Téma: Hacktion

naxa 2012 márc. 12. - 21:21:33
(550/670)
:D Hát ez nekem még nem jutott eszembe, de nagyon jó! :D
1/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 12. - 16:07:37 1/10
(549/670)
Ahányszor meg látom ezt a címet ez jut eszembe:
- Haction!
- Egészségedre!
naxa 2012 márc. 12. - 16:06:01
(548/670)
Már csak alig 5 óránk maradt, hogy kitaláljuk / megtegyük tétjeinket: kinek ártott az IVO a nevezett mûködése alatt? Ki lehet motivált ellenük? Sajnos 5 óra múlva kiderül, addig kell megpróbálni kitalálni! :)
naxa 2012 márc. 12. - 16:02:24
(547/670)
"A világon semmi értelme:)"

De, én jól szórakoztam. :) Mivel válaszoltál rá, valószínûleg Te is.
Vagy legalább alkalmunk volt eszmét cserélni.

Személy szerint nem sajnálom a fórumból a tárhelyet, de ha nagyon sokan lehurrognak, biztosan be fogom szüntetni, hogy "fennhangon" gondolkodjak itt, és gyártsam a kis elméleteimet. :D

Egyébként ne hihessék, hogy jegyzetfüzetnek használom a fórumot, elárulom, hogy sajnos személyes jegyzeteket is szoktam vezetni (bizonyára elborzaszt ez egyeseket :) ) , és csak az azokat írom le ide, amirõl szívesen beszélgetnék másokkal is. :)

A könyvhöz a biztatást köszönöm.
porthuuser 2012 márc. 12. - 13:59:45
(546/670)
Ja.
És ha Schlierenzauer legalább 3. lesz, de Bardalt elviszi a mentô, akkor még Kofler is lehet világkupa gyôztes, bejut a legjobb 145-be.De ha Zettel a 2.futamban nem harap hóba, akkor még 13. is lehet, persze ehhez az kell, hogy egy bernáthegyi megegye célbaérés elôtt Lindsey Vonnt.Igaz, ha Magdalena Neuner kivételesen nem lô át a másik táblájára, akkor Domracseva akkor sem nyer kristálygömböt, ha Fourcade átkeresztelkedik muzulmánnak. Okfejteni mindenki tud, csak egy a bibi.
A világon semmi értelme:)
És azt még meg sem említettem, hogy mi van akkor ha ifj, Knézy Jenô hóvakságot kap és a planicai sánc a világörökség részévé válik?!

sztem inkább írjal könyvet naxa:)

porthuuser
naxa 2012 márc. 12. - 10:46:54
(545/670)
spoiler/csat...

viszont az elképzelhetõ, hogy az egész csak arra ment ki, hogy Andrásék rátermettségét tesztelje. ez persze lehet, hogy így van, de akkor sem vallana Bettire, hogy mások életét kockáztassa ennek kedvéért, ezért õ, mint felbujtó, megint csak elég meredek..nek tûnt volna, mielõtt az Angyal-Bettit láttuk a tévében a száz szerver fölött.

De azon a videón B. arról beszél, hogy csak tesztelték Andrásékat. Feltehetõen B. tisztában van vele, hogy a Coriolanusos társait vélhetõen agyonlövik majd, fõleg, hogy az egyikük (Arius) saját magával végzett, ezt gondolom a Coriolanus elõre tudta vagy parancsba adta róla/neki.

Ezek alapján B. elég alapos változáson kellett volna, hogy átessen...

Kivéve, ha kényszerítették.
naxa 2012 márc. 12. - 10:40:28 Előzmény naxa
(544/670)
csatt/spoiler...

...reggel tisztább fejjel: nyilván B. eleve tudja, hol laknak Andrásék, ráadásul ha Vujovicsék miatt fájt a feje, hülyeség lenne, hogy õ próbálja megöletni az IVO-t... :D

nem baj, jó kör volt...
naxa 2012 márc. 11. - 22:21:31
(543/670)
CSATTANÓ/spoiler

ep1 (24p)

Szabó: ne hamarkodja el a választ.
Vera (Betti): nem szoktam.

ep2x03 (41p)
András: Ne csináljon hülyeséget.
"Júlia": Nem szoktam.

Ez egy filmes utalás is lehetne arra, hogy Júliáék megbízója (akit Andrásék keresnek) Betti.

Ráadásul:
Mióta eltûnt, Andrásék folyamatosan tulajdonképpen az õ kis játékát göngyölítik föl - mi változott volna? A Lémanba beépült bérgyilkosok is csak ehhez tartoztak. Talán Koch Coriolanus tag. Talán ezért keres a Kezelõ gazdag embereket bankkártyaadatokkal.

Elõadok még egy kis elméletet.

Bettiben egyedül csak Szabó ezredes hitt igazán... a többiek mindig alábecsülték. Így nem volt nehéz kijátszania õket, amíg együtt voltak.
Mindenki alábecsülte, kivéve Béta. Õ sosem kedvelte. Béta nõ.
Amikor Gréta megjött, Betti elkezdte paranoiásnak tettetni magát, hogy az új, és feltehetõleg okosabb nõ elõtt leplezze a saját valódi érzéseit. Gréta mondja is aznap (asszem), mikor Betti eltûnik, hogy a férfiak csak egymást tudják becsapni, "nõknél bukta van egybõl". Betti tudta ezt, és ezért eljátszotta, hogy paranoiás, hogy ebbe a képbe beleolvadhasson minden gyanús mozdulata.

Végül aznap éjjel, amikor elvileg Grétával küzdöttek volna, elment, és megrendezte a saját halálát. Ezzel nem csak a saját üldözõit uszította egymás ellen, hanem meddõ nyomozómunkát adott nekik még akkorra is, mikor már egymást nem gyanúsítják, és feltehetõen a többi ellensége (pl. Kezelõ+Alex) ellen is uszíthatta õket.

Eközben õ szépen kisétál a központból.

A 2. részben, mikor a faterját elvileg "elrabolják", Betti találkozik a valódi Coriolanusszal. Még akkor is, ha esetleg a színész nem az, bár én még mindig bízom benne, hogy igen. :)

Ha nem lett volna már ezelõtt is beépítve, itt most meggyõzhetik. Meg is kérik, hogy dolgozzon nekik.

Ha még Deam0n is tudja, hogy a legjobb álca az, ha *õ* mondja el az igazat, tehát úgy facsarja azt, ahogy neki tetszik, akkor a Coriolanus erre biztosan kiképzi Bettit, tehát eleve okosan megy haza. Az apja meg már amúgy is tag volt... Persze nem biztos, hogy szimpátiából.

Amikor azt mondja, hogy a lánya halott, értheti úgy is, mint Obi van Luke apjára: "bizonyos értelemben véve". Átállt a sötét oldalra, pl...

Mindegy, az a lényeg, hogy simán lehet minden mögött Betti.

A legelsõ részben öngyilkos akart lenni, mert egy informátor életét akarta megmenteni, ehelyett másik három (vagy hány; Vujovicsék) halálát okozta. Legalább egy óra hosszat gondolkozott a szürkületben egy helyben ülve, az apjával való elcs*szett találkozója, az ellopott gyermekkora és a haszontalan karrierje, az anyja halála, stb., mi járhatott a fejében...

Késõbb megtudta, hogy Vujovics fegyvercsempész volt, és terroristaként lett lelõve. De Betti ebbõl sem kér, így sem érdekli a gyilkolósdi. vajon mennyire sikerült megfõzniük? simán lehet, hogy a Coriolanus átcsábította még azon frissében. mivrl már eleve megpattant lenne, még jó is a névhez.
naxa 2012 márc. 11. - 20:47:11
(542/670)
Lehet fogadni:
B. szándékosan rendezte meg a halálát, vagy valakik elkapták?

Logikus lenne, hogy szándékosan, de akkor hogy jutott információhoz?

Alternatív lehetõségként már eleve beépített C. ügynök volt, vagy valahogy beszélgettek a vajdasági színésszel... (Pl. felhívogatta a Fortuna Kegyeltjét Bandy Betti néven.)
naxa 2012 márc. 11. - 19:57:15
(541/670)
CSATTANÓK/spoiler

2x03-ban, mikor két operátor "kissrác" benéz az ablakon a vallatott csajra, az meg vetkõzni kezd, D. már jóelõre elfordítja a fejét. W. elkezd neki mutogatni, mikor észreveszi, mit csinál, D. odapillant, és aztán *gyorsan* félrenéz. :) Nagyon aranyosak. A 2x04-ben volt ez a direktebb jelenet kb. ugyanilyen. Tud valaki szájról olvasni? :)
naxa 2012 márc. 11. - 19:55:14
(540/670)
CSATTANÓK/SPOILER

OK... még szerintem senki nem írta, hogy az elõzõ (2x03) részben András leereszti a "sötétítõket"... ami a bevezetõ képsorokban (intro) kb. a 9. mp-nél van a kezdetek óta, de más szemszögbõl van véve, mint a mostani. Az öltönye ugyanolyan.

Vajon erre a jelenetre akar elõre utalni, vagy máskor is lehúzta már András a rolót?

Egyébként a fõcímben a képek nagyon érdekesek. :) Fõleg, mikor picit változik, vagy mikor nem változik.
porthuuser 2012 márc. 08. - 02:29:14 Előzmény Bubus01
(539/670)
fogadjunk hogy írok!
:)
naxa 2012 márc. 08. - 00:38:44
(538/670)
Még mindig úgy néz ki, mint valami android vagy földönkívüli, mióta átment angyalba... De élõben ez tutibb. :D
naxa 2012 márc. 08. - 00:23:38
(537/670)
Jó ez az új matekos csaj is :) de ki hozta be végül a nagy táskát? Biztos nem a sofõrje... a lezárt ajtón keresztül...
naxa 2012 márc. 08. - 00:17:27
(536/670)
Betti hû, de jól nézett most ki!

Nagyon jót tett a stílusának, hogy nyaralt/visszatért a Coriolánusnál/-hoz, végre normális a frizurája és tuti a tekintete. Ráadásul a nyavalygással is felhagyott (most, hogy elvitte a cicája a nyelvét), nem igazán állt jól neki. :)

(Egyébként ki eteti a macskáját, aki olyan okos, mint Deam0n nyula?... vagy csak a képzeletében létezik?)

És mellesleg... mi lett azzal a vékony kis Coriolanus-szos csajjal, akit akár Lindának is hívhattak volna, és egyedül lakott egy 5m2-es szobában, mint Trinity, a számítógépével... épp csak a falra nem ment fel, és más színûre festette a falat. Biztosan a régi szerelmét kereste a neten...
naxa 2012 márc. 08. - 00:12:31
(535/670)
Látom, Te sem vesztegeted az idõdet. :)

Megvan már valakinek, kinek okoztak nagy bajt a múltban?

SPOILER/FORDULATOK

Én most nem kezdtem neki még egyszer alaposan, mert még nem volt idõm, de ugye az elsõ gyanúsított eleve Alex.

Aztán meg - ki piszkálta a Blackboxot, míg Arielnél otthagyták egyszer? És fõleg, miért?!

És egyébként is, mikor találják már meg azokat a Balázsos maffiózókat...

B, Kochra nem gyanakszik senki, véletlenül sem? :D
10/10
Bubus01 2012 márc. 07. - 23:10:15 10/10
(534/670)
Szerintem nagyon is jól sikerült! :-)
Kifejezetten jó hangulatú, fordulatos, itt-ott izgalmas, a szereplõk is nagyon jól hozzák a karaktereket!
Akik fanyalognak, írhatnának jobbat, nosza! :-)
Szerintem Bordás csõrmesterhez képest kifejezetten fényévnyi ugrás elõre! :-)
Nézném szívesen még sokáig, remélem, lesz pár évad!
Hottentottalapaj 2012 márc. 07. - 18:21:26
(533/670)
A stílus maga az ember... a "mûélvezet" és kritika, mindig a legtöbbet magáról az élvezõrõl és kritikusról árul el...
Tükör, amiben önmagad láthatod... ;)
carlos7 2012 márc. 07. - 15:42:52
(532/670)
Egy újabb szánalmas próbálkozás ez a sorozat... egyszer majd csak összejön...
hellocska 2012 márc. 06. - 20:05:41
(531/670)
Sajnos nem láttam az elmúlt részeket, azt szeretném megkérdezni, hogy Magyar Bálint kiszállt a sorozatból?