Téma: Hacktion

blowup 2012 márc. 06. - 18:49:25 Előzmény porthuuser
(530/670)
Én is újranéztem, lásd 531 hsz, akkor viszont eldördült egy lövés, Júlia fegyvere valóban csak koppant a padlón.
kmarci 2012 márc. 06. - 11:53:42
(529/670)
Nagyon vicces, hogy egyesek hogy védik a sorozatot, meg mindenféle túlzó dícséreteket mondanak rá. Pedig a valóság sokkal egyszerûbb: egy gyenge magyar próbálkozás krimisorozat forgatására. Olyan rossz, hogy néha már szinte tetszik :D
porthuuser 2012 márc. 06. - 02:17:48
(528/670)
kiegészítés:
Ma megnéztem lassítva, mikor Gréta fejbe lövi a nôt. A csajnak nyílenyenesen elôre mutat a keze pisztolyostól és hanyatt esik mint egy zsák. A pisztoly ha elsült volna, vagy Grétát találja el(mivel mindenki más térdelt), vagy a plafont.A kezébôl kiesô fegyver pedig szolid koccanással(jól hallható) landolt a kövön, durranás természetesen sehol.
És mivel torkolattûz sem volt, Ariel valószínû önmagát lôtte meg:)
Ez azonban még mindig eltörpül amellett, hogy eközben Pákozdi egymás melletti mellkasi találata hogyan vándorolt egymás alá 10 másodpercen belül...
A gravitáció lehet az oka, esetleg napkitörés, vagy az ózonpajzs sérülése:)
porthuuser 2012 márc. 05. - 23:36:13 Előzmény blowup
(527/670)
Kösz a felvilágosítást:)
Most persze magyarázhatom a bizonyítványomat.
Van a Justified(A törvény embere) sorozatban egy rész, ahol valaki túszul ejt egy terhes nôt és fegyverrel hadonászik.
Ekkor a Raylan Givens U.S. Marshall(fôszereplô) nyugodt hangon elmagyarázza a túszejtônek, az általad vázolt történéseket. Erre replikázik a rosszfiú: és maga tud ilyen jól lôni? Givens, a mögötte álló társa(mesterlövész a háborúban) felé biccent és mondja: ÉN nem, de Ô igen! És dördül is a lövés:)
Tehát tisztában vagyok, voltam vele, mikor HALÁLOS egy fejlövés.
A gond az, hogy "nyúltvelôtalálat" nélkül is(fejlövésnél) gondolom(statisztikám nincsen) a legritkább esetben durrogtat az, akit találat ért.És ha véletlenül mégis, akkor pont senkit sem talál el, vagy ha igen, akkor nem azt, akit a forgatókönyvíró szeretne:) Ennél már az is fantáziadúsabb lett volna, ha Arielre ráborul a kv-automata a bejáratnál, vagy megharapja egy processzor:)

rapa
neemmindegy 2012 márc. 05. - 23:34:45
(526/670)
Közben rájöttem, hogy a beleélhetõségen sokat javítana, ha a Hacktiont is egyben nézném meg. Mert akárcsak a Tûzvonalban, vagy a 24, úgy a Hacktion sem az a sorozat, amit hétrõl-hétre jó nézni, mégha van is az elején összefoglaló.
A forgatókönyvvel kapcsolatban egyébként van két észrevételem: a nevek és a hibák. Ezeket csak azért írom le, mert úgy tûnik, hogy néhányan az átlagnál jobban ismerik a forgatókönyvírót és mûveit.
Nevek: én is szeretem a részleteket, így valahogy mindig elgondolkodtat, vajon a Hacktionben csak véletlenszerûen fordul elõ pl. a Zakariás vezetéknév, vagy a Kõrösi, Zsolnay. Mert ugye ezek a Tûzvonalbannál is voltak. Illetve hogy eleve hogyan választanak nevet egy karakternek. A Tûzvonalbannál pl. volt vagy öt Szabó (Piroska, Gergõ, Klári, meg még valaki tutira). Volt vagy 3 Károly is meg egy Károlyi. A K-betûs vezetéknevek gyakoriak (Kolonics, Kende Kriszta, Kovalik), a B-betûs is. Mondjuk ez a B-K páros valami Szent Grál lehet itthon, mivel a Barátok köztben és a Jóban rosszbannál is majd' minden második szereplõ neve vagy B-vel, vagy K-val kezdõdik. Mindegy, ez csak észrevétel. Amire sokkal inkább kíváncsi vagyok, leszek, hogy a Hacktionnél is elõjönnek-e idõvel azok a hibák, amik a Tûzvonalbannál voltak. Itt gondolhatnék a színész "recycling"-ra is (pl. Kárász Zénó, Czene Csaba), de ezek nemigen a forgatókönyvíró hibái. Az alábbiak talán már inkább. Nekem lövésem nincs a forgatókönyv írásról, de gondolom miután megvan egy sztori, kellenek mellé kisebb sztorik is, illetve lehet egy jó nagy ívû is, vagy akár több (ezek megvannak itt is, ott is). No és eztán, vagy közben, fel kell építeni a karaktereket. A múltjukat. Adatokkal. Amiket nemigazán illõ útközben változtatgatni. Most én elhiszem, hogy baromira nagy meló egy forgatókönyv megírása, meg azt is, hogy nincsenek megfizetve, de a felületes munkát a saját szakmámban sem szeretem, pláne, ha elsõsorban nem anyagi hátterûek a hibák okai. A Tûzvonalbannál ilyen apró és egyszerû hibák voltak, a karakterek felépítését illetõen, illetve a sztori útközbeni kényünk-kedvünk szerinti variálása miatt (ez utóbbi eléggé el tudja rontani egy sorozat hangulatát, viszont ha jól kimunkált, akkor óriásit tud dobni rajta): Bordás az elején még 35 éves, a második évadban már 40. Alter az elsõ évad egyik részében még 69-ben született, a másikban már 1970-ben, az elsõ kerületben lakik, de panelban. Kálmán 26 évet volt rendõr az elsõ évad szerint, a negyedikben már 24-et. Vandát a negyedik évadban két éve szervezték be, az elsõben már három éve ismeri Malekot (fõgonosz). Anita férjének vezetékneve a második évadban Tóth, a harmadikban Zakariás; Anita a második évad ugyanazon részében 37 éves, miközben a 10 éves érettségi találkozóra készül. Anita szülei ekkor már halottak, de a harmadik évadban megjelenik az apja. Pircsi a harmadik évadban 23 éves, holott eleinte titkárnõként dolgozott, majd 3x felvételizett a rendõrsuliba, mire felvették, és 3x meg is bukott... És ezek között van jópár, amit sehogyan nem lehet kimagyarázni (a sztorival).

Remélem a Hacktionben nem lesznek ilyenek :)

ui: a neveknél a slusszpoén a mosoly örs elõzõ parancsnokának neve. Vajon véletlen? :)
Hottentottalapaj 2012 márc. 05. - 23:17:05
(525/670)
Nah annak örülök ha egyetértesz...

"nagyon tetszett Kiss Diána M. alakítása vele... Ahogy "megfordult" a karakter, legalábbis a nézõk szemében... nagyon jól csattant nálam..."

Igen, nekem is. Katartikus volt! Igazi színészi és rendezõi bravúr.
Szerintem Oscar-díj szint volt...!!! Briliáns pardés zseniális!

A mostani rész is lebilincselõ és parádésan jó volt. Végre nem volt feleselges erõszak. Kimondottan szakmai rész volt, full intellektuális szofisztikált.
Daemon és Votan párosa egyszerûen filmtörténeti remekmû! Egyediek, isteniek zseniálisak! Örülök, hogy Arielt nem írt(ott)ák ki és hogy Grétát sem (pedig mint említettem sok ok lenne rá)... Guru fantasztikusan jó karakter. Remélem õ sem halt meg, a végén a fordulat lélegzetelállító volt..
Továbbra is és egyre jobban Hacktion rajongó vagyok. Szerintem úttörõ, hiánypótolõ, egyedülálló zseniális. Minden idõk legjobb magyar sorozata!

(ennek egyik fõ oka amúgy, hogy egyáltalán nem érezhetõ az az alulrendezett, alulfinanszírozott, erõltetett, izzadtságszagú, ripacskodó hangulat, ami szinte kivétel nélkül minden eddigi újkori magyar sorozatra szerintem jellemzõ volt és az is most is, üdítõ kívétel a Hacktion e nyomasztó és irritáló fíling alól, s már csak ez az egy attributuma önmagában elegendõ számomra hogy azt mondjam, hogy a legjobb...)
naxa 2012 márc. 05. - 23:11:23
(524/670)
õõõ... mi történt?!?!?!
... :D


megj.
Szerintem Gréta igazából egy pszichológus, ezt az új jelenséget tanulmányozza, ezeket a "hackereket"...
Hottentottalapaj 2012 márc. 05. - 23:03:36 Előzmény blowup
(523/670)
"Te most akkor SPOILEREZTÉL? *** Mirõl maradtam le, a hétfõi részben Gréta még nem távozott se így, se úgy."

Feltevés volt, nem spoiler. Meggyõzõdésem volt, hogy Grétát kirúgják, ilyen hibát hírszerzésnél nem tûrnek el, ráadásul nem az elsõ volt... Úgy tûnik, jól fekszik a fõnökségnél, mert ezt is megúszta... :D
blowup 2012 márc. 05. - 22:25:36 Előzmény olahmiki1959
(522/670)
:):)
A mostaniban újranézve az elõzményeket, szerintem Ariel akkor kaphatott lövést, mikor Démon ráugrott Júliára, és nem Gréta lövése után. Ezzel a kérdés megoldva.
naxa 2012 márc. 05. - 21:04:18 Előzmény Hottentottalapaj
(521/670)
Remélem, nem kerülök túl nagy ellentmondásba, ha most ezzel is egyetértek. :)))

Azt is szeretném hozzátenni, hogy az elõzõ szövegemmel sem "Tûzvonalbanosítani" szerettem volna a sorozatot, hanem csak arra akartam rámenni, hogy egy pár kitekintõ jelenet jót tesz neki.

Én személy szerint az olyanokat hiányolom, mint amit említettem is, az a beszélgetés valami átjáró alatt... amik pl. azt a magányos érzést emelik ki, ami a sorozat szereplõinek sajátja. Ha nincs senkijük, hát nincs senkijük, de azért még nem muszáj egész nap a szerverszobában ülni. :) Szóval nem feltétlenül akarom mellékszereplõkkel túlárasztani, de egy kis kimozdulás, mint az új évadban is, jót tesz abból a bunkerbõl.

A BB. széttöréséhez csak csatlakozni tudok... azzal én sem voltam megelégedve egyáltalán... nagyjából semmilyen szempontból. :) Deam0n elhatározása túlságosan illogikusnak tûnik, ha van is háttere, nincs összefüggés. Megjegyzem ez még úgy is lehet, ha terv szerint csinálta. Mindegy, Grétával is egyetértek. :)
naxa 2012 márc. 05. - 20:49:00 Előzmény neemmindegy
(520/670)
Remélem, nem tûnik ellentmondásnak, ha ezzel a hozzászólásoddal meg egyetértenék. :)

Összességében én is úgy látom, hogy nem tesz rosszat a sorozatnak, ha ebbe az irányba kicsit erõsödik, még akkor sem, ha én így is szeretem, ahogy van.

A finanszírozási kérdésekrõl nem szeretnék véleményt alkotni, nem igazán vagyok rá kíváncsi igazából, de nem is ellenzem, hogy ezt firtassátok/kérjétek számon, stb... Bár ha beállni az a bizonyos egyensúly, akkor ez elvileg nem lenne probléma. :)
naxa 2012 márc. 05. - 20:44:59 Előzmény tanhu
(519/670)
Egyébként a karakterek igazából eddig is jellem-fejlõdtek... sajnos tényleg a Hacktion hibája, hogy ez nem túl szembetûnõ. Deam0n egy csomót változik a sorozat alatt, de elég nehéz észrevenni. Amikor a bizalomkörbe torkollt az egész, ott is tök sok jellemátalakulás volt, de (szerintem) a rendezés a ludas, hogy ez nem annyira jött le, mint inkább ellenkezõleg, sokakat derült égbõl villámcsapásként ért a "cselekmény"...

Az elsõ néhány, és a mostani részek biztosabb kézzel vezetettnek tûnnek, Deam0n is kb. a 6. rész utántól kezdett furcsa változásokon átmenni, és ezt most nem a jellemfejlõdésére értem; egyszerûen a magabiztos hackerség alól fokozatosan elfogyott szerintem a meggyõzõ erõ, és azóta kicsit nehezebben megy a szekere.

A jellemek változásait nem csak egyes jelenetekben kellene kihozni, hanem folyamatosan a háttérben kellene ezeknek érzékelhetõek lenniük minden jelenetben... valami, amin a rendezés segíthet szerintem. Az utóbbi részeknél igazából nem is volt gondom vele...

mindenesetre, minden tiszteletem mellett, én is úgy él(t)em meg a Hacktiont, hogy ezen a területen, hogy a szereplõk jelleme folyamatosan legyen bemutatva, ne "ugráljon" a szituációnak függõen az elõtérbe tolt jellemrész-kiemelések között, szóval erre a részre nem árt, ha jobban figyelnek (továbbra is, mert mondom, az új évadban eddig nincs különösebb kifogásom; bár ennek egy részét a "fél év" azért elfedi, mert pl. Gréta alakulásával nem vagyok nagyon megelégedve sajnos .:) De hát ízlések és pofonok! Csak gondoltam, leírom.)
naxa 2012 márc. 05. - 20:35:34 Előzmény neemmindegy
(518/670)
Még azt szeretném említeni, hogy a Hacktion eseténében a helyzet eleve kevéssé kedvez a mellékszálaknak. Itt jegyezném meg, hogy ez egyáltalán nem mentség a hiányukra az általad felvezetett szemszögbõl, mely szemszög teljesen elfogadható szerintem.

Szóval a H. a számítógépes szereplõivel, akik egy betonbunkerben, a föld alatt, majdnem 7/24 vannak szolgálatban a mese szerint nem a legkedvezõbb magánéleti történésekhez. Ettõl függetlenül simán lehetne fejleszteni ezt a, valljuk be, unalmas szituációt.

Ezen apropóból: ha most a szûkös élmény pillanatait kell felemlegetni, akkor elmondanám, én már annak is hihetetlenül örültem, mikor Zoli és András bunkeren kívül beszélgettek valami ipari kocsibehajtó, hídaluljáró, vagy hasonló helyen, "mert ott nem hallgatják le õket". A magam részérõl simán elbírnék még olyan képeket, amik a bunkeren kívüliek és hangulatosak.

Ez, amirõl beszélek, az 5. epizódban van, most azt is megnéztem, hogy kb. a 19. percben. Én könnyen elvarázsolódom, ebben is megfogott a hely kietlen magányossága - ez a téma nagyon kézenfekvõ, de alig van úgy kijátszva, hogy az ember könnyen kötõdjön hozzá (tehát valamilyen szereplõn keresztül). Ez a jelenet ugye a kémfilmek hangulatát hivatott idézni, nálam ez sikerült is.

Az ilyen jelenetek persze nem igazán adják a lovat azokhoz képest, amiket leírsz, és ebben teljesen igazad van. Egy szemszögbõl az, hogy ilyeneknek örülök, csak a szegényes ellátáson való csámcsogás.

Másrészrõl meg kell említeni, hogy a Hacktionben lévõ utalások, amiket Te is említesz, meglepõen egységes képpé állnak össze. Inkább az érhet váratlan fordulatként valakit, hogy az egyes történéseknek van elõzménye. Éppen azért, mert nem látjuk õket, nincsenek elõtérbe tolva, csak "hangoskönyv", ahogy említed.

Ez egy másfajta filmnézést tesz lehetõvé. Azt készséggel elismerem, hogy ez nem azt az esti filmet hozza, amihez hozzászoktunk, és nem is kell szeretni e miatt... de éppenséggel lehet. Én a magam részérõl nagyon szeretek ilyen részleteket és összefüggéseket gyûjtögetni, mint bizonyára kiderült. :)

Bár ez nem egy túl jó példa, de ebben a jelenetben pl. András véletlen felhozza, hogy Zoli felugrott egy csajához. Utólag könnyû okosnak lenni, de Zoli utólag elmondott elõtörténetét ismerve ez egy nem mellékes félmondat... Egyik oldalról azonnal megtámadható, hogy oké, és én, mint nézõ errõl miért nem tudom, mit jelent számára?! A másik oldalról nagyon szórakoztató megfigyelni azt az apró hanghatást, ami kiemeli Zoli egyáltalán nem jelentõs pillantását. Az ilyen jelentéktelen aláhúzások a belemagyarázás és a rezdülés határán táncolnak... Az egyik nézõt teljesen irritálja, a másik jól szórakozik rajta, mikor észreveszi. :)
De ezt nem referenciának szántam, ennél mondjuk vannak azért jobban eltalált egyensúlyozások is, ez pl. szerintem nagyon túl volt gyengítve.

A Hacktion számára talán az lenne az ideális, ha sikerülne eltalálnia egy nagyon jó egyensúlyt pl. a között, ami Neked inkább tetszik, és e között a furcsaság között, ami pl. nekem bejön. Szerintem most is nagyon igyekszik egyensúlyban lenni, de valószínûleg nagyon jót tenne neki, ha még inkább az egyensúly felé mozdulna. Azt hiszem egyébként, ezen azért fog lendíteni, hogy most újra egy kézben van a forgatókönyv és megint egyben a rendezés.
naxa 2012 márc. 05. - 20:14:20 Előzmény neemmindegy
(517/670)
Tetszik, hogy szereted a magyar sorozatokat, a véleményed is rendben van!

Éppen ezért, már elnézést, de fölösleges elõadnod ezt a "hiba biztos bennem van" szöveget... Én már nagyon sokszor újranéztem a Hacktion jó pár részét, elsõsorban 1-6, de a többit is többször megnéztem. Ezért csak azt mondom, hogy az emberek ízlése különbözik. Szóval nem kell mentegetõznöd: nagyon jól leírtad, hogy miért nem akarnád újra látni õket, és ez szerintem rendben is van. Én valószínûleg éppen ezért nézem meg újra és újra. :)
naxa 2012 márc. 05. - 20:10:08 Előzmény neemmindegy
(516/670)
CSATTANÓ/SPOILER VESZÉLY

Köszi szépen a részletes választ! Errõl többet nem is tudok mondani, jól érthetõen leírtad! :)

Most visszatérnék a H.-rõl mondottakhoz, én is nagyon sajnálom Léman és Júlia karaktereit... Tényleg nagyon jól indultak, sajnos meghaltak... a történet szempontjából ez kerek is, de a filmet könnyebb lett volna rajtuk keresztül továbbvezetni, az igaz, egyet is értek Veled ebben.

Mindenesetre nekem pont azért, mert így álltam eleve hozzájuk, a fordulat "még inkább fordult".
Elsõsorban Júliával. Bár a cselekményt meg éppenséggel Léman is elõmozdította... Mégis maradnék Júliánál, mert nagyon tetszett Kiss Diána M. alakítása vele... Ahogy "megfordult" a karakter, legalábbis a nézõk szemében... nagyon jól csattant nálam... ráadásul ha nem a történetet nézem, hanem "megfigyelõként" magának a film elkészítésének módját, úgy még külön érdekes, de errõl most nem akarnék hosszasan írogatni.

A Dallas ezen rémségére még emlékszem! "Vicces" volt... Szerintem az is emlékszik rá, aki nem látta, legenda lett belõle...
olahmiki1959 2012 márc. 05. - 18:31:13 Előzmény blowup
(515/670)
Öregem, nem vagy te véletlenül mesterlövész kiképzõ? Tátott szájjal olvastam ezt az elképesztõen szakszerû, és minden részletre kiterjedõen alapos fejtegetést.
A felvetett problémával kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy a neten bóklászva, a múltkor láttam egy felvételt, ami szerintem világrekorddal felérõ teljesítmény volt, ami a mesterlövészetet illeti. Valószínûleg sokan látták rajtam kívül is.
Ha jól emlékszem, valahol Dél-Amerikában egy túszejtõ pisztolyt szegezett egy asszony fejéhez. A pasas ide-oda tekintgetve figyelte, hogy rendõrök vagy mások közelítenek-e feléjük, amikor hirtelen az egyik szeme szabályosan szétrobbant, õ pedig úgy csuklott össze, akár egy marionettfigura. A mesterlövész távolról olyan váratlanul, és olyan elképesztõ pontossággal lõtte fejbe, hogy ott bizony nem volt semmiféle önkéntelen mozdulat, csak egy szerencsétlen lúzer halt meg még azelõtt, hogy egyáltalán felfoghatta volna, mi történt.
Nekem ez jelenti a mesterlövészet csúcsát. Bocs, ha nagy marhaságokat írtam, de nem vagyok szakértõ, csak érdekel a téma.
naxa 2012 márc. 05. - 08:58:57 Előzmény oldbone
(514/670)
Hogy majd rájössz, mi benne a pontos, mi nem, azt általános személyben értettem... Nyilván Te eddig is értetted, pont azért írtam, hogy kicsit képzeld bele magad valaki más helyébe. Pl. valaki olyanéba, aki jelenleg nem vágja. Szerintem nagyon hasznos, ha a nem-informatikus embereknek kicsit felkeltõdik az érdeklõdése.
tanhu 2012 márc. 05. - 04:52:31 Előzmény staxe
(513/670)
A vicc te magad vagy.Olvasd csak el ezt a legutóbbi h.sz-edet.Csak vagdalkozni próbálsz azt is rosszul.Ahogy profilképet kísérelsz meg másról kiállítani az nem más mint képzeletszegénységed és gõgösen narcisztikus korlátoltságod "ékesen" ordítóan sírnivaló bizonyítéka.Bár már nem csodálkozom ezen sem,hisz te magad vallod be azt is, hogy számodra mily szórakoztató ha megcsillanthatod felettébb árulkodó véleményed megosztását.Biztos akad rá vevõ én azonban köszönöm szépen nem kérek belõle, ahogy "bölcsességeidbõl" sem, mert erre még az az idõ is sok míg az ember elolvassa, nemhogy válaszoljon rá.A továbbiakban ezt az elvet követem éppen ezért...
blowup 2012 márc. 04. - 19:18:17 Előzmény Hottentottalapaj
(512/670)
Te most akkor SPOILEREZTÉL? *** Mirõl maradtam le, a hétfõi részben Gréta még nem távozott se így, se úgy.
blowup 2012 márc. 04. - 19:13:29 Előzmény porthuuser
(511/670)
Az elõbbit neked is.