Téma: Nem

3/10
Zitandi 2023 jan. 02. - 20:16:39 3/10
(50/70)
Hát, ez csuda gagyi. Idegesített benne szinte minden szereplő, élén a csajjal, és őszintén szólva nekem kimaradt, hogy miért is építették be az egész farmot a felfújt szél-oszlopokkal. Jó is lehetett volna a film, mert az ötlet tetszett, de nem sikerült érdekes filmet készíteni.
6/10
Damill 2022 dec. 30. - 06:34:40 6/10
(49/70)
Összességében jó film, látszik rajta a beletett kreativitás, főleg, ami az idegen megjelenítését illeti (szerintem csak minimálisan használtak CGI-t).
Ami az én bajom az az, hogy egy horrorhoz nem elég ijesztő, sci-fihez meg gyenge. Igazi borzongató horrornak egyedül a csimpánzos részt mondanám, de hogy az hogyan illeszkedik a film többi részéhez, az számomra nem derült ki.
Jordan Pelle keze nyoma nagyon látszik a filmen, akik szeretik a stílusát, azoknak ez is be fog jönni. Másoknak egyszer nézhető max.
5/10
rajdi 2022 dec. 29. - 11:06:47 5/10
(48/70)
Elolvasva a hozzászólásokat, nem túl nagy elvárásokkal álltam neki a filmnek, és mivel tudtam mire számítsak, egyszer megnézhető "lett". Végül is kerek a történet, de jobbat tett volna a filmnek ha jó pár dolgot inkább a fantáziánkra bíz, mint hogy megmutat. Szódával így elmegy nekem...
4/10
3,14159 2022 dec. 25. - 06:44:22 4/10
(47/70)
Jó gagyi...
capt.nemo 2022 dec. 22. - 04:54:29
(46/70)
egy notórius filmőrült számára vannak értékelhető apróságok, sőt csaknem zseniális mozzanatok, pl. a 3. típusú találkozások hangzásvilágát idéző soundtrack ( WTF is that - https://www.youtube.com/watch?v=0pcZ6IN_e0w ) , vagy az ettől eltérő is ( Run - https://www.youtube.com/watch?v=Ilp7qHb9U-A ) vágta a panavision crew kapucnisban, és a kurblis IMAX kamera.. :DD

de ugyanekkor ez kb a "csúcs" is. és ezt a csúcsot úgy kell érteni, mint egy olyan hullámvasutat, ami áll jó hosszú, kilométeres sík pályából csigatempóban, a végen pár kis buckával, és ennyi. szóval a nézhetőség határát súroló dögunalomba kell folytani a nézőt, hogy a vége már ennyitől is ütősnek tudjon tűnni. mondom ezt úgy, hogy amúgy nem zavarna a lassan építkezős tempó, ha van hova. de itt nincs.

a csaj meg csakugyan visszataszítóan irritáló jelenség, úgyhogy nem tudtam érte izgulni, inkább csak ellene.

szóval nem tudom egyetlen osztályzattal jellemezni, de összességében a jelenlenlegi 4.8-nál azért talán magasabb, ha épp jó kedvemben vagyok, bár azt is megértem, aki csalódottan áll fel a fotelből, ha ugyan nem kapcsolja ki a felénél, mert én is többet vártam, és általánosságban is elmondható hogy a forgatókönyvírás, mint szakma, komoly válságban van. jóval több hozzáadott értékre volna szükség, a kötelező leszbi vagy melegpropagandán túl, mintsem csak úgy csinálni mintha szólna is valamiről a semmi...
8/10
Makkos Bandi 2022 dec. 20. - 12:23:11 8/10
(45/70)
Egyedi volt, ajánlom.
9/10
TheOldMan 2022 dec. 19. - 22:35:14 9/10
(44/70)
Nekem viszont látnom kellett ! Azért, hogy másképp nézzek ezután Jordan Peele-re. Nem szeretem a filmekben a bujtatott politikát, társadalmi üzeneteket, a moziban szórakozni akarok. Peele eddigi filmjei számomra közepesek vagy inkább egész jónak mondható ( mondjuk az új Kampókéz, az katasztrófa ) filmek voltak, a kritikusok elaléltak tőle, ami számomra inkább idegesítő volt.
Ez a film viszont bizonyította, hogy üzenetek meg világ megváltó gondolatok híján előjött a rendező...és le a kalappal. A film első fele egészen briliáns. A képek, a hangok, a pörgés hiánya, feszültségteremtés jeles. Oké, a végére egy sci-fi - horror poénkodás, Tremors érzet erősen, de a film első fele miatt talán újra kell néznem a filmjeit, nem a nagy néger gondolkodó, hanem a rendező alakjára koncentrálva. 9/10.
1/10
Brother Wolf 2022 dec. 19. - 10:46:44 1/10
(43/70)
NEM kellett volna megnéznem.
1/10
metalstorm 2022 dec. 18. - 14:08:16 1/10
(42/70)
Vannak lovak, történet SEMMI! Azoknak az üresfejüeknek akiknek gyakorlatilag mindegy mit bámul, nos azoknak is kevés... Ezt az írót/rendezőt csak elkerülni szabad, és szégyen ilyenre gyártó irányából pénzt, névő irányából időt elb@szni :(
1/10
victorcreed 2022 nov. 14. - 19:20:55 1/10
(41/70)
Ez a film jobb lett volna, ha nincs.
k11zoltan 2022 nov. 13. - 21:59:26
(40/70)
Furcsa film volt.
Peel próbálta máshogy megközelíteni ezt a földönkívüli témát, de a horror műfajban ez nagyon kevés...

(A Dark Skies, és a 4th Kind viszi nálam a pálmát)
5/10
The Cortez 2022 nov. 04. - 20:59:45 5/10
(39/70)
A Jelek keverve az A sötétség leplével, a Titkok kulcsával, meg egy kis neo-westernnel. A film egy darabig jól építgeti a rejtélyt, valamint időnként bravúrosan játszik a feszültséggel, ám a második felére ellaposodik és átmegy röhejparádéba: még több lesz az üresjárat, nevetséges westernzenei témákát + erőltetett néger cowboykodást nyomatnak stb.
Peele harmadik filmje nem nevezhető az Us kategóriájának, mégis több része nehezen értelmezhető, emellett újfent végigvisz szimbólumokat, amelyek az ügyetlen fináléban csúcsosodnak ki. A fejezetekre bontott sztori legemlékezetesebb, legprofibb pontja az állathorrorba átcsapó majmos flashback. Daniel Kaluuya már megint unottan játszik, Keke Palmer leginkább idegesítő, viszont Steven Yeun korrekten alakít.
A rendező a korábbiakhoz képest itt sokkal jobban ráment a látványra, ennek ellenére többször kilóg a CGI-lóláb, míg máskor csak simán semmilyenek a vizuális effektek. Az eget kémlelő fényképezés menő, egyben dinamikus, a zene sokszor feszkófokozó, a Sunglasses at night pedig faszán szól – még belassított verzióban is.
7/10
User Friendly 2022 nov. 03. - 17:24:46 7/10
(38/70)
Nekem bejött. Bár a sztori faék egyszerűségű, de nézeti magát. Peele nagyon ért az atmoszféra teremtéshez, a feszültség adagolásához, a képek, a fényképezés is nagyon ott volt, a színészek is rendben voltak, szóval nincs panaszom.
Annyi rossz kritikát olvastam róla, hogy ahhoz képest mindenképp pozitív csalódás volt.
3/10
davidosz 2022 okt. 22. - 23:37:58 3/10
(37/70)
Értelmetlen, logikátlan... nem számítottam nagy durranásra az előzetes alapján, bánom, hogy megnéztem.
6/10
danek87 2022 okt. 13. - 08:30:28 6/10 Előzmény fordjee
(36/70)
Köszönöm! Sokféle értelmezését olvastam egyes szimbolikáknak de ebben így van logika......
fordjee 2022 okt. 01. - 23:32:37 Előzmény danek87
(35/70)

Kiskorában az ominózus jelenetnél az álló cipő miatt nem nézett a majom szemébe, mert a cipőt bámulta, aztán meg a terítő eltakarta a szemét, de semmit nem tanult belőle, felnőtt korában ugyanezt megcsinálta. Ezt nem tudta, azért hívta magát kiválasztottnak, azt hitte valami különleges képesség birtokában van. A szörnyet fél éve etette már lovakkal, be akarta idomítani, megint csak nem jutott eszébe, hogy ez már a majomnál sem ment. Az előadáson a szétzúzott arcú nő ugyanaz a kislány volt, aki a majmosnál is. A véresőből nekem egyértelmű volt, hogy mi lett velük, ott véget ért a sikoltozás, mindet feldolgozta


7/10
Ildikó Nóra 2022 szept. 25. - 16:05:28 7/10
(34/70)
A filmet egyszer meg lehet nézni, izgalmasabbra, félelmetesebbre számítottam, nem horror, inkább sci-fi. A szereposztás nem lepett meg, Daniel K. ezen filmben is jól játszott, illett hozzá az adott szerep, Keke P. többször is 'sok' és idegesítő volt. A film eleje szinte unalmas, semmi nem történik benne, a közepétől kezd egy kicsit izgalmas lenni. A rendező korábbi két filmje sokkal jobban tetszett, sokkal izgalmasabbak voltak. A szinkron, helyszín, operatőri munka tetszett.
1/10
csontfej 2022 szept. 17. - 19:10:03 1/10
(33/70)
Na ez valami fosokádék...
6/10
danek87 2022 szept. 17. - 16:03:56 6/10 Előzmény szimbol
(32/70)
persze, én is ezt írtam, hogy

egyedül a néger srác,"OJ"jött rá,hogy nem nézhetnek a szemébe akkor élik túl



A kóreai fickós szálnak csak annyi az értelme hogy gyerekkorában tudta kezelni a helyzetet egy másik ösztönlénnyel(a majommal) szemben és felnőttkorára az ökölpacsi jelen esetben az lett volna hogy "nem néz az idegen szemébe".Tehát Peele szerintem csak analógiát akart vonni a majom és az idegen között,hogy mindkettőt az ösztönei irányítják és a megfelelő reakcióval lehet túlélni.





" tételezzük fel, hogy hamm bekapta őket és kész. Nekik annyi. " Na de pont ez az ,hogy nem voltak halottak, bevágtak kockákat hogy ott ilyen kocsonyaszerű izében vonaglanak ,mozogtak tehát még éltek,ezért zavaros hogy mi lett velük miután a csaj leszedte az idegent,kipotyogtak ?!Az álló cipő is nagy talány,hogy azzal mit akartak kifejezni....túl sok a szimbólum



3/10
szimbol 2022 szept. 17. - 15:23:11 3/10 Előzmény danek87
(31/70)
Köszönöm a kulturált választ.



Szerintem azonban ezt nem tudhattuk biztosan, hogy a majom, amikor elég közel nyújtotta a kezét a fiatal koreaihoz nem rántja-e magához, hogy szétmarcangolja. Lehet, hogy amikor összeér a kezük akkor világszép nádszál kisasszonnyá változott volna. Elképzelhető, hogy azt hitte kialakult valami kapcsolat, de mivel szétloccsantották a a majom fejét, ebben nem lehetett biztos.

Lehet, hogy nem jól figyeltem, de szerintem OJ jött rá arra, hogy nem szabad a szemébe nézni. Mikor az autója mellett áll. El is hangzik a szájából a felismerés.

Ricky 'Jupe' Park semmire nem jött rá, csak egyszerűen meghalt a nézőközönséggel egyetemben.
Vett néhány lovat, amit aztán mégis visszavásárolni szándékoztak tőle, amire ő hajlott is. Ennyi volt a szerepe. Ennek a szálnak semmi értelme nem volt így majmostól, lefátyolozott ijesztően ronda nőstől, rodeóstól együtt.

Így viszont a film nem szól másról, mint egy asztalterítőről, ami néha szétnyílik és felfalja az embereket. Benedek Elek gyűjtött ilyen magyar népmeséket.

Válasz a kérdésedre. Arra valahogy rájöttek, hogy az UFO (UAP) táplálkozik. Bár semmi alapja nem volt ennek a megállapításnak. Honnan tudjuk, hogy nem egy dimenziókapu van a belsejében, amin keresztül Narniába jutnak az áldozatok? Na mindegy. Fogadjuk el, hogy tényleg megette őket. Nem tudjuk, hogy a statikus felhő mögött lakó idegen életforma hogyan emészt. Melyik részét hasznosítja a számára idegen bolygón található életformáknak. Lehet, hogy csak a bélnyálkahártyájukra van szüksége, lehet, hogy az energiájukat dolgozza fel. Mindezt mennyi idő alatt nyeri ki az élőlényekből? Lehet, hogy még meg sem kezdte a feldolgozásukat? Mivel azonban a film készítői ilyesmikkel nem foglalkoztak, így tételezzük fel, hogy hamm bekapta őket és kész. Nekik annyi. A film végén nem utaltak rá, hogy bárki is túlélte volna. Így azt kell gondolnunk, hogy feldolgozásra kerültek.