Téma: Rising Star

5/10
Semprini 2015 febr. 15. - 20:07:48 5/10
(203/243)
Na végre kiesett Fehárvári Alfréd, õ már biztosan nem fogja megnyerni. Ha legutóbbi adásban kiesett volna, akkor még Singh Viki versenyben lenne. De valóban õ volt négyük közül a leggyengébb. De a többiek se ma futották eddig a legjobb formájukat - hogy finoman fogalmazzak....
Cordelia 2015 febr. 15. - 19:55:52
(202/243)
sajnos igazad van a mûsor színvonalát illetõen
a sajtreszelõvel nem értek egyet. Próbáltad már sarlóval?
Ámbár Ördög Nóra kezd visszatérni önnön magához, végre visszajött a régi önbizalom és ez tetszik.
Gregger 2015 febr. 15. - 19:46:48
(201/243)
Senkit nem szeretnék megbántani, de az elõadók 90 %-a tehetséget nyomokban sem tartalmaz.
Értelmetlen ilyen gyenge alapokra szórakoztató mûsort készíteni.Az egész olyan, mint Zuzuval beszélgetni, vagy mint sajtreszelõvel rejszolni, enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas. Majka olyan mûsorvezetõ, mint amilyen nívósak a produkciók, nagy nulla.
Max VV kategória, senkinek nem hiányzik, és ilyenek kerülnek képernyõre. Vicc
olahmiki1959 2015 febr. 15. - 18:46:01
(200/243)
Hát igen...
Ez a hiszékenység az én védjegyem...:)
Egyébként ma este döntõ, baromi kíváncsi vagyok, hogy ki fog nyerni.
Most elõször, fogalmam sincs, hogy kire tippeljek.:D
offtopic
-csengõzoli-- 2015 febr. 15. - 16:48:34 Előzmény olahmiki1959
(199/243)
Jaj Miki..., mindig hagyod magad becsapni...
olahmiki1959 2015 febr. 11. - 02:33:11
(198/243)
Ebben teljesen igazad van, a jókat a jókkal párbajoztatni eleve agyrém, amikor valamelyik riporter meg is kérdezte a zsûritagokat, hogy ennek a szisztémának mi értelme van, akkor azt mondták, hogy izgalmasabbá akarják tenni a mûsort!!!
Hát, köszönöm szépen ezt a logikát!
Izgalom helyett bosszankodás a nézõ osztályrésze, amikor látja, hogy emiatt kitûnõ versenyzõ kiesnek, mások meg könnyedén továbbjutnak, gyengébb, hamiskás hangokkal, közepes tehetséggel.
És ilyenkor válik nyilvánvalóvá, hogy a szerkesztõket, rendezõket, producereket - meg a zsûritagokat, akiknek nyilván ki van adva, hogy milyen koncepció alapján döntsenek, - nem érdeklik az énekesek kvalitásai, sem az, hogy egy rossz döntéssel esetleg kettétörik egy tehetséges fiatal pályáját, álmait, csak a nézettség az érdekes, minden más szempont másodlagossá válik.
Ez az igazi gyalázat, és pont ezért nem különbözik a Rising Star a többi tehetségkutatótól, pedig annak idején azt mondták, azt hazudták nekünk, hogy ez más lesz, mint a többi...
Mi persze elhittük, ezt is...:)
5/10
Semprini 2015 febr. 10. - 20:01:07 5/10
(197/243)
"Pont õk lennének a legtehetségesebbek, a Rising Starok?"

Hát bizony nem õk a legjobbak, kivéve Palmirát, akivel egy szinten nem sokan voltak a mezõnyben. de azok is már kiestek. Az idióta szabályoknak köszönhetõen még a verseny elején kontraszelektálták a mezõnyt azzal, ahogy a párbajozókat összeállították: a jókat a jókkal, a gyengéket gyengékkel, így a jók felét azonnal kiszórták, a legelsõ körben! No comment! Aztán ezt a párbaj-mizériát még meg is ismételték párszor, elképesztõ anomáliák jöttek így létre. Korábban már írtam errõl, nem akarom ismételni magam. A maradék mezõnyben Palmira magasan a legjobb, nagyon fel lennék háborodva, ha nem õ nyerne. Singh Viki (és a Gondi Helén elleni párbajban kiesett Orsovai Renáta) volt még hasonló kategória, de már egyikük sincs versenyben. Voltak még mások is jó hangok, de annyira hamar kiestek, hogy kár felsorolni õket.
nordfan 2015 febr. 09. - 11:55:36
(196/243)
Laikus nézõként Viki második dalánál szívesen kiszaladtam volna a szobából,szerintem nagyon rossz választás volt.Ennek ellenére én sem gondoltam volna,hogy õ esik ki.

A dingdongról már ne is beszéljünk.
5/10
Semprini 2015 febr. 09. - 09:31:42 5/10
(195/243)
A múlt héten a TOP3-ra ezt tippeltem: Palmira, Viki, Czibi
Most, hogy Viki kiesett, így módosul a tippem: Palmira, Czibi, Sramek. Fehérvári szigorúan a negyedik, de Sramek se végezhet elõrébb a második helynél - már ha van igazság. Na persze ha lenne igazság, akkor Orsovai Heni még mindig versenyben lenne és nem esett volna ki az elsõ párbajon Gondi Helén ellen...
Irgum76 2015 febr. 09. - 08:05:45
(194/243)
ha jövõhéten már nem szavazhat a zsûri Srameknek hatalmas esélye van a gyõzelemre
remélem él vele és a rajongói egyszerre tíz telefonról szavaznak rá
(még a ding-ding-dong is 68%-ot ért el két zsûrii nemmel szóval ha meg van a négy igen hozta volna a 82%-ot...)
mert igen jó lenne látni, hogy egy ilyen giccsparádé nyomoronc kell a magyaroknak
Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!
olahmiki1959 2015 febr. 08. - 22:28:27
(193/243)
Nem hiszem el!...:)
Mindenre számítottam, de erre nem!
Úristen, hogy történhetett meg, hogy az egész mezõny legjobb hangja, Singh Viki kiessen?
Õ volt az egyetlen ember, akiben 100 százalékig biztos voltam, hogy csont nélkül, simán bejut a döntõbe, utána bárkinél lehettek bizonytalan dolgok, kétségek, pillanatnyi formai idõzítések, jól, vagy rosszul megválasztott számok, de Singh Viki nyílegyenesen tartott a döntõbe, az õ esélyét ki lehetett pipálni, biztosan lehetett rá fogadni...
Mondhatnám, hogy most ment el a kedvem az egésztõl, és valahol igaz is lenne.:D

Palmira döntõbe jutásának örülök, aranyos, nagyon dekoratív, és baromi jól énekel, - azt hiszem, örülnék neki, ha õ nyerne, bár a mai este után már nem merek semmit sem mondani.:D

Sramek "Ding Dong" címû száma kifejezetten gyengére sikerült, a Cserháti Zsuzsa szám, a "Kicsi gyere velem..." viszont - a nyilvánvaló giccsessége ellenére - megfogott, talán meg is hatott (úgy látszik, nem csak engem, hanem a nézõket is), és azt kell mondjam, le a kalappal ez elõtt a srác elõtt, aki stresszhelyzetben, olyankor, amikor tétje van, mindig össze tudja szedni magát, és már sokadszorra jön vissza, abszolút vesztett helyzetbõl.
Ez nem lehet véletlen, ez is egy bizonyos fajta tehetség - arról nem is beszélve, hogy egyébként nagyon szép, tiszta hangja van, ami nem egy utolsó szempont.:DDD

Czibi Norbi magyarul énekelt száma ma nagyon nem tetszett, sok hamis hang volt benne, Norbi így a vége felé kissé mintha elfáradt volna, erõtlen volt, nem gyõzött meg, - a nézõknek sem nagyon tetszett, - meg voltam gyõzõdve arról, hogy ma bizony kiesik.

Aztán jött Fehérvári Gábor Alfréd, egy nagyon jó külföldi számmal, és egy teljesen elhibázott választású magyar dallal, ami nem volt eléggé ütõs, - hogy kik választják ki a versenyzõknek az elõadandó számokat, az egyik nagy, máig megfejtetlen rejtély, - akkor meg azt hittem, õ fog kiesni.

Nem így lett.

Singh Viki "Szomorú vasárnap" címû száma alatt megállt a levegõ a stúdióban, utána pedig jogosan verték szét a házat a rajongók, olyan tapsvihar és ováció követte az elõadást.
Elképesztõ volt az a drámaiság, az az átélés, ahogy Viki énekelt, az egyik legnagyobb élmény volt a Rising Star egész mûsorfolyama alatt, - meg is lett az eredménye, egy szép, magas százalékszám.
A második, ritmusos, temperamentumos dalnál viszont valahogy éreztem, hogy baj lehet.
Nem volt jó választás, kevésbé ismert szám a magyar nézõk számára, azonkívül nem volt igazi feladat Vikinek, nem voltak benne olyan hatásos, nagyívû melódiák, hangmagasságok, amik meg tudnak fogni még egy laikus nézõt is, és még az is fontos szempont lehetett a szavazásnál, - ez persze teljesen csak az én véleményem, hogy - MINDEGYIK TOVÁBBJUTÓ MAGYAR SZÁMOT ÉNEKELT AZ UTOLSÓ FORDULÓBAN, Viki pedig nem!

Ez pedig eldönthette a nézõk szimpátiáját is...:)))

Nagyon sajnálom, hogy Singh Viki kiesett, én azt gondoltam, hogy akár meg is nyerheti az egész versenyt, ehhez képest az, hogy nem jutott be még a döntõbe sem, hatalmas csalódás.:D

Ezek után fogalmam sincs, hogy a jövõ heti döntõben mi fog történni, bárki nyerhet, bárki veszíthet, érdekes lesz látni, hogy - a zsûri szavazatai nélkül - hogyan fognak dönteni a nézõk.:D
ccaty 2015 febr. 08. - 22:21:19
(192/243)
Nincs teljesen igazuk azoknak, aki megszólják a Srameket a retro dalokért. A homok a szélben, a Valahol egy lány, a mai napon elhangzott Gloria Gaynor szám sem a friss alkotások közül való. Mondhatnám tán még egyidõsek is a Lady Karneval-lal. Szóval már mindegyik versenyzõ lenyomott már egy-egy retro, ha nem kettõt.

Amellett, hogy a srácnak tetszenek ezek a számok, még jól is állnak neki, és ami fontosabb, hogy a hangfekvése is megvan hozzájuk. Ami viszont jó taktika, hogy népszerû számokat választ, olyanokat, amelyeket minden korosztály ismer. Csak a szerkesztõk ne babráljanak bele a repertoárjába.

Mivel a nézõi szavazatok száma nagyon fontos, úgy kell kiválasztani a dalokat, hogy a refrén minél hamarabb elhangozzon, mert azt mindenféleképpen megjegyezték az emberek és a szavazás rögtön beindul és ezután látva a tetszést, van idõ rá, hogy a bizonytalankodók is nyomjanak egy igent.
5/10
Semprini 2015 febr. 08. - 21:35:29 5/10
(191/243)
Egyik szemnem sír, a másik nevet.
Végre kiesett Gondi Helén, aki tényleg az egyik leggyengébb volt a mezõnyben, és kiesett Singh Viki, akit én legalábbis eleinte simán a TOP3-ba vártam volna. Aztán érezhetõ volt nála egy megtorpanás, kb 3 adáson keresztül eléggé alulteljesített, aztán ismét magára talált, de nem hozott olyan egyenletesen magas teljesítményt mint Palmira, aki az elsõ körben továbbment a legmagasabb százalékkal. Egyértelmûen neki drukkolok, nyerje meg õ.
A másik kiesõ helyen én Srameket vagy Fehérvárit szerettem volna látni, ezután már csak remélni mertem, hogy nem nyeri meg egyikük sem. Czibi Norbi sem volt most igazán acélos, de a férfimezõnybõl így is a legjobb.
pneklara 2015 febr. 08. - 21:09:47
(190/243)
Péter Sramek olyan, mint a tehetõs, ám de megkérdõjelezhetõ ízlésû vásárló, akinek a kereskedõk boldogan hordanak ki minden lejárt, elavult,eladhatatlan, divatjamúlt dolgot. Ding, dong, meg tsókot tsenni egy mûsorfolyam döntõjének kapujában? Ez viccnek is rossz. De láthatóan Péter ebbõl semmit érzékel, boldogan énekli édesanyja fiatalkorának örökzöldjeit.Van itt szerkesztés, vagy mindenki azt énekel, amit akar?Vagy manipulálják a nézõket?
collin11 2015 febr. 08. - 19:43:57
(189/243)
Ne haragudj, nem értek veled egyet.....A Kaszával énekelt duett nem sikerült. Egyrészt azért, mert hallatszott, hogy nem a Vikinek kényelmes hangnemben van az alsó szólam.( nem tudom, miért nem lehetett neki énekelni a felsõt, hisz õ a versenyzõ, szoprán hanggal rendelkezik, sõt koloratúr, am a legmagasabb tartományban mozog) Sejteni vélem, hogy arról lehetett szó, hogy a kedves Kasza Tibor, aki egyébként, alig bírta kiordítani a magas hangokat, nem tudott alátercelni a mûvésznõnek. Van ilyen.....de a gyakorlás néha büdös, ugye....Emiatt alakult ki a másik probléma, Kasza kegyetlenül elnyomta Vikit, nem jöttek ki a harmóniák, nem kamarazenélés volt, csak öncélú magamutogatás Kasza részérõl, aki azért jött, hogy a show mûsorát reklámozza. Ennyi. Érzelmekrõl szó sem volt, ennek a dalnak a szövege egy bensõséges imát hordoz magában. Szenvedélyrõl szó sincs....Viki ezt megvalósította, de partnere nem volt benne.....egyedül maradt, én is frusztrált lettem volna emellett az ember mellett....:( De neki legalább van érzelmi intelligenciája....és hangja.
5/10
Semprini 2015 febr. 02. - 23:12:19 5/10
(188/243)
Igen, én is így látom, Singh Viki kétségtelenül az egyik - ha nem A legjobb hang a mezõnyben, mégis sokszor azt látom, hogy nem bízik eléggé a tehetségében, illetve van benne egy görcsös megfelelési kényszer, bizonyítási vágy, mintha mindenáron meg akarná nyerni vagy azt képzelné, hogy ez az utolsó esélye, hogy kitörjön a vokalista-vonalból és szólókarrierbe kezdjen. Az elsõ két adásban, amikor hallottam, ezt még nem éreztem nála, akkor felszabadultabb volt, mint amilyen késõbb lett, mintha eleinte még nem lett volna akkora nyomás rajta, csak ahogy közeledik a döntõ, és egyre kevesebben vannak, görcsössé vált. Szerencsére az utolsó két adásban megint sikerült kicsit visszalazulnia, ha ezt sikerül tartania, õ lehet az egyik befutó.
Kasza Tibi munkásságát én egyáltalán nem követtem, de ez a dalválasztás szerintem is telitalálat volt, kiemelkedett a duettek közül.
5/10
Semprini 2015 febr. 02. - 14:11:04 5/10
(187/243)
Szinte pontról pontra egyetértek azzal, amit írtál. Sramek valóban szinte már kínosan anakronisztikus jelenség a tehetségkutatók világában, bár nem a legrosszabb hangú de a leggagyibb, legsziruposabb elõadói stílust képviselõ, régi vágású "táncdalénekes". Azért használom ezt a szót hogy még nyilvánvalóbb legyen, Sramek elõadói világa felett bizony már eljárt az idõ, és õ maga ezt nem tudja vagy nem akarja észrevenni és egy évtizedekkel ezelõtti világban él, és annak a dalait énekli. Ezzel önmagában még nem lenne baj, de a mezõnybõl eléggé kilóg. A mélypont szerintem is a Kislány a zongoránál volt, ami egy rossz vicc, bár a maga idejében kétségkívül nagy slágernek számított, de szerintem akkor is voltak nála ezerszer jobbak. Az örvendetes, hogy a Zámbó Jimmy-számokat már nem erõlteti, de a tegnapi Rick Astley-dal bizony nem úgy szólt, ahogy kellett volna, ezen a nyüzüge hangocskán, nyomokban sem tudta felidézni az eredeti elõadót - persze nem is az utánzás a cél, de így is nagyon gyenge volt. Legutóbb azt írtam, hogy papírforma szerint már rég ki kellett volna esnie, de a közönség valamiért mégis szereti és hétrõl hétre megkajálja ezt a giccset, amit Sramek képvisel, és olykor magasabb százalékot ér el, mint a mezõny legjobbjai, Viki és Palmira, ami végképp érthetetlen számomra. Nagyon remélem, hogy megnyerni azért nem fogja, mert legalább négyen jobbak nála.
Ami a tegnapi adást illeti, Gyopár nagyon cuki meg aranyos, de most már várható volt, hogy õ esik ki, A Dér Henivel énekelt duett elég gyengécske volt sajnos és a második körben se tudott akkorát énekelni, hogy a többieket lekörözze. Van benne tehetség, és az egész mezõnyben õ volt az egyik legszimpatikusabb versenyzõ, de énektudásban már tényleg kevés. Fehérvári Gábor sztem nagyon túl van értékelve, nem értem, miért esnek tõle annyira hasra, viszont Gondi Helén most egész jó volt, bár egyáltalán nem kedvelem, amikor nem visítozós számot énekel, egész elviselhetõ tud lenni.
Palmira és Singh Viki abszolút megérdemelten mentek tovább az elsõ kör után, tényleg õk a mezõny legjobbjai, kár, hogy a szabályok értelmében egyedül õket nem hallhattuk így mégegyszer az est folyamán énekelni. A duettek közül a Kasza Tibiék száma volt a legjobb, de a Czibi Norbiéké is tetszett. A leggyengébb a Fehérvári-Keresztes duó volt, persze külön-külön se kedvelem egyiküket sem.
Pásztor Anna elképesztõen ízléstelen fejfedõi nálam a no comment-kategóriát képviselik, az egész nõ túl van pörögve szerintem, nem képernyõre való. Nem mintha a másik három zsûritagtól el lennék ájulva, Kero tanár úr különösen irritáló tud lenni néha, Mezõvel meg igen ritkán értek egyet, de õ már a Voice zsûrijében is bebizonyította az alkalmatlanságát...
A következõ adásban Fehérvári Gábor Alfréd kiesésének örülnék legjobban, a második leggyengébbnek pedig Gondi Helént tartom. A három dobogós helyen nálam Palmira, Singh Viki és Czibi Norbert foglal helyet, meglátjuk, a közönség és zsûri hogyan gondolja...
whitedoor41 2015 febr. 02. - 08:37:27
(186/243)
Ez egy szép hosszú, kimerítõ válasz volt, köszönöm, hogy megtiszteltél azzal, hogy idõt szakítottál rá. :)
Úgy gondolom viszont, hogy maradéktalanul mégse sikerült meggyõznöd, viszont sikerült megértenem mire gondolsz érdektelen alatt, sõt mi több el is fogadom és igazat adok neked, ugyanakkor azt is meg kell jegyeznem, hogy míg te egy dalt teljes egészében "elemzel", addig engem jobbára csak egy szempont az ami foglalkoztat, ez pedig az, hogy egy elõadó mennyire tud ráhangolódni, mennyire tudja az érzéseit közvetíteni az adott számon keresztül, és ez esetben teljesen mindegy, hogy az egysíkú-e mivel ami egyszerû is lehet nagyszerû. Lehet egy dal akármilyen jól felépített, komponált, ha az énekes nincs tisztában azzal mirõl énekel (nem érti a dalszöveget), illetve nem tud vele azonosulni, akkor oda a varázs, steril, üres lesz.
Való igaz a hallgatónak nem szükséges angolul, spanyolul vagy akármilyen más nyelven tudnia, hogy megértse mirõl énekelnek, DE- és megint itt jön képbe az amire én hagyatkozni szoktam,- átérzés, érezni kell azt amirõl a dal szól. Ha az adott énekesnek sikerül megteremtenie a dal atmoszféráját, érzéseket közölnie és közvetítenie, akkor ez jön magától. Számomra ez a legfontosabb, hogy a dal érzéseket váltson ki belõlem, hatással legyen rám, a hallgatóra. Ha valami jó ahhoz még kíséret sem kell, maga az énekes hangja a hangszer is egyben. ;)
Abban 100%-ig egyetértek, hogy párbajdalnak a Try nem alkalmas, de ahogy Te magad is írtad egy idõ után monotonná válik, ergo az emberben megmarad, tehát versenyszámnak mégis ideális mert könnyebben fel lehet idézni.
olahmiki1959 2015 febr. 01. - 22:55:50
(185/243)
Szegény Kovács Gyopár - végre - kiesett, aranyos volt, szerethetõ, védtelen, de ilyen királytigrisek mezõnyében, mint Singh Viki, vagy Czibi Norbert, nincs helye, nem egy súlycsoport velük, örülhet, hogy eddig is eljutott, béke pontjaira (vagy százalékaira...:)

A mai adásban volt néhány brutálisan jó produkció, fõleg a duettek, - Gyopár ott is gyengécske volt, de túl vagyunk rajta, több szót, vagy kritikát már nem nagyon érdemel, felesleges.:D

Szingh Viki, Czibi Norbi, Gondi Helén, Palmira, Peter Srámek, és a háromnevû srác - egész jó kis mezõny gyûlt össze a verseny vége felé.
A megkérdõjelezhetõ tehetségû énekesek szép sorban kiestek, innentõl tényleg izgalmas lehet a verseny.

... Azért arra felkaptam a fejem, amikor Csepregi Éva a SAJÁT számának éneklése közben hamis volt, ez szerintem egyfajta rekord a szakmában, bár igaz, hogy õt soha nem úgy jegyezték, mint énekesnõt, a Neotonnal volt egy jó korszakuk, Éva fiatalon, szõkén nagyon jól mutatott, - Japánban, a fekete hajú emberek hazájában megõrülhettek érte, (jogosan), - aztán ennyi.
De - a korához képest - még mindig jól mutat, ezt mindenképpen el kell ismerni.:D

Kezdhetünk gyúrni a jövõ hétre...:)
olahmiki1959 2015 febr. 01. - 22:37:44
(184/243)
Elnézést, de nem értek veled egyet...:)

A zongoramûvészek is mások szerzeményét adják elõ, az operaénekesek is mások által írt áriákat énekelnek...
Ha valaki jól énekel, nem biztos, hogy zenét is tud szerezni, és fordítva, ha valaki jó zeneszerzõ, lehet, hogy semmilyen hangja nincs, tehát nem tud énekelni.
Ez nem majmolás, hanem az énekesi tehetség megmutatása - mások dalainak elõadásával.
Ezzel semmilyen probléma nincs, sõt, a sokféle stílusban való éneklés csak az énekes sokoldalúságát jelzi.:D