8/10
napraforgó 2015 dec. 07. - 17:51:52 8/10
(182/362)
Hogy került át a kisbaba Sandra szobájába? Kezdetben Teresáék szobájában volt és sokat sírt. A rendõrfõnök nem tudott tõle aludni.
Azon is csodálkozom, hogy Teresa és Sandra beszélgetéseiben soha nem esik szó arról, hogy is esett teherbe a lány, kitõl lett a gyerek.
malvinkicska 2015 dec. 06. - 15:22:21
(181/362)
Nagyon jó szívvel.
10/10
syuzi 2015 dec. 06. - 14:23:02 10/10 Előzmény malvinkicska
(180/362)
Köszi szépen:)
8/10
napraforgó 2015 dec. 06. - 08:46:14 8/10
(179/362)
És bizony Isabel is csak a naptár-módszert ismeri, vagyis, hogy a középidõben nem lehet....
És akkor ez a megelõzõ módszer még mindig jobb, mint a teák, amiket a már létrejött terhesség megszüntetésére alkalmaztak....
malvinkicska 2015 dec. 06. - 07:15:10
(178/362)
A régi világban nagyanyáink azt mondták a vászon pendelyt, is felemelték, és akkoriban nem volt antibébi tabletta, ugye lehetett olyat hallani, teákat fõztek, magzat elhajtásra, és bizony néha balul sült el. Az biztos ez a sorozat sok mindenre rávilágít. Aztán a nagyuraknál szolgáltak a lányok ,és az urasság szemet vetett rájuk, ott is születtek szépen, gyerekek, persze, hogy eltitkolták.
8/10
napraforgó 2015 dec. 06. - 05:27:39 8/10
(177/362)
A sorozat jól megmutatja, hogy 100 éve is volt házasságon kívüli kapcsolat bõven, mind a házasság elõtti viszonyok tekintetéban, mind a megcsalások, hûtlenség terén. Legfeljebb akkoriban nem vállalták fel nyíltan, mint most.

Van egy unokatestvérem, aki már majd 20 éve együttél egy nõvel, van 4 gyerekük is, és csak azért nem házasodtak össze, mert nagyon nagy a családjuk, vagy 500 vendéget kellene meghívni a lakodalomba, és azt mondják, nekik erre nincs pénzük. Ha meg lenne, hát másra költenék....

A film nyilván az álszent, képmutató társadalom elleni lázadást mutatja.
Ugyanakkor nyilván vannak és maradnak olyan társadalmi együttélési formák, konvenciók, amelyeket illik betartani, akkor és ma is.
malvinkicska 2015 dec. 05. - 18:49:00
(176/362)
A nemzetközi változata 105 rész amúgy 154.
10/10
syuzi 2015 dec. 05. - 13:41:40 10/10
(175/362)
Isabel tényleg nagyon szép volt az elõadáson:)

Berenice egyre több pénzt kér Costanziától és egyre közelebb merészkedik

Alice és Jonas szép pár remélem hogy egyszer újra össze jönnek.Luís és Celinja is szépek együtt:)

Vicces volt mikor Kiké öltözött be Neusinja állítólagos nagynénjének "Violettanak"

Igen itt majdnem mindenkinek házasságon kivül van gyereke,Isabell,Díva, Sandra, Catarinak

Várom már a következõ részt:) Hány részes a sorozat?
malvinkicska 2015 dec. 04. - 10:52:23
(174/362)
Igen a mai világban elfogadott az élettársi kapcsolat, nincs szükség esküre, mert az ismerõseim körében is volt olyan, amíg csak együtt voltak addig minden flott volt szentesítették, két év múlva válás, szinte érthetetlen számomra, lehet eza nagy esély egyenlõség az oka, mivela nõk nagy része önálló keresettel rendelkezik és így könnyebben, boldogul az életben. A gyerek elég egy nyilatkozat, elismeri benn az övé a gyerek, és anyakönyvezik is, a férfi nevére, régen akik így laktak együtt, teljesen másképp kezelte a társadalom és a közösség is, mert nem akarok vulgáris lenni B-nak tartották. Az igaz ezen a téren az én véleményem az, hogy igen is esküdjenek meg polgári, és egyházilag is, hála Istenek az én családomban, meg vannak esküdve, lehet maradi vagyok de ez a véleményem. A tegnapi részben nagyon meggyûlöltem Catarinát, mivel pénz forrásnak tekinti a kislányát, ez már akkora szemétség a részérõl, nem érdemel, még jelzõt sem. Az biztos Isabel tánca szép volt, nagyon mutatós színésznõ. és jól alakít. Laura azt veszi magára amit ráadnak, ahhoz nem értek van e beleszólása. A bárónõ mindig elegáns hódítani csak így lehet.
8/10
napraforgó 2015 dec. 04. - 07:37:20 8/10
(173/362)
Érdekes ez a sorozat, gyakorlatilag a nõkrõl szól - a XX. sz. elején élõ nõkrõl.
Elvileg Iasbel és Laura élettörténetét kíséri nyomon, de közben meg sok másik nõ történetét is megismerhetjük. Ott van az álszent Eulália, aki nem rest senki sem elítélni, miközben õmaga pikáns könyvket olvasgat titokban.
Aztán Constancia, aki úgy vigyáz az erényre, hogy hol a befolyásért, támogatásért fekszik le Bonifacioval, hol a saját kedvtelésére a fia fiatal barátjával.
Aztán ott van Carlota, a megkeseredett özvegy, aki terrorizálja a vénlány húgát és a bõven eladósorban lévõ leányát.
Jurema- kicsit idõsebb már, de õ végre szabad és önálló, õ úgy él, ahogy akar, miközben azért tekintettel van a körülötte élõkre is.
Berenice - no õ aztán nem él szûzi életet, de arra azért vigyáz, hogy megõrizze a jóhírét. Egy eljegyzett võlegény erre pont jó, még ha sohasem is fog hozzámenni...

És mindeközben mennyi házasságon kívül született gyerek van itt is! Nem akarom mondani, hogy fattyú...
Eduardo, Bonifacio szenator fia, Díva fia, Catarina kislánya, Isabel fia....
Tudjuk, hogy akkoriban sokat csúfolták a zabigyerekeket, és bizony az anyjukat is, ha kitudódott a dolog....


És manapság már a gyerekek 3o-4o %-a házasságon kívül születik és senki nem hívja õket zabigyereknek...
8/10
napraforgó 2015 dec. 04. - 06:52:27 8/10
(172/362)
Isabel nagyon szép volt a fellépésén. Olyan volt, mint egy pillangó, vagy akár egy angyal, ahogy a "szárnyait" lebegtette.
De a külseje engem nem "a" brazil nõre emlékeztetett, hanem inkább a bibliai Saloméra, aki Keresztelõ Szent János fejéért táncol....
És azt sem hiszem, hogy egy kb. 5 perces tánc megtölthet egy színházat. Mert nem hiszem, hogy Isabel mondjuk 2 órát tudna táncolni egyfolytában, egy akár 20-30 perces szünettel, mert kb. ennyi egy színházi este idõtartama.
Talán kellene egy tánckar, néhány férfi táncos a szólótáncos mellé. Vérforraló zene, dobszó, stb.
Catarina is vajon hány percet énekelgethet, hiszen egyetlen énekes nem bírhat végig egy estét... (egy operában pl. hol ez, hol az énekel, néha többen egyszerre, de azért tudják pihentetni a hangszálaikat közben is).

Egy pici volt a fociból is, ahogy egy fehér fiú felhörrent, hogy egy néger labdát rúgna...
És lám nem kellett 100 év, de talán még 50 sem, és a brazil labdarúgás színe-java színesekbõl áll. (Mint ahogy mostanában már az európaiaké is...)

Amúgy nem nagyon tetszik, hogy Laura állandóan "szüfrazsettnek" öltözik, még Isabel premierjére sem tudott kicsit nõiesebb ruhát felvenni, akkor is a szürke tanítónénis volt rajta. Igazán találhatott volna valami alkalmibbat. Az anyja 50 évesen sokkal nõiesebb...

Érdekes az is, hogy a trópusi idõben csak a néger nõk hordanak lenge, ujjatlan ruhákat (Isabel is), a fehér dámák mindig hosszúujjúban vannak, mint ahogy a férfiak is 3 (!) részes öltönyt viselnek! (még a mellényt sem mellõzik a kánikulában)
8/10
napraforgó 2015 dec. 04. - 04:35:51 8/10 Előzmény malvinkicska
(171/362)
Nem gond, értettük. A szolgáltatás nálunk is sokat vacakol, néha az áram is elmegy.
Állítólag a rezsicsökkentés hatása. Nem jut a hálózat karbantartására.
szevacica 2015 dec. 03. - 16:29:43
(170/362)
Hogy megváltozott a világ! A szamba erkölcstelen, elítélendõ volt, most meg gondoljunk pl. a riói karneválra, mekkora show (meg persze üzlet)! Aztán itt van a capoira! Azt mondták, a bûnözõk sportja, most meg csodáljuk, spec. én irigylem azokat, akik magas szinten mûvelik. És még sorolhatnám, de most csak ennyire tellett, de jó is, hogy legalább ezek a dolgok jó irányban változtak...

Hááát, ez a Constanzia! Egy elvált nõ erkölcstelen, megvetendõ perszóna, ez a nõ meg folyamatosan csalja a férjét (elõször azzal a gusztustalan Bonifatioval, most egy gyerekkel!), és még õ meri kitagadni a lányát, mert el mert válni a férjétõl!

José Maria nem a szívem csücske, de azért drukkolok nekik, hogy végre dülõre jussanak egymással. Meg persze Laurának és Edgarnak. Catarinát meg vigye már el az ördög!!! (Sajnos, eddig nem jött be a tippem, miszerint Melissa nem is Edgar lánya, pedig milyen jó ürügy lett volna, hogy eltûnjön az életükbõl.

SPOILER!!!
Nem bírtam ki és kicsit elõreolvastam a tartalmat, szerencsére az legalább hamarosan kiderül, hogy Isabel fia Elias és a két boszorka (Berenice és Constanzia) lebukik!

Spoiler vége
8/10
napraforgó 2015 dec. 03. - 05:22:32 8/10
(169/362)
Carlota kegyetlenül megveri Alicet és még csak magyarázatot sem ad rá. Én úgy láttam, hogy a lány már 6-6 éve is akár férjhez is mehetett volna. Vajon mi okból tiltja a lányát ez a beteg nõ a férfiaktól? Még azt se lehet mondani, hogy jobb partit akar neki, mert hát semmiféle erõfeszítést nem tesz, hogy összeismertesse jó házból való fiatalemberekkel. Hagyná a lányát vénlányként elsorvadni?

Sandra végre együtt lehet a kisfiával, bár Eulalia állandóan körülöttük ólálkodik.
Sandra és Theodoro - vajon volt köztük valami korábban? Mert nagyon is bizalmasan beszéltek, igaz csak pár szót.
malvinkicska 2015 dec. 01. - 18:41:10
(168/362)
Carlotta még dilisebb, mint a tesója a bárónõ, mit követett Alicevel amiért elment, mit akar vele, ezeknek rajzolni kellene férfiakat, a másiknak, meg lányt borzalmas egy dolog, ahogy ezek gondolkodnak nagyon vas kalaposak. A szemét Catarina, most meg Isabelnek akar ártani nagyon egy rossz indulatú fúria. Laura sem kap állást sehol ezt sem akarom megérteni, ekkora pecsét egy nõn, ha elvált, végsõ elkeseredésében az Edgar karjaiban akart vigasztalódni. Aztán ott van Isabel apja az is mit követ, pedig az már egy forgalmas borbély üzletben dolgozik, annak nem meg jön az esze elmenõben, fõleg most ez az újság, még rá tett. Aztán Berenice most miben sántikál, a több pénz reményében a kisfiúval kapcsolatban azt hiszem van miért várni a részeket, sok a nyitott kérdés.
malvinkicska 2015 dec. 01. - 15:08:23
(167/362)
Igazad van annyit vacakol nálunk a net és lehet már nagyon mérges voltam és elütöttem a betût, vissza szoktam olvasni de most nem.
10/10
syuzi 2015 dec. 01. - 12:32:56 10/10
(166/362)
Igen Catarina és Costanzia jól titkolják a kapcsolatukat

Kíváncsi leszek én is rá hogy Eulalia ha megtudja Sandra titkát elárulja -e a fiának a titkot, most lettek volna jók a sok kis babaruha miket régebben Eulalia kötött

És vajon ki a baba apja? ez még érdekes fordulat lesz
Jose aranyos volt mikor fõzött Isbelnek

Várom a mai részt:)
8/10
napraforgó 2015 dec. 01. - 06:26:46 8/10
(165/362)
Szerintem Dívának nem kellene titkolni Mario és Federico elõtt, hogy Luciano a fia - csak megemésztenék. És nyilván nem árulnák el kifelé, hanem titokban tartanák. Bár Díva azt mondta, nem õk az apák, na de ezt sohasem tudni.....
Catarina és Constancia milyen jól titokban tudják tartani a viszonyaikat.
8/10
napraforgó 2015 dec. 01. - 04:58:18 8/10 Előzmény malvinkicska
(164/362)
Isabelt már másodszor nevezed Isaurának (az egy másik telenovella volt). Na de azért értjük...
Kíváncsi vagyok, hogyan bonyolódik tovább a történet.
malvinkicska 2015 nov. 30. - 19:11:06
(163/362)
A mai rész is érdekes volt, Laura és Edgar még éreznek egymás iránt szerelmet, csak ugye ott az a rossz életû Catarina, és az mindent el is követ, ne legyenek együtt, mert akkor ki fizeti a költségeit, az anyagi jóléte a tét, pedig most már Edgar nem akarja, most azt a másik, rossz indulatú, Fernandot béleli az apja ellen, micsoda egy fúria, már alig van valaki akiknek nem akart rosszat, még eztán jön Isaura, de remélem az megadja majd neki ami jár.