Téma: Nem

6/10
danek87 2022 szept. 17. - 11:42:39 6/10 Előzmény szimbol
(30/70)
12.

A majomnak az volt az értelme hogy analógia volt a kínai fickó gyerekkorában illetve felnőttkorában adott reakciója között.Ugye előbbinél felismerte a helyzet megoldását és ökölpacsival tudta volna kezelni(ha le nem puffantják a majmot),míg utóbbinál annyit kellett volna tennie,hogy nem néz az "ufo"(mint később megtudjuk -idegen lény szemébe) ezért szopta be.Ergo a majom és az idegen is valahol ugyanúgy ösztönlény, és az emberek (a főszereplő néger srác kivételével) erre nem jöttek rá..



Nekem az nem volt inkább tiszta hogy

a felszipantott emberekkel,akik ott vonaglottak benne,végül mi lett?

3/10
szimbol 2022 szept. 17. - 05:12:44 3/10
(29/70)
PRO:

1. Daniel Kaluuya játéka jó volt, a karaktere is.
2. Az első 30 percig még azt gondolhatja az ember, hogy ebből valami klassz film lesz.
3. Volt néhány szépen fényképezett jelenet.
4. Nem próbálták a film elképesztő laposságát jump scare-ekkel feldobni.

CON:
1. A film nem horror, hanem családi mozidélután a Disney-vel.
2. Unalmas, gyenge és béna.
3. Nincs értelme.
4. Nem ijesztő, nem izgalmas és nincs benne semmi elgondolkodtató.
5. Nincs mondanivalója és tanulsága.
6. Nem szól semmiről.
7. A főszereplő lány személyisége: vagánynak álcázott sablonos amerikai senkiházi.
8. Rengeteg kérdés merül fel az események során, amelyekre a válasz senkit sem érdekel.
9. Sértően gyenge történet.
10. Több, mint 2 órás volt. Elég lett volna belőle 15 perc. Ugyanolyan üresen és unottan álltam volna fel a végén.


11. Nem szerettem meg egyik karaktert sem. Ha valaki kimúlt volna egy könnycseppet nem ejtettem volna érte.
12. Ha nincs a filmben a félresikerült sitcom a bekattant majommal, akinek maszatos volt a keze és a mancsa a vértől, akkor mennyiben csorbul az érdektelen történet élvezhetősége? És a lefátyolozott fejű ronda hölgy a nézőtéren? Ki a picsa volt az? Egyáltalán mi a franc volt ez az egész?

Kritikán felüli 2022 szept. 09. - 09:24:02
(28/70)
Beszélgetésünk a filmről: https://youtu.be/nutHyCEissI
THK 2022 szept. 07. - 14:12:06 Előzmény Ka_Wington
(27/70)
De pont a szemkontaktus a másik hülyeség, hiszen a lovak sem néztek rá, mégis megette őket. A motoros a tükrös sisakján keresztül szintén nem. A nézők közül sokan szintén nem, mégis fölszippantotta, megette azokat is. Legalább a saját maga által fölállított szabályokat tartaná be a hülye forgatókönyvíró!

Másrészt hagyjuk a szemkontaktust: hogyan működik a lény, mi tartja fönn a levegőben, mi gyorsítja, fékezi, mi generálja a brutális szívóhatást, mi generálja a veszett erős EMP mezőt az elektromos cuccok semlegesítésére, mi generálja a statikus rejtőfelhőt, stb... Egyetlen jókora vitorlavászonban...
Akármilyen hülye is egy valszeg elég durva trip során született film-ötlet, ennyire teljesen agyatlan marhaságot nem lehet kitalálni, mert a végeredmény is agyatlan marhaság lesz...

Mintha a készítő arra utazott volna, h neve van a szakmában, a PC-világ miatt nagyot úgysem mernek belerúgni, ezért akármilyen ökörséggel előjöhet, megeszik a lelkes közönség. Egy trollkodás az egész.
7/10
muniszter 2022 szept. 05. - 16:30:00 7/10
(26/70)
1999. augusztus 11-én Láttam egy ilyen lényt. Nem egészen így nézett ki.
3/10
velo 2022 szept. 03. - 01:14:08 3/10
(25/70)
Nekünk sem tetszett a film. Ingyen volt a jegy, mert a CC jatékán nyertük, de így is elpocsékolásnak érzem. A film nem tart sehonnan sehova, nem tudunk meg a szereplőkről semmit, nincs semmi motivációjuk és nagyon erőltetett, egysíkú karakterek. Farmerdzsekiről sem derül ki az égvilágon semmi, ahogy az egész videózós/Oprah-zós dolognak sincsen semmi lezárása, így értelme sem. Persze kötelező PC vonal belekerült. A szereplökért egyetlen percig sem tudtam aggódni, leszámítva a lovakat...

A legjobb rész a filmben, amikor a gyerekek szivatják a pajtában a csávót, illetve a majmos jelenetek, bár annak pont annyira semmi köze az egész filmhez, hogy az első jelenetnél elbizonytalanodtam, hogy jó terembe ültünk-e be. Egyébként a fentiek mellett a film tele van hibákkal és hiányosságokkal...

Pl az apa fél éve meghalt, de az autó ajtaja belül még mindig vérfoltos. A házban maxon szól a zene, de csaj simán meghallja ahogy 100 méterről odakiabál neki a srác. Az a repülő izé legalább fél évig bújkál, csak hogy a végén átváltozzon papírsárkánnyá. Ha nem néznek rá, akkor mégsem porszívózza fel az embereket. Ahhoz képest, hogy legalább fél éve ott tanyázik, még nem nagyon evett meg csak lovakat, de ez senkinek nem tűnik fel. A felhőben bíjkál, ami nem mozog, de úgy nem, mintha oda lenne rajzolva, tehát a formája sem változik. Nem tudjuk ez miféle felhő lehet, mert egyébként cruise-ol az ufó, de a felhő az ott van. Az áram csak a közvetlen közelében megy el, mégse tudják több száz méterről levideózni... apropó áram: még a telefon hangja is lassítva némul el, mint amikor a walkman-ben lemerült az elem (???), de az elektromos motor kb mintha falnak ütközne amikor odaér. What??? Amkkor nyom nélkül eltűnik több tucat ember, ezt lezárják annyival hogy biztos az eső miatt. A sztár operatőr inkább megeteti magát, amit még a szereplők sem tudnak hova tenni. A repülő izé (farmerdzseki) egész idő alatt nem szúrta ki a tízméteres lufi kovbojt, csak a legvégén, persze ez elég is, hogy 1 perc alatt kifingassa... nem tudjuk honnan és mikor jött, mi lett a végén vele, vannak e még rajta kívül többen is, stb. Az analóg fénykép és video legalább a végen pár snitt erejéig nyerhetett volna értelmet valami Oprahs bevágással...



És meg rengeteg hasonló gond van a filmmel, lehetne sorolni sokáig. Műfaját tekintve talán thriller, de ahhoz túl hamar kiderülnek a dolgok, hőseink pikpak rájönnek mindenre. Scifi kb 3%, 3% vígjáték, 0% horror, 0% dráma. A maradék 94%-ot nem tudtam besorolni sehova. Maga az alapötlet jó lenne, lehetett volna egy, a Tremorshoz hasonlóan jó film, de sajnos nem lett... biztos lesz, akinek bejön, a többség ha teheti, inkább kerülje.
1/10
pop3 2022 szept. 01. - 21:57:35 1/10 Előzmény Attlas
(24/70)

úgy érted, hogy a vitorlavászonból készült idegen lény, amelyik a földinél fejlettebb repülő technológiával közlekedik, átjött a világűrön, hogy az szétpukkan egy gumibábutól?


1/10
brigante7 2022 szept. 01. - 10:34:30 1/10
(23/70)
Hiába adott az IMDP.meg a Rotten T. jó értékeléseket a filmről,ez nézhetetlen alkotás lett,és a feléíg birtuk csak nézni a moziban.
1/10
Mr Tom 2022 aug. 29. - 13:11:29 1/10 Előzmény KalaposMuther
(22/70)
Ez a film sehová nem sorolható!
Mi ez? Mi az a lepedő ami repked, amiről kiderül hogy nem is ufó hanem valami állat! Felszippantja az embereket..Annyira gagyin van megcsinálva hogy nevetséges! Legalább a mai számítógépes technológiával összehozlak volna valami félelmetes lényt, de még erre sem törekedtek! Egy pillanatig sem lehetett félni, nemhogy izgulni! Vagy ez volt a cél hogy izgalom mentes, stressz mentes film legyen? Vagy mi?
A jelenetek, meg a karakterek meg mintha nem is lettek volna megtervezve..A színészek mintha unták volna az egészet, mintha nem is akartak volna szerepelni ebben a híg f.s tengerben!
Az egész filmben nincsenek összefüggések, nincsenek olyan részek amiért ezt érdemes lenne megnézni! Nulla!
7/10
Jocpappa 2022 aug. 29. - 12:39:14 7/10
(21/70)
Az átlagnál picivel jobb, de azért még mindig közepes. Ha nem IMAX-ben nézem 6 pont, így 7. Kicsit csalódás számomra.

Előnyök:
-egy-két jó ötlet, átlag feletti sztori.
-jó megvalósítás és jó hangzás.
-néhány izgi jelenet.
-menő a főszereplő jelleme.

Hátrányok:
-kibaszottul idegesítő szereplők.
-sok logikai hiba.
-túl vontatott, gyakran unalmas.
-kötelező PC vonal (bár ezen már nem kellene fennakadnom)
-felesleges lazáskodás és káromkodás.
-nem félelmetes és a nagy részében nem is izgalmas.
10/10
Attlas 2022 aug. 27. - 22:37:39 10/10
(20/70)
Abszolút jó film. Ritkán írok ide, de ez a film nekünk kellemes meglepetés volt. Nem szokványos sci-fi és már ez alapból megérte. Jó a rendezés, jó a képi világa és a film atmoszférája is végig megvolt.
Bigpapa 2022 aug. 26. - 19:19:32
(19/70)
A csaj szinkronhangja valami iszonyat irritáló.
10/10
Criceto 2022 aug. 26. - 10:22:08 10/10
(18/70)
Ez nem egy sablonos horrorfilm, aki azt várja csalódni fog. Inkább egy scifi, horror, thriller, amely végre nem klisés.
10/10
KalaposMuther 2022 aug. 25. - 10:50:07 10/10 Előzmény Mr Tom
(17/70)
Na most a hororrnak két ága van akárcsak a scifinek. A vérbeli horror kritikailag minősíthetetlen de ijeszgetésnekkel és sok agyatlan jumpscarenekkel teli. A scifiből pedig van ami egy kis mese. A horror másik ága a művészi ami nyomasztást és félelmet kelt de inkább húz a thriller felé. A scifen is van egy ilyen művészibb és sokkal alapozottam elméleti síkon futó sztoria. A film a két műfaj 2.típusúsának keveredése.
1/10
Mr Tom 2022 aug. 25. - 10:41:36 1/10 Előzmény P.Frusciante
(16/70)
Ez a film a műfaj megcsúfolása! Sőt még csak nem is tudnám műfajhoz kötni!
Kifelémenet a teremből mindenki arról beszélt hogy ennyire rettenetesen rossz filmet még nem is láttak-na azt hiszem ez mindent elárul erről a nihillről!
Kár hogy csak 1-es osztályzat a leggyengébb, mert én inkább nullára vagy mínusz 1-re értékelném!
P.Frusciante 2022 aug. 24. - 12:53:20 Előzmény Mr Tom
(15/70)
Szerintem ne bíztass másokat arra, hogy ne nézzenek meg valamit. Nem mindenkinek egyforma az ízlése. Azért mert neked nem tetszett más még élvezheti ezt a filmet is. Én láttam, és alapvetően tetszett. Na Bumm. :)
3/10
Ka_Wington 2022 aug. 24. - 10:43:19 3/10 Előzmény son88
(14/70)
Kedves son88! Teljesen egyetértek a véleményeddel, azzal a kivétellel, hogy a Zs-kategorizálást a vágás, és a fényképezés valamint az operatőri munka szerintem felülmúlja. Mindenesetre személy szerint én sem értem azt a hype-ot, ami a filmet körüllengi hazai és nemzetközi kritikusi körben. Kissé olyan érzésem van, mintha egyetlen épeszű kritikus sem merne rosszat mondani Peele munkájáról, nehogy még véletlenül ők legyenek keresztre feszítve. Ami a másik kérdésedet illeti, nekem az a véleményem hogy

a majmos szál azért kellett szerintem, hogy visszautaljon Jupe hátterére, amikor egyedül őt nem támadta meg a majom, ettől felbátorodva gondolhatta azt felnőtt fejjel, hogy majd neki (is) sikerül idomítania az idegeneket (mint vadállatot). Viszont, amit nem sejthetett, hogy Gordy valószínűleg azért nem támadta meg, mert az asztalról lelógó terítő gátolta a közvetlen szemkontaktust kettejük között, és így nem valósult meg a szembenézés, amivel a támadást ki lehetett volna provokálni. Ezenkívül még egyfajta párhuzamként került bele, hogy a megvadult állat mire képes. Legalábbis más normális magyarázatot én nem találtam.


1/10
son88 2022 aug. 24. - 09:52:44 1/10
(13/70)
Kedves Filmkritikusok! Hogy tudjátok az leírni, hogy "Jordan Peele napjaink egyik legjobb horror-rendezője"? Már ott bukó, hogy ez a film NEM horror. De nem is sci-fi! Sem társadalom kritika! MINŐSÍTHETETLEN! Tényleg felháborító, hogy filmstúdió a "sztoriját" filmre vigye. Zs-kategóriás filmek között szép helyezést ért el. Na én ehhez gratulálok!
Valaki mondja azért meg, mert ez is értelmezhetetlen számomra:

Gordy a majom aki 90'-es években megőrül és megöli a stábot

Mégis milyen történet szál ez? Miért került bele? Semmi köze a cselekményhez.
Kritikán aluli!Egy csillagot sem érdemel!
1/10
Andi1223 2022 aug. 23. - 23:11:54 1/10
(12/70)
Méltó a címére. Nope. Ha jót akarsz magadnak NE nézd meg ezt a "filmet". Életed egyik legrosszabb döntése lesz. Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal, kritikán aluli, hogy ilyen förtelmet vászonra lehet vinni. Összefüggéstelen, vontatott jelenetek, az pedig teljesen érthetetlen, hogy miért kapott horror besorolást(??). Fel kell dolgozni a látottakat és hogy elvett az életemből 135 percet... Katasztrófa. Tényleg kérlek kedves felhasználó, ha tervezed, hogy megnéznéd, ne tedd!
1/10
Mr Tom 2022 aug. 22. - 22:47:43 1/10
(11/70)
Életem legrosszabb döntése volt hogy megnéztem ezt a filmet!
Kritikán aluli volt a film! Egy lepedő ami repked a levegőben és felszippantja az embereket, hát ez mi ez a sz.r?! Érthetetlen számomra hogy hogy lehet ilyen filmet lejátszani moziban, meg amúgy is..
Arra sem méltó hogy értékeljem, de főleg azért írok hogy ha valaki még meg akarná nézni az semmiképpen ne tegye! Ne szerezzen magának több mint két óra felesleges szenvedést! Borzasztó volt!