norton15 2009 jún. 29. - 00:06:00 Előzmény blackman
(53/253)
Nem volt rossz a zenéje, zseniális táncos volt, én ennyit ismerek belõle, meg persze azt, hogy tényleg nem volt egy kis izé. De akkor sem hasonlítanám Elvishez, a kettõ annyira más.

Nem tudom, hogy ki akart-e fehéredni, szerintem simán elképzelhetõ, hogy az orvos balf*szsága miatt történt ez, már az etikátlan, hogy ennyi mûtétje legyen...

Azt viszont elismerem, hogy nagyon valószínûleg a hírnévbe halt bele, ha nem is közvetlenül, de az okozta a halálát. Nem is értem, hogy akarta azt az 50 koncertet végigcsinálni.
Zsani_89 2009 jún. 28. - 21:12:10
(52/253)
Engem is teljesen lesújtott M.J. halálhíre. Amikor olvastam az interneten el se akartam hinni, azt hittem csak rosszul olvasom a cikk címét: Michael Jackson halott... Igaz én fiatal vagyok, de kiskoromban a szüleim nagyon sokat hallgatták a számait és a filmjét 1000x láttam. A pörgõs zene, a különleges, extra, szexis táncmozgás, az egyedi stílusú ruhái nagyon megfogtak. Sajnálom, hogy nem juthattam el egyetlen koncertjére sem. Biztos vagyok benne, hogy életem egyik legnagyobb élménye lett volna. Nagyon sajnálom, hogy meghalt, a világ nagyon sokat vesztett vele. Kissé mérges is vagyok, fõleg a médiára, sose hittem el a pedofíliájával kapcsolatos pletykákat. Ha kicsit épp ésszel belegondol az ember, akkor rájön, hogy ez mind csak hazugság. A média csak ezt tudta kitalálni róla, hogy ne csak jót hanem rosszat is híreszteljenek róla...Amúgy ilyenkor látszik ki is az igazi SZTÁR! ( bár utálom ezt a szót mert itthon minden idióta, buta, primitív, feltûnési viszketegséggel rendelkezõ emberre ezt használják... akik semmihez sem értenek, bár talán azokat sajnálom akik elfogadják õket "sztároknak" és felnéznek rájuk) A lényeg, hogy soha többé nem lesz ilyen tehetséges, önzetlen ember ezen a világon. Remélem egy sokkal de sokkal jobb világba került, mint ez.
blackman 2009 jún. 28. - 20:20:15
(51/253)
Nem vitatom,Tina Turner is kiváló elõadó mûvész,de Michael Jackson vitathatatlanul olyan egyedi stílust hozott létre mind a zenében,mind a táncban,mind a divatban,hogy az még a nagy öregek szerint is vitathatatlan,hogy a fekete elõadók között õ érte el ezáltal a legnagyobb sikert és ismertséget,és ezáltal befolyást. Zenéje egyaránt megérintette a fekete és fehér közönséget,ezáltal a faji különbségeket törölte el. Személyisége és munkássága feledhetetlenül nagy hatással volt a világra,jobban mint Tina Turner,bár tényleg õ is nagyon alkotott.Egyesek szerint neve és sikere Elvissel egy napon említhetõ. Ilyen tehetség csak 1000 évben egyszer születik! A mai napig,pedig nem volt már jelen aktívan a zenei életben új dalokkal,mégis mindenki a mai napig ha meghallja a zenéjét bárhol,tudja hogy na ez Michael Jackson! Évekkel ezelõtt és még a mai napig is munkássága kihat a mai elõadókra,mind a zenében,mind a táncban. Remélem születik majd hozzá hasonló ember majd egyszer,aki ugyanilyen maradandót tud majd alkotni. :(
10/10
erroris 2009 jún. 28. - 20:02:13 10/10
(50/253)
Szeretném azt hinni,hogy egy szebb,jobb és kevésbé irigy helyre került!Nem hiszem,hogy sokan vannak azok akik joggal bántották míg élt...
Tisztelem és elismerem az egész munkásságát de mint másnak nekem is van egy szintén kompromisszumokkal teli TOP 5-öm:

1.Beat it
2.Who is it
3.Give in to me
4.Smooth Criminal
5.Rock with you

Nyugodjon békében Mr.Jackson!
offtopic
blackman 2009 jún. 28. - 19:59:02
(49/253)
Érdekes cikk... Remélem kevesen akarnak kifehéredni. Nem is értem hogy miért kellene egy barna bõrû embernek kifehéredni???? Hiába ért és fog érni annyi atrocitás a bõröm színe miatt,de az biztos hogy sose fehéríteném ki magam,csak hogy jobban elfogadjanak. Például miért nincs tartós bõrbarnítás??? Ez a tény azért sokat elárul szerintem a világ felfogásáról.... http://index.hu/bulvar/white1012/
Anditos 2009 jún. 28. - 17:08:04
(48/253)
Ha megérte volna az öregkort, kiváló UNICEF nagykövet lehetett volna, mint pl. Audrey Hepburn.
JudeCole 2009 jún. 28. - 17:02:40
(47/253)
Te jó ég, még mindig le vagyok sújtva! Egyszerûen nem tudom elhinni, h nincs többé. :'( Nagyon szeretem/szerettem a zenéjét, és mint embert is nagyra tartom. Az a rengeteg jó amit adott az embereknek, a rajongóinak, az a mérhetetlen szeretet ami belõle sugárzott. Csak remélem, h ugyanezt érezte Õ is a rajongóitól. Nyugodj békében Michael, remélem, megnyugvást találtál.
10/10
Johny0051 2009 jún. 28. - 15:09:15 10/10
(46/253)
Childhood
Michael Jackson

Composed by: Michael Jackson
Lyrics by: Michael Jackson

Have you seen my childhood
I’m searching for the world that I come from
’Cause I’ve been looking around
In the lost and found of my heart
No one understands me
They view it as such strange eccentricities
’Cause I keep kidding around
Like a child, but pardon me

People say I’m not okay
’Cause I love such elementary things
It’s been my fate to compensate
For the childhood I’ve never known

Have you seen my childhood
I’m searching for that wonder in my youth
Like pirates and adventurous dreams
Of conquest and kings on a throne

Before you judge me
Try hard to love me
Look within your heart then ask
Have you seen my childhood

People say I’m strange that way
’Cause I love such elementary things
It’s been my fate to compensate
for the childhood I’ve never known

Have you seen my childhood
I’m searching for that wonder in my youth
Like fantastical stories to share
The dreams I would dare
Watch me fly

Before you judge me
Try hard to love me
The painful youth I’ve had

Have you seen my childhood

GYERMEKKOR

Láttátok a gyermekkoromat?
Keresem a világot
Ahonnan jöttem
Mert körül néztem
A szívem környékén...
Senki sem ért meg engem
Az emberek ezt csak
Különös dolgoknak tartják...
Mert még mindig szeretek bolondozni
mint egy gyerek, de bocsássatok meg...

Az emberek azt mondják, hogy velem nem stimmel valami
mert olyan elementáris dolgokat szeretek...
Ez a sorsom
Keresni a kiegyensúlyozottságot
A gyerekkoromhoz, ami soha nem volt...

Láttátok a gyerekkoromat?
Keresem a csodákat
A gyermekkoromból
Mint a kalózok és
Kalandos álmok
A hódításról
És királyokról a trónokon...

Mielõtt elítélnétek
Próbáljatok meg igazán szeretni
Nézzetek mélyen a szívetekbe, és aztán kérdezzétek
Láttátok a gyermekkoromat?

Az emberek azt mondják , hogy olyan furcsa vagyok
Mert olyan elementáris dolgokat szeretek
Ez a sorsom
Keresni a kiegyensúlyozottságot
A gyermekkorhoz, ami soha nem volt...

Láttátok a gyermekkoromat?
Keresem a csodákat
A fiatalságomban
Mint a történeteket,
fantasztikus dolgokról és
álmokat amiket álmodni mertem
Nézzétek hogy repülök...

Láttátok a gyermekkoromat?

Michael, ott leszel a szívünkben örökre soha nem felejtünk! Nyugodj békében!

You Will Be in Our Heart Forever We Will Never forget about you! Rest In Peace!
norton15 2009 jún. 28. - 10:27:40
(45/253)
Tényleg gyereklelkû volt, több bizonyíték is van még rá, pl hogy gyerekjátékokkal játszott, illetve a Neverland birtoka.

"Vitathatatlan,hogy feketeként olyan sikereket ért el,amit az elõtt senki,és talán napjainkban sem."

Tina Turner? Denzel Washington? Legfeljebb nem abban a stílusban, igen nagy sikereket érnek el.

Néhány hete azt olvastam, hogy állítólag szegény fluoreszkált a sötétben. Valószínûleg a bõrfehérítése miatt lehetett ez.
Nafi 2009 jún. 27. - 22:30:41
(44/253)
igen, Évi már kifejtette, és már arra is reagáltam.
offtopic
blackman 2009 jún. 27. - 21:59:43
(43/253)
Köszi Évi :)
offtopic
blackman 2009 jún. 27. - 21:58:20 Előzmény Nafi
(42/253)
1 hsz-el lentebb kellett volna csak olvasni......
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 27. - 20:46:04
(41/253)
Hát a csúcs az a nyolcvanas évek volt, ez így van. A videoklipek is nagyon igényesen meg voltak csinálva, tényleg a szem rágógumija. Meg aztán ott van a moonwalking. Szerintem nincs olyan ember, aki gyerekkorában ne próbálta volna meg leutánozni. :)
Tulip81 2009 jún. 27. - 19:02:19
(40/253)
A gyász úrrá lett rajtam tegnap óta. Megsirattam. Borzasztó, hogy ilyen méltatlanul bánt vele a média. Ilyet soha senki nem fog letenni az asztalra, mint Õ. Csak nézem a youtube-on a számait, és nem tudom felfogni, hogy már nincs! Remélem a örök vadászmezõkön megbékélt önmagával és a világgal! Nyugodj békében Michael! Megérdemled!
offtopic
Anditos 2009 jún. 27. - 16:58:04
(39/253)
Most nézegettem néhány klipjét az MTV-n és elgondolkodtam rajta. Ez a kis vékony, gizda, halk szavú, mindentõl félõ ember kimegy a színpadra, és egy vad, szexisen táncoló férfi lesz belõle, szerintem ez a kettõsség tette érdekessé. legalábbis számomra. Nem tudom, hogy a molesztálás rágalom volt e avagy sem. Hajlok rá, hogy félreértették az emberek. Persze, ha egy felnõtt gyermekekkel veszi körül magát, azt gyanakvásra ad okot. De figyelembe véve Jacko gyermekkorát, nem csoda, hogy amint megtehette, be akarta pótolni azt, amit anno nem kaphatott meg zsarnok apja miatt. Az egész család úgy táncolt (szó szerint..:-)) ahogy õ fütyült, nem lehettek gyermekek. Azelõtt nem hallottam a Childhood c. számát, most láttam elõször a tévében a klipet, hát abban meg is énekli ezt.
offtopic
Anditos 2009 jún. 27. - 14:06:56
(38/253)
Az én abszolút TOP3-am:
1. Beat it
2. Thriller
3. Billie Jean

Ezt a korai korszakát nagyon szerettem, azután már nem tetszett annyira, amit csinált. De ha csak ezt a három dalt készíti el, akkor is a világ egyik legjobb elõadója lett volna.
Moldávia bánata 2009 jún. 27. - 12:52:37
(37/253)
Felleltározhatatlan, hogy mi mindent adott Jacko a világnak! Élete és sikerei mögött valódi teljesítmény áll, nem afféle "kétnapos celeb", mint amibõl nálunk van jó pár darab. Szomorú gyerekkor, nagyszerû ének, remek melódiák és jó zenék! Annyit adakozott sikerei csúcsán (hisz nem felejthette gyerekkorát), amit csak nagyon kevesen mondhatnak el magukról, sõt, talán senki! Nem hiányozhattak a botrányok sem. Rengeteg vicc is született róla, még Hofi Géza is remek paródiát nyújtott róla a Piál a Földben. Azt hiszem, órákig lehetne beszélni róla és arról, amit letett a világ popasztalára.
S játék gyanánt a TOP5 (rengeteg kompromisszummal, mivel TOP20-at jóval könnyebb lenne írni.)
1. Beat It
2. Earth Song
3. Black Or White
4. Blame It On A Boogie (Ez mondjuk lehetr, hogy még a Jacksons)
5. Smooth Criminal
Nafi 2009 jún. 27. - 12:14:42
(36/253)
akkor már értem.
Nafi 2009 jún. 27. - 11:12:04 Előzmény blackman
(35/253)
nem teljesen mindegy, hogy milyen nyelven fejezed ki a részvéted?....
pacica 2009 jún. 27. - 09:36:21
(34/253)
szép volt Michael
Isten veled