Téma: Rising Star

Mizsitimi 2014 dec. 08. - 22:44:37
(123/243)
Köszönöm! :)

Akkor valószínûleg anyai teendõim közepében voltam, és ezért maradtam le!!!! :)

Nagyon köszi a segítséget!
5/10
Semprini 2014 dec. 08. - 22:38:48 5/10
(122/243)
Samu Kriszta Mazsi az elsõ párbajadásban legelsõként párbajozott Szén Alexandrával és kiesett.
Mazsi kezdett az ausztrál JET – Are You Gonna Be My Girl címû dalával, 56%-ot ért el vele. Párbajellenfele Szén Alexandra magyar dalt választott, Tóth Vera – Sorskerék címû számát adta elõ. Alexandrának falat kellett emelnie -és megtette! Õ lett az est elsõ párbajhõse.
Mizsitimi 2014 dec. 08. - 22:21:40
(121/243)
Valaki segítene nekem?

Samu Kriszta Mazsi hová lett? Csak én nem láttam párbajozni??? (Pont ebben az idõben fürdetem a gyerkõceimet, lehet, hogy ezért maradt ki, de nem láttam az összefoglalóban sem)
Irgum76 2014 dec. 08. - 20:36:15
(120/243)
most nem tudom visszanézni de én úgy emlékszem Anna még mondta is, hogy "persze beszélhetek neked úgysem érted"
olahmiki1959 2014 dec. 08. - 19:27:48
(119/243)
Engedelmeddel, ezúttal ízekre fogom szedni a hozzászólásodat, mert nagyon fontosnak érzem a tegnap este történteket.

"azért a történelmi hûség kedvéért tegyük hozzá, hogy Nóri próbált egyszerûbb mondatokban kommunikálni, mutogatni"

Sajnos, nem igaz!
Nóri - ahogy szándékosan eltúlozva írtam, - egyáltalán nem beszélt egyszerû mondatokban, helyette cirkalmasan fogalmazva, gyors tempóban, bonyolult szövegeket mondott, nem ismerve fel a helyzetet, nem alkalmazkodva a szlovák fiú nyelv-nem tudásához.

"amire Sramek egy "én szeretnék ööö fájert"-el válaszolt"

Ez is pontatlan!
Sramek ugyanis azt mondta:
- Én szeretlek!
- Igen? - kérdezte Nóra zavartan mosolyogva. - És ezt... Most hogy?...
- Én szeretlek... öööö... fájer... fájer...
- Ja, értem! - mondta Nóra megkönnyebbülten. - Szeretnél tüzet, tûzijátékot, amikor felemelkedik a fal! Aha!
- Öööö... Igen...

"és a zsûri is tisztában volt azzal, hogy a kamerának, közönségnek értékel"

Szó sincs róla!
Végig konkrétan hozzá beszéltek, rá néztek, neki fogalmazták meg a véleményüket!
Ha a kamerának, a közönségnek értékeltek volna, akkor azt mondták volna, hogy:
- A szlovák fiú kitûnõ teljesítményt nyújtott, ahogy önök is láthatták, Péter hatalmas élményt okozott nekünk, stb.
Ehelyett állandóan: - Nézd öregem, ez az, nagyon jól csináltad, nagyon tehetséges vagy, - és hasonló szövegeket mondtak.

"ez mégis csak egy show mûsor nem állíthatnak mellé tolmácsot minden produkciónál"

Még ebben sem vagyok biztos.
A világszépségversenyeken azok mellé a különbözõ országokból érkezõ lányok mellé, akik nem beszélnek angolul, lehet tolmácsot hívni - nem tartom valami szerencsés dolognak, de a dolog nem elképzelhetetlen, tehát itt sem lenne ördögtõl való a gondolat.

De mint írtam, - ha nincs szlovák tolmács, vagy nehézkes lett volna alkalmazni egyet, - angolul nyugodtan lehetett volna néhány mondatot szólni Peter Sramekhez.

Sajnos, nem véletlenül írtam meg ennek az elképesztõ esetnek a kis paródiáját, a humor mellett, nagyon rossz véleményem van errõl az egész mûsorról, amire ez a kis közjáték csak rátett még egy lapáttal...:)
Irgum76 2014 dec. 08. - 18:27:07
(118/243)
azért a történelmi hûség kedvéért tegyük hozzá, hogy Nóri próbált egyszerûbb mondatokban kommunikálni, mutogatni
amire Sramek egy "én szeretnék ööö fájert"-el válaszolt
és a zsûri is tisztában volt azzal, hogy a kamerának, közönségnek értékel mert egy nyomorult szót nem érthetett belõle a srác max a "gratulálok"-ot
ez van ha a jelentkezési feltételekben nincs benne a magyar nyelv alapszintû ismerete
mi lesz vele a továbbiakban?
ez mégis csak egy show mûsor nem állíthatnak mellé tolmácsot minden produkciónál
maradt volna otthon
olahmiki1959 2014 dec. 08. - 17:38:12
(117/243)
A két kubai gyereknek már sokkal hamarabb ki kellett volna esnie, a baj az, hogy a Sárközi testvérek - a lány és a fiú, - akik továbbjutottak, egyáltalán nem érdemlik meg, hogy a legjobb 12-ben legyenek.
A lány Stevie Wonder dalát nagyon bizonytalanul, idõnként meg-megremegõ hanggal, itt-ott hamiskásan énekelte, a testvére pedig gyakorlatilag semmit nem csinál, csak akkordokat fogdos a gitáron, - jó, csinált egy néhány hangból álló, felejthetõ szólót, amit rajtam kívül szerintem senki nem vett észre, annyira halk és jelentéktelen volt, és ennyi, - nem énekelnek együtt, nincsen egy tiszta vokál, amire fel kellene kapnunk a fejünket, semmi nincs.
Egyáltalán, a fiútestvér mi a bánatot keres itt???...:)
Azért van itt, hogy szerepeljen a tv-ben? Mert gyakorlati haszna eddig nem nagyon volt.
(Az már csak egy zárójeles megjegyzés, hogy szegénykém 2 értelmes mondatot nem tudott eddig kinyögni, a két mûsorvezetõ pedig annyira buta, hogy ezt nem veszi észre, és állandóan beszéltetni akarják a srácot, kérdezgetik, faggatják, az meg csak nyökög, és makog néhány szánalmas szótöredéket, és olyankor a lánytestvér siet a segítségére, és fejezi be a mondatot... Nem igaz...:)

Semprini jól írta, hogy a párbajoknál vagy két jót, vagy két gyengét raknak össze, ami egy teljesen elhibázott koncepció, hiszen az lenne - elméletileg - a végsõ cél, hogy a döntõbe, a 12-be már valóban csak a legeslegjobbak, a megkérdõjelezhetetlen teljesítményt nyújtók jussanak be.

Orsovai Renátát sajnáltam, neki valóban tovább kellett volna mennie.

Ahogyan a szlovák srác - Péter Sramek - és ellenfele, - Fórizs Olivér - esetében viszont kifejezetten azt sajnáltam, hogy csak az egyikük juthatott tovább, mert mindketten nagyon jól énekeltek, és Fórizs Olivér kiesése nagy vesztesége a versenynek.

Udvarias Anna meglepõen jól és tisztán énekel, jogosan jutott tovább a szerintem érdemtelenül agyonajnározott Király Martinával szemben, - aki a maga módján nem énekel rosszul, van egy saját világa, érzései, gondolatközlése, - csak éppen a hangja gyenge és erõtlen egy ilyen komoly megmérettetésre.
(Nagyon halkan jegyzem meg, hogy szerintem az, hogy idáig is eljutott, nem utolsósorban a betegségének, és az abból történõ szerencsés felgyógyulásának IS köszönhetõ, amely megható történetet a szerkesztõk nem gyõzték eléggé kihangsúlyozni a selejtezõk folyamán, és ami azt is eredményezte, hogy kiesettek közül PONT ÕT hozták vissza a versenybe a zsûri tagjai, holott abban a mezõnyben többen is voltak, akik sokkal jobban énekeltek Martinánál...:)

Udvarias Annának - az énekesi kvalitásai elismerése mellett - viszont szólhatna valaki, hogy a gépiesen ide-oda mászkálásával, és fõleg!, az éneklés hevében történõ, állandó leguggolásával a színpadon, egy idõ után nevetségessé válik.:D
Ha ezeket a manírokat le tudja vetkõzni, egészen jó énekesnõ válhat belõle, mert a hangja meglepõen erõteljes és stabil, hamis hangokat eddig talán nem is hallottam tõle.

------------------

...................................A szlovák gyerek, a zsûri, és a mûsorvezetõk..............................

Az alábbi kis jelenet NEM A KÉPZELET MÛVE, a szövegeket én írtam, de a jelenség, a hihetetlen, elképzelhetetlen, páratlan, csak nálunk elõforduló jelenség valóban megtörtént!

ÖRDÖG NÓRA (vidáman, cserfesen, lazán, ahogy szokta):
- Na, a múltkori, szerencsés továbbjutásod alkalmával mit gondoltál, hogy dolgoztad fel az itteni eseményeket, azt, hogy láthatóan kivívtad a közönség szimpátiáját, és fõleg, hogyan készültél a ma esti megmérettetésre, meg szeretnéd mutatni egy eddig rejtve maradt arcodat, számba vetted a lehetséges történéseket, a verseny eddigi koncepciójának tükrében?
PETER SRAMEK (ott áll, gyakorlatilag egyetlen szót sem tud magyarul, most kezdte tanulni ezt a szép, de nagyon nehéz nyelvet) - Öööö...
ÖRDÖG NÓRA (természetesen nem veszi észre magát, ugyanolyan tempóban, és hihetetlenül bonyolult mondatokban fogalmazva folytatja, egy olyan emberhez beszélve, aki semmit nem ért abból, amit õ mond):
- Mert mi itt mindannyian észrevettük, hogy mennyire meghatódtál attól, hogy ennyire szeretnek az emberek és a közönség, és talán még maga Jimmy is szeretettel tekintett le rád valahonnan fentrõl, azért, hogy ilyen szépen interpretáltad a szerzeményét, és eljutottál mindenkinek a szívéig.
PETER SRAMEK - Öööö... Én... nagyon...
ÖRDÖG NÓRA - Nna! Lejárt az applikációra szánt idõnk, kedves közönségünk, most pedig következik Peter Sramek!

A dal után.

PÁSZTOR ANNA - Hát, ez valami fantasztikus volt, annyira érzékenyen, és szépen adtad elõ a dalt, bejártad azt a csodálatos ívet, amit ez a melódia sugallni akart mindnyájunk számára, eljutottál azokra a magasságokra, szívben és lélekben, amikre csak nagyon kevesen jutnak fel, hatalmas élmény volt, õszintén gratulálok.

PETER SRAMEK (szótlanul, kedvesen buta arcot vágva áll, látszik hogy egy büdös szót nem ért az egészbõl).

FEKE PÁL - Ezt mondtam öregem, a tehetség, az õserõ, az mindig utat tör magának, itt nem kell bonyolult összefüggéseket keresni, valaki kiáll ide elénk, õszintén és kendõzetlenül megmutatja a személyiségét, tisztán és sallangmentesen, és akkor felemeli a legnagyobb falat is, nincs elõtte leküzdhetetlen akadály. Gratulálok!

PETER SRAMEK (kezd kissé megijedni, azt nyilván tudja, hogy dicsérik, de fogalma sincs, hogy mi lesz ebbõl a számára teljesen érthetetlen szóhalmazból...:)

KERÓ - Ez az igazi elõadó! Te észrevetted a dolgok mögöttesét, olyan érzékenyen tálaltad elénk ezt a mély mondanivalókat is hordozó dalt, hogy csak a legnagyobb dicséret hangján tudok errõl beszélni! Nagyon szép volt, öregem, csak így tovább, elindultál egy úton, aminek még nem látni a végét, de a habitusodból és a személyiségedbõl következõen, én nagyon nagy reményeket fûzök a további pályafutásodhoz! Le a kalappal!

PETER SRAMEK (zavartan, szótlanul mosolyog, valószínûleg már rég feladta a reményt, hogy megértsen bármit is ebbõl a magyar szózuhatagból...:)

MEZÕ MISI - Én egy darabig aggódtam, hogy nem tudsz kilépni Jimmy árnyékából, de a mai produkciódat azért is értékelem nagyon nagyra, mert nem volt benne - hogy is fogalmazzak - nem volt benne JIMMIZMUS. Akármilyen hihetetlen, nem volt benne Jimmizmus! Nem Jimmy-nek akartál megfelelni, hanem végre megmutattad a saját arcodat és hangodat, és ez mindenképpen dicséretre méltó!
(Ez tényleg elhangzott, nem én találtam ki, oláhmiki1959, ez a szó, úgy ahogy van, elhangzott a mûsorban!!!...:)

ÖRDÖG NÓRA (pörögve, harsányan, kedvesen mosolyogva, a szlovák sráchoz fordulva) - Hát, látod, a zsûrinek rendkívüli módon tetszett a produkciód, most hogy érzed magad, milyen érzések kavarognak benned, hiszen ennyi dicsérõ szó hallatán felmerülhet benned a gondolat, hogy talán mégis csak jól csinálod, amit csinálsz, és a helyes utat választottad, amikor annak idején eldöntötted, hogy énekelni fogsz, nem?

PETER SRAMEK - Öööö... Hát... Én...
------------------------------------------------------

A kérdésem mindezek után komoly, és kissé bántó lesz:

- Tisztelt zsûri, tisztelt Ördög Nóra!
Önök tényleg ennyire buták, rugalmatlanok, a helyzetet fel nem ismerõk, merevek, és önmagukat totálisan nevetségessé tevõk???
Hogy lehet az, hogy önök között nem volt SENKI, aki rájött volna, hogy nem lehet gyors tempóban, bonyolult kifejezéseket használva beszélni egy olyan emberhez, aki gyakorlatilag egyetlen szót sem tud magyarul?
Hogy lehet az, hogy a TV2 nem hozott egy tolmácsot, aki néhány mondatot lefordított volna a szlovák fiúnak, és a válaszait is lefordíthatta volna a magyar közönségnek?

De hogy rátegyek egy lapáttal, most jön a beugrató kérdés:

- Hogy lehet az, hogy önök közül senkinek sem jutott eszébe, hogy ANGOLUL!!!!! beszéljen a szlovák fiúhoz, aki valószínûleg - miután ahhoz a fiatal nemzedékhez tartozik, amelyik az interneten nõtt fel, és az angol nyelv amúgyis a fiatalok mindennapi életének része, - kitûnõen beszél angolul, és néhány egyszerû mondatot lehetett volna váltani vele, megdicsérni, gratulálni a továbbjutásához, és ennyi.

A Rising Star - nem elég, hogy rengeteg melléfogás, és a szisztémából eredõ rossz döntés jellemzi, - még ezzel az abszurd, hihetetlenül groteszk, végtelenül ostoba közjátékkal is kiállította magáról a szegénységi bizonyítványt!
Aki ezt nézte, egy Ionescu dráma kellõs közepén érezhette magát, a helyzetkomikum, az egymás mellett történõ elbeszélés, a tragikomédia, a burleszkig ható ostobaság tombolásának lehetett szemtanúja a magyar televízióban...:)

Én kitûnõen szórakoztam, - amellett, hogy közben mélységesen szégyelltem magam azok helyett is, akik ennek a jelenetnek a fõszereplõi voltak.
Gratulálok!...:)))
5/10
Semprini 2014 dec. 08. - 13:07:21 5/10
(116/243)
A párbajozók összeállítása újfent katasztrofális volt, de ez nem is meglepõ, hiszen egyértelmûen látszik mögötte a koncepció, a jók felét mindenáron ki kellett szórni, és minél több ocsút bent hagyni, hogy a maradéknak ne nagyon legyem potenciális ellenfele. Ez azonban egyenlõ volt a mezõny kontraszelektálásával. Pár jó hang még így is bekerült, hiszen ahol két jó került össze a párbajon, ott törvényszerûen bejutott az egyik, de CSAK AZ EGYIK, a másik kiesett. A 12-es mezõnyben 3 vagy 4 viszonylag tûrhetõ hang van, ahelyett, hogy 12 nagyon jó lenne.
A tegnapi adásban magasan a legjobb volt Orsovai Renáta, ha valakinek, neki abszolút bent lett volna a helye, de sajnos kiesett, és egy sokkal de sokkal gyengébb jutott tovább. No comment. A többiekre pedig kár a szót is vesztegetni.
A zsûri, a szavazás és az egész mûsor koncepciója úgy ahogy van, kritikán aluli, tökéletesen érthetõ, miért bukott meg ez a formátum számos országban. Itt is kár volt elindítani.
squashmacska 2014 dec. 07. - 18:59:58 Előzmény olahmiki1959
(115/243)
Ezen én kiakadtam, Pásztor Anna hogy mondhatta, amit mondott, ráadásul úgy, hogy nem is énekelt!
offtopic
Ezüstliliom 2014 dec. 05. - 09:58:28 Előzmény teardrops
(114/243)
De Petrocelli nekem is a kedvencem volt.:) Csóró ügyvéd, akinek sosem épül fel a háza... Na, ilyen sem sok van.:)
Ezüstliliom 2014 dec. 05. - 09:56:25 Előzmény teardrops
(113/243)
Pedig amit a ledfalról írtál, abban sem az igazság dominál.:) Mert az tényleg megvezetés volt a TV2 részérõl. Látszólag igazat mondtak, csak épp abból, ahogy megfogalmazták, mindenki másra (jobbra) gondolt.
Cordelia 2014 dec. 03. - 21:41:03 Előzmény nordfan
(112/243)
Feke Pál lassan olyan népszerû lesz, mint Tóth Gabi. Az egyik a mellét teszi ki, a másik a tudatlanságát. Muszáj volt valamit felfújni, hogy odakapcsoljunk. Persze, hogy nem rasszista. Csak tudatlan.
5/10
Semprini 2014 dec. 02. - 01:00:31 5/10
(111/243)
Örülök, hogy általánosságban egyetértünk, bár ha én is részleteiben leírom, hogy kiket juttattam volna tovább, nem biztos hogy ugyanez lesz a helyzet.. ;)
A "zuhanyozós srác", Fehérvári Gábor Alfréd továbbjutásának én egyáltalán nem örülök, mivel nekem nem tetszik a hangszíne, és az hogy ennyire a külcsínre mentek rá, szintén nem szimpatikus, ráadásul a countryt éneklõ Abbe Lewis nekem sokkal jobban tetszett. Õ az egyik nagy veszteség, akit sajnálok, a másik pedig Várhegyi Lucas Palmira, bár Kovács Gyopár is szimpatikus, de talán náluk volt a legnagyobb a színvonalbeli különbség, méghozzá Mira javára, ezért is volt felháborító, hogy kiesett. Az utolsó párbaj mindkét résztvevõje szimpatikus volt, de Singh Viki azért egy klasszissal jobb, megérdemelten jutott tovább. A többi esetben nem volt akkora különbség, de majdnem minden esetben bosszankodtam, hogy pont azokat rakták össze, mert szerencsétlen módon így sokkal jobbak estek ki, mint akik más párbajban továbbmentek. A legeslegjobban Izsák Palmer továbbjutása bosszantott, neki már idáig sem lett volna szabad eljutnia, de hogy még mindig nem esett ki, az egyenesen szörnyû.
Persze ez csak egy verseny, nem kell túlságosan komolyan venni, de azért olykor bizony régóta dédelgetett álmok törhetnek össze, és mindig szomorú, mikor egy tehetségtelenebb valaki jut tovább egy nálánál sokkal tehetségesebb rovására.
teardrops 2014 dec. 01. - 23:02:19
(110/243)
Pontosan ez a véleményem a párosításról, a párbajról (látod, néha tényleg egyetértünk:-)).
Így van, aki kevesebb százalékkal továbbjuthat, illetve két kedvencbõl az egyik tuti kiesik, és a továbbiakban már kevésbé lesz vonzó a verseny.

Például én örülök, hogy Fehérvári Gábor továbbjutott, mert nagyon különleges a hangszíne (és igen, jól is néz ki, de nála sem ezt kellene állandóan kiemelni), de Abby Lewisra is nagyon kíváncsi lettem volna még.
A Gyopár-Palmira párossal ugyanígy vagyok.

Az utolsó párosnál pedig egyik sem tetszett igazán (itt és most), hiába van egyébként gyönyörû hangja Szingh Vikinek.
teardrops 2014 dec. 01. - 22:55:22 Előzmény Ezüstliliom
(109/243)
Szerintem nem csak "egyirányú célja" lehet/van a ledfalnak.
De errõl már írtam a 77. hszben.:-)
offtopic
teardrops 2014 dec. 01. - 22:52:37 Előzmény Ezüstliliom
(108/243)
Nam, nem vagyok ügyvéd.
Legutóbb, még mikor kicsi voltam (;-)), Petrocelli hatására elgondolkoztam a dolgon:-), de késõbb rájöttem, hogy ez a pálya nem nekem való. Az igazságérzetem nagyon háborogna, ha a jogi csûrés-csavarás miatt nem az igazság gyõzne.
Bár ez sokszor/alapból (?) nem is az igazságról szól, hanem a jogszabályokról és a jogászokról.

Ettõl függetlenül a jogi sztorikat szeretem filmben is és sorozatban is.
Cordelia 2014 dec. 01. - 22:24:49
(107/243)
nem is értem Gyopár hogy kerülhetett be? elég gyenge.
5/10
Semprini 2014 dec. 01. - 21:26:23 5/10
(106/243)
A tegnapi adás lényegesen jobb volt, mint a korábbiak, na de volt is honnan feljavulni, mert eddig katasztrofális volt mindegyik. viszont ez a párbajozós módszer már nekem a Megasztárban sem tetszett. hogy tudniillik a jókat jókkal, a gyengéket meg még gyengébbekkel párbajoztatták, így GARANTÁLTAN kiszórták a JÓK FELÉT, míg a rosszak fele automatikusan továbbment. Bravó, ezt nevezem én kontraszelekciónak! És még ahol két jó párbajozott, ott is néhol a kevésbé jó ment tovább, nyilvánvalóan a szimpátiaszavazásnak köszönhetõen, hiszen a nézõk többnyire nem hang alapján nyomnak igent valakire, hanem hogy bejön-e a fizimiskája.
A szabályok úgy ahogy van, rosszak, a led falnak már eleve semmi értelme nem volt, de ezt most már egyenesen mínuszba sikerült átvinni, lévén a párbajozók közül az elsõnél még fent volt a fal, csak a másodiknak kellett megemelnie - no comment. Az elsõ párbajozó viszont eleve hátrányból indult a másodikhoz képest, hiszen a másodiknál már látható volt, mennyit kell elérni a továbbjutáshoz, míg az elsõnél még vaktában ment a szavazás.
A zsûri pedig továbbra is állítom, a legeslegrosszabb, amit tévés tehetségkutató valaha kiállított, pedig volt mit alulmúlni! Pásztor Anna irritál legjobban harsány túljátszásával túlgesztikulálásával, Kero felsõbbrendûsége szintén nagyon ellenszenves tud lenni, Mezõ Misi adja a vajszívût, de nekem a stílusa alapból nagyon nem jön be, Fekének pedig csúnya elszólásai vannak, amelyekkel az egész országot sikerült magára haragítania többször is.
mapk 2014 dec. 01. - 20:45:41
(105/243)
Feka Pál. :D
nordfan 2014 dec. 01. - 17:27:40
(104/243)
Az anyja magyar,a lány itt született és nevelkedett.
Elég bátortalanul énekelt,meg is lett az eredménye,pedig Gyopár ellen szerintem lett volna esélye.