gáz film volt.
Nafi 2012 aug. 31. - 09:26:08
(92/238)
Nekem is az eredeti jobban tetszett, de azért nem volt ez fos...Nekem 8/10
Nafi 2012 aug. 31. - 09:21:30 Előzmény asso
(91/238)
Az uram majdnem szó szerint ugyanazt ezt mondta :D Mondjuk nem nevetett,csak fogta a fejét.
Hú dejó a habos sütemény 2012 aug. 30. - 01:48:03 Előzmény Segítõ Béka
(90/238)
húúúúúú kegyetlenül sz@r volt brrr
elkezdve a film nézését kb 20 perc után azt veszem észre hogy egggyáltalán nem köt le, tottálisan súlytalan és felesleges hülye párbeszédek/jelenetek vannak, tottál semmitmondó idióta sefülesefarka.
az a durva hogy ez így is marad egész a film legvégéig.
ááááááá deszar volt nem is tudtam milyen testhelyzetben üljek hogy kibírjam a végéig.
egyedül a zongora volt jó hogy egy bétóven szonátát játszott rajta, bár szerintem egy oktávval lejjebb de most ez tökkmindegy.
oké egyetlen értékelhetö rész volt a Föld középpontja az mondjuk még érdekes is volt hogy átfordul a gravi, de amúgy selejt az egész.
2/10
Segítõ Béka 2012 aug. 28. - 13:52:02 2/10
(89/238)
ennek elsõ fele még nézhetõ, 2. fele pocsék. elõször is, mit keres mindig mindenhol felesége? egy ilyen minimálszerepes ügynökprosti, hogy lehet rangidõs, aki parancsokat oszt édes istenem.
a földön játszódik, nagyon rossz a világ képe itt, emellett bill nightynak már unom nézni a pofáját.
nézhetetlen lesz a végére
inkább megnézem az eredetit mégegyszer, az tuti.
5/10
offtopic
Bigpapa 2012 aug. 27. - 19:55:38 5/10 Előzmény cellasto
(88/238)
OFF

Vagy rimékelik nekik a herripottyert :DDDDD Infarktust is kapnak majd. "Jaj,ezt a szar feldolgozást.Én Harry Potteren nõttem fel....,ez az új nagyon szar lett"
Na majd akkor kapják az oltásokat a 14 éves taknyoktól :)))) wehehe
2/10
manzanilla 2012 aug. 26. - 20:22:08 2/10
(87/238)
Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a film elõtt megnéztem az eredetit. A remake (??) egyszerûen katasztrófa. Mi a történet, mi az értelme? Élvezhetetlen
1/10
cellasto 2012 aug. 26. - 07:49:00 1/10 Előzmény NagyD.991
(86/238)
Egyetlen rimék volt,amit megnéztem-az omen...
Akkor fogadtam meg,hogy egy kedvenc filmem feldolgozását sem nézem meg többet.
Amúgy meg ez egy forum,ahol véleményt lehet nyilvánítani.
Majd gondolj erre vissza,ha 40 felé leszel te is és mondjuk rimékelik a pókembert.
=D
Guatrau 2012 aug. 25. - 18:55:55
(85/238)
Egyet kell értenem, ez meg sem közelíti az eredeti filmet, inkább egy gyenge másolat... A Schwarzis, ezerszer jobb volt... Tetszett az elõzetes, gondoltam na lássuk egy akkora sci-fi filmet, mint az eredeti, hogyan szárnyalják túl? Legalábbis reméltem, hogy túlszárnyalják, de csalódnom kellett. Bár nem lepett meg. Aki nem látta az eredtit, annak valószínûleg tetszeni fog, és még jól is fog kijönni, ha utána nézi meg a régit, mert az tényleg sokkal jobb.
TheGreatDanton 2012 aug. 25. - 15:03:41
(84/238)
Nekem nem nagyon jött be a film.

Spoiler!

Akciófilmre számítottam, de azért ennyi ilyen unalmas üldözésre azért nem gondoltam. Valamiért nem tudtam izgulni az akciójelenetek alatt, sõt még untam is amikor már vagy 8 perce folyamatosan futáskározás, 8-10 méter magasról történõ ugrások/esések után csak simán felállnak és folytatják a kergetõzést.
Vártam a filmet, mert az elõzetese jó volt és én egy jó kis filmre számítottam.
De az már egy kicsit idegesített, hogy a fõszereplõre akárhányan rátámadhattak, még akár robotok is, õ simán meglépett elõlük szinte sérülés nélkül.
Ezek mellett nem értettem, hogy hogy üzenhet saját magának. Tudta, hogy mi fog történni vele és ezért üzen??? De akkor honnan tudta?
Meg az álfelesége a végén is simán megölhette volna nem kellett volna a másik csaj arcát azzal a szerkezettel odavetíteni vagy mit csinálni.
CsiróCsiró 2012 aug. 25. - 00:27:54
(83/238)
Nem kívánok okoskodni,de lassan illene átírni Bill Nighy szerepnevét Kuato-ról Matthias-ra.
8/10
NagyD.991 2012 aug. 24. - 23:06:42 8/10 Előzmény cellasto
(82/238)
Mit vágnak haza? Áruld már el nekem. Nevetségesek ezek a kijelentések! Mi baja esik egy filmnek attól, hogy csinálnak belõle egy remaket??? Semmi! A sok okos ilyenkor szitkozódik és fanyalog, de én még mindig nem értem, hogy miért. Ne nézd meg a remaket, nem kell vele törõdni. Vedd elõ az eredetit és boldog leszel...
1/10
offtopic
cellasto 2012 aug. 24. - 22:28:40 1/10
(81/238)
nem csak szerinted...de igen,hazavágják azt is..legalábbis tervben van

http://cinestar.hu/cikk/remake-keszul-a-csillagkozi-invaziobol
9/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 24. - 16:23:50 9/10 Előzmény asso
(80/238)
Ezért adtam csak rá 9 pontot, más baj nem volt ezzel a filmmel, csak vannak akik már sima dacból lehúzzák a filmet, így tisztelegve a régi eredeti film elött.
5/10
offtopic
Bigpapa 2012 aug. 24. - 06:48:00 5/10 Előzmény cellasto
(79/238)
Off
Neeee,ugye nem vagjak haza a csillagkozit? Pedig az elso resze szerintem atomjo volt.