Téma: X-Faktor

gb4400 2013 szept. 22. - 19:25:13
(79/1899)
Ki fogják szórni. Ha jól emlékszem, a ház elõtt még van egy szûrõ. Bár lehet, hogy tévedek.
Irgum76 2013 szept. 22. - 19:22:45
(78/1899)
értem én, hogy poénból engedték tovább
de én azért nem tartom jónak mert a táborban duókat, triókat szoktak csinálni a társaságból
de ahova ez bekerül ott az összes többit magával húzza

Király Norbit lehet szeretni nem szeretni de hangja az van egyedi, rekedtes valakinek bejön valakinek nem

de legalább a tavalyi kedvencem visszatért
a feka operaénekes srác
akkor nagyon haragudtam Gesztire, hogy kiszórta helyette azt a fahangú operett pubit vitte be az élõ showba
gb4400 2013 szept. 22. - 19:18:37
(77/1899)
Hogy ki jó, vagy ki nem, ki sikeres, vagy ki nem, azt az idõ dönti el. Lehet, hogy van olyan énekes, aki egynyári fecskeként egy ideig jó, aztán elfelejtik. Akik évek múltán is sikeresek tudnak lenni, azokra elmondhatjuk, hogy jók. De ez nem most fog eldõlni.
Ez a tegnapi figura is csak addig lesz érdekes, amíg mindenki ki nem röhögte magát. Aztán elfelejtjük. Nem hinném, hogy a következõ szûrõn már átmegy.
2/10
Semprini 2013 szept. 22. - 19:04:29 2/10
(76/1899)
Számomra a Király L. Norbi is a ciki kategória, pontosan azért mert akármilyen show-t is csinált, a hangja mint olyan, teljességgel értékelhetetlen volt, és egy ilyen versenyben (ahol azért elvileg valamicskét mégiscsak kélne számítania a hangnak és énektudásnak, de mint látjuk, NEM számít) nem lett volna szabad dobogós helyezést elérnie (ráadásul párbaj nélkül!!!)
A tegnapi fickó valóban a röhögjünk egy jót-kategória, de ahhoz meg elviselhetetlenül rosszul énekel, hogy bárhol élõben el lehetne adni. Kb. a Bikicsunáj-kategória, vagy még olyan se. Tényleg a youtube-ra való a Best of bottom-listák élére.
gb4400 2013 szept. 22. - 18:57:41
(75/1899)
A Király L. Norbi a rossz hangja mellett azért is mehetett tovább, mert show-t tudott csinálni. De ez a tegnapi pasas a ciki kategória.
De ha most belegondolunk, ezek után most meghirdetnék a fellépését valahol, elég nagy tömeg menne el, már csak a poén kedvéért is. Elmennének, mert tudják, hogy egy jót fognak röhögni. Nem a pasas énektudása adja a mûsort, hanem az a macskanyávogás, amivel elõadta azt a számot, és az egész jelenség. Rosszul énekel, mégis nagy sikere van. Ez a mai kor jellegzetessége. Õ az az ember, akit nem szabad megtanítani énekelni, mert attól elveszíti mindazt, amitõl a nézõk élvezték a mûsorát. Õ attól jó, hogy rossz. :-) A Youtube-on tuti, hogy a videó nézettsége hamar megugrik.
Virágzik a gagyi. Ez van.
Egyébként Gesztiék is pontosan tudják, hogy a második szûrõn már ki fogják ejteni.
2/10
Semprini 2013 szept. 22. - 18:46:47 2/10
(74/1899)
Hát ha õszinték akarunk lenni, azért Király L Norbi se volt ennél sokkal jobb és a harmadik helyig vitte (párbaj nélkül!). Jó, persze, másképpen volt rossz és hallgathatatlan, tény, hogy õ legalább nagyjából tisztán "énekelt", még ha abszolút semmi hangja nem volt, és a ritmust is eltalálta, de abszolút értéken ugyanúgy egy hatalmas dupla nulla volt, ha az éneklés fogalmát komolyan vesszük. A másik példa Zámbó Krisztián, aki a hatodik helyen végzett az elõzõ szériában, a közönség alig akarta kiejteni, pedig nívótlanabbnál nívótlanabb produkciókat hallottunk tõle.
Szóval vigyázni kéne ezzel a poénból történõ továbbjuttatással, mert még itt is bármi megtörténhet...
gb4400 2013 szept. 22. - 18:40:48
(73/1899)
A vezérlõben jobban röhögtek, mint a közönségben. Gesztiék meg azért juttatták tovább a pasast, hogy egy kicsit húzzák az Alföldi idegeit.
-csengõzoli-- 2013 szept. 22. - 18:29:17
(72/1899)
"Az mindenesetre tanulságos volt, hogy Alföldi, Tóth Gabi, és talán még Geszti is integetett a technikusoknak, hogy keverjék már le a "produkció" alatt a zenét, és azok nem tették meg."

Kíváncsi voltam ezt hányan szúrták ki, nekem is egybõl feltûnt.
Szépen a vezérlõbõl mondták nekik,hogy ezt le ne keverjétek, hadd szóljon, a zsûri pedig reagálja le, mert végre történik valami :)
2/10
Semprini 2013 szept. 22. - 15:53:02 2/10
(71/1899)
"Lehet, hogy poénnak szánták a továbbjuttatását, de ez egyáltalán nem volt vicces. Ez a szerencsétlen ember fel sem fogja, mit mûveltek vele, azt hiszi, jó volt amit csinált. És majd a táborban szembesül azzal, hogy hülyét csináltak belõle."
Szerintem is poénnak szánták a továbbengedését, de õ tényleg komolyan elhitte, hogy azért engedték tovább, mert tetszett a zsûrinek. Alföldi azért látványosan kivonult a stúdióból, amikor még egyszer(!!!) elindították a számot, mondván õ ezt már nem bírja tovább... ez is jelent valamit nyilván... Tényleg õ az egyetlen az egész totálisan inkompetens zsûriben aki komolyan veszi a dolgát. Geszti is próbál erõltetetten komolykodni néha, de egyrészt baromira nem áll jól neki, másrészt csak a nagyképûség jön le belõle. Tóth Gabi nekem továbbra is a no comment kategória Szikorával együtt, egyikük se alkalmas zsûritagnak, egyszerûen nem lehet komolyan venni amit mondanak, mert ÚGY mondják. Tóth Gabi megrekedt egy viháncoló éretlen csitri habitusánál, Robi bácsi meg nem is tudom, mit keres ott de tényleg... Az biztos, hogy sose volt még ennyire egységesen antipatikus ÉS inkompetens zsûri, ebben tényleg sikerült valamennyi korábbi mûsort alulmúlni.
1/10
Kritikus01 2013 szept. 22. - 15:50:38 1/10
(70/1899)
Ugyanmár emberek! Mit duhititek itt magatokat? Lattatok mennyien jelentkeztek??? ennyi ember nincs megelgedve az eletevel es azt hiszi majd az enekles meg ilyenek. jaj ugyanmar. Kb 2 honapja lattam a Vastag Csabit egy kisvarosban enekelni egy koncerten,talan ha 20-an ultek rajta mar sokat mondok pedig hogy mondtad benned van az X. hm... a 20 emberbol 7 reszeg volt 2 csalad volt ott es egy oreg bacsi aki azt sem tudta hol van. :) annyira szanalmas volt latni,hogy aki a multkorit nyerte ez lett a vege.. tehat senki ne varjon sokat.Akit erdekel nezze rohogjon aki meg komolyan veszi az majd ugyis rajon hogy ezen a mentorok nyernek 10 milliot fejenkent (rtl klubban) dolgozo embertol tudom es maga a csatorna nyer! mi meg mehetunk hetfon reggel dolgozni! puszi mindenkinek! :)
mushi 2013 szept. 22. - 14:56:07
(69/1899)
szerintem a stevie wonder csávót azért engedték tovább végül, mert nem adta fel még a leállítás ellenére se. de persze ebben az is benne van, hogy volt egy elõre tervezett húzása a mûsornak, mivel nem keverték le a zenéjét. kellett valaki "vicces", kb bikicsunáj 2....

a flashdance nõci meg nevetséges.. nem hiszem el, hogy létezik épeszû ember, aki nõ létére x évesen (vagy mondjuk úgy, rég túl a 20as évein) képes beállni bohóckodni az egész ország szeme láttára, a jóizlés határain jócskán kívül.. az egy dolog, hogy nagyon gyenge hangon énekel. nem volt annyira rossz hangja. még egy dolog, hogy spárgázik, meg táncol, arról mondjuk lemaradtam, hogy mi miatt mondta gabi, hogy többet is láttak a kelleténél. nade hogy azt nem veszi észre, hogy nem 60 kiló??? ilyen nadrágot meg pólót felvenni, hát hihetetlen. még a legutolsó hurkája is látszott...
ocergle 2013 szept. 22. - 13:42:12
(68/1899)
Nem az x-faktor miatt kedvelem a hozzászólásod, hanem Alföldirõl "kialakult" véleménye miatt. Bár a hangjától "ver a víz" , de ugye nem is ezért ismerjük el. A legjobb ,legkorrektebb véleményeket õ adja.
lilalibaláb 2013 szept. 22. - 13:23:27
(67/1899)
Lehet, hogy poénnak szánták a továbbjuttatását, de ez egyáltalán nem volt vicces. Ez a szerencsétlen ember fel sem fogja, mit mûveltek vele, azt hiszi, jó volt amit csinált. És majd a táborban szembesül azzal, hogy hülyét csináltak belõle. Addigra talán otthgyja a munkahelyét is, kikerül a nagy semmibe. Értem én, hogy ezek az emberek maguktól mennek oda, és saját magukat teszik ki ilyesminek, de azért valamiféle felelõsségérzet is kellene hogy legyen a zsûriben az emberek iránt. Akinél ennyire látványos, hogy szerencsétlen nem fogja fel, mi történik körülötte, azzal ne játsszanak már ilyen kegyetlen játékot. :-(
1/10
offtopic
csancsi56 2013 szept. 22. - 12:56:20 1/10
(66/1899)
Ez egy vicc, hogy már vasárnap is ezt a szemetet adják... Filmeket meg késõ este kezdik, nehogy aki hétfõn megy dolgozni, nézhessen valamit... Mert este egy semminek sem nevezhetõ gány van a tv-ben... Undorító egy csatorna lett az rtl-bõl...
ccaty 2013 szept. 22. - 09:26:31
(65/1899)
Alföldi valahogy úgy fogalmazott, hogy: Mindenki maga dönti el, hogy nevetségessé teszi-e magát.

Bár az elsõ két válogatót nem láttam és nem tudom, hogy mennyire megrendezettek ezek a szituációk, de ennek a kijelentésnek a megfontolása korlátok közé szorítja a résztvevõket… már ha tudatában vannak, ezen korlátoknak.

Vegyük példának, mondjuk a dagadt (még jóindulattal sem lehet rá finoman mondani, hogy molett) nõt, aki ugyan lenyomott néhány spárgát, de figyelmen kívül hagyta azt a tényt, hogy nem a cirkuszi bohóc válogatottat keresik ebben a mûsorban. Mintha egy meglévõ férjet is emlegetett volna, de ez annál is inkább sajnálatos, mert akkor a családban nem egyedül van azzal a tulajdonságával, hogy nem látja tisztán a képességeit. Sõt megkockáztatom, hogy látási rendellenessége lehet a férfinak, vagy csak egyszerûen igénytelen. Viszont egy tükröt a hölgy beszerezhetne a háztartásukba. Javaslom, olyant vásároljon, amely a teljes alakját mutatná meg neki. A produkcióját pedig felvételrõl nézze vissza párszor, hátha szembeötlik neki néhány hiányossága.

A jóember produkciójához, aki meggyalázta Stevie Wonder örökbecsû számát, annyit fûznék hozzá, hogy az élvonalba került a nevetség tárgyában - fej-fej mellett - régi „Bikicsunáj” barátjával. Kézen fogva dönthetik el egymás között, hogy melyikük vezeti a listát, majd Hajdú mûsorában megvívhatják csatájukat.

Szóval a korlátok abban rejlenek, hogy ez a szerencsétlen ember azt hiszi most magáról, hogy istenáldotta tehetség... és sajnos nem vette észre a gúnyt Istenes Bence hangjában sem, aki ezt a hiedelmét – kajánul - még továbberõsítette. Most egy ország röhög rajta és nincsen egyetlen igaz barátja sem, aki szembesítené a valósággal.

Javára írandó, hogy a világról megfeledkezve adta elõ a produkcióját, tudomást sem véve arról, hogy tulajdonképpen a kutya sem kíváncsi rá, megszállottan, elkábulva önnön tehetségétõl, a zsûritõl elfordulva ringott a kétes dicsõségben fürödve… a maga kis álomvilágában.

Mindent összegezve a meglátásom az, hogy a beválogatottak egyike sem ütötte meg azt a mércét, hogy a tartós figyelem középpontjába kerülhessenek… még pirinyó hazánkban sem…
fo.ma 2013 szept. 22. - 08:46:04
(64/1899)
Nekem amúgy Alföldinek már a hangjától is ver a víz, de ahogy néhány "elõadónak" a képébe vágta az igazat... nagyon tetszett! Közte az általad is említett Madáchban hátsó sorban játszó színésznek is: nem véletlen, h húszéves színházi múlttal a háta mögött csak ennyire vitte. Milyen igaz!
Bozsek Márk nagyon jó volt! És szimpatikus is, hogy nem a barátokköztös szereplését kihasználva, hanem ahogy a többi ismeretlen, kivárva a sorát, felkészülten, szerényen, alázattal adta elõ a produkcióját. Vállalva a következményeit annak, hogy kemény szavakkal elzavarják, ahogy többekkel tették. Itt is nagyon szimpatikus volt Alföldi véleménye, h õ nem lett volna ilyen bátor.
Alonso29 2013 szept. 22. - 08:28:47
(63/1899)
... és beszavazták a táborba! :D :D :D :D
olahmiki1959 2013 szept. 22. - 05:27:35 Előzmény Semprini
(62/1899)
Arra, hogy az a szerencsétlen vonyító pasi a Stevie Wonder szám minõsíthetetlen elõadása után 3 igennel továbbjutott, csak egy magyarázat létezik. (Szerintem...)
A poén.
Ennyire ugyanis egyik zsûritag sem hülye, tehát azt gondolhatták, hogy a mûsor szórakoztató volta miatt, egy forduló erejéig még továbbengedik ezt a figurát, hadd röhögjön a közönség.
Egy probléma van csak ezzel az egésszel, hogy nem veszi-e el ez az alak esetleg a helyet mástól, aki ezerszer tehetségesebb nála.
Ha még olyan sok a kiadó hely, hogy ezt meg lehet csinálni, akkor oké. Bár én személy szerint annyit nem látok a pasiban, hogy megérje tovább szenvedni vele, akármilyen röhejes, amit csinál.
Az mindenesetre tanulságos volt, hogy Alföldi, Tóth Gabi, és talán még Geszti is integetett a technikusoknak, hogy keverjék már le a "produkció" alatt a zenét, és azok nem tették meg.
Tehát egyértelmû, hogy a vezérlõbõl utasították õket, hogy minél tovább énekelhessen ez a botrányos jelentkezõ, és erre ráérezve, a zsûri is ezért gondolhatta, hogy a mûsornak - egyelõre - jót tesz egy ilyen katasztrofális figura.
Más logikus magyarázatot ugyanis nem találtam erre a példátlan döntésre...
mushi 2013 szept. 22. - 02:06:01
(61/1899)
alföldi nyers és õszinte, ad értékelést, ért az egész mûvészethez, kedvelem õt. nem nevet ki senkit, nem mórikálja magát (legalábbis nem annyiszor, mint a többiek, legalábbis gabi), látszik, hogy a tehetségeket keresi.
gabi eldobja magát mindentõl, egy tinip*csa benyomását kelti sokszor, egyértelmûen õ az új drámakirálynõ, majd biztos fél órát fog pityeregni õ is, ha két mentoráltja közül kell választani kiesõt. hogy megvan-e benne a jószándék, nem tudom, egyelõre azt vettem észre, hogy nagyon szereti kinevetni a jónépet, vagy a képükbe ásítani.
szikorát egyszerûen nem tudom hova tenni. néha úgy érzem, jóérzésû ember, másszor meg hogy nem. majd elválik.
gesztinek nagy az arca.

azt hittem egyébként, hogy a mai adás után majd lesz itt vagy 100 hozzászólás, elsõsorban a barátok köztös srác elõadásáról, de nem.. amúgy jól énekelt jó saját számmal, de egyszerûen nem értem, hogy befutott emberek (oké hogy színészet, vagy másmilyen énekes, stb) miért jönnek ide szerencsét próbálni? vagy már nem maradt tehetséges ember a köznép közt? esetleg senki se jelentkezik, mert minek? az a színész pedig, aki 30akárhány évesen és rendes színészi karrierrel (alföldi is ismerte) ide jelentkezett, hát no comment. ráadásul teljesen igaza volt a zsûrinek, önmagát, meg az állítását hazudtolta meg, alig hogy elkezdte a dalt. ekkora haknis mórikálást egy színpadon, meg a közönség énekeltetése, önmagát alázza meg, kínos helyzetbe hozza a közönséget, egy hatalmas lebõgés... ezek után én sunnyognék a színházból is. a barnabõrû stevie wonderhez meg csak annyit, hogy kész röhej.. persze, díjazni kell, hogy ha már egyszer elment oda megint, végigénekelte a dalát, ha törik, ha szakad, nade hogy továbbengedés...
3/10
kazsagx 2013 szept. 22. - 01:36:24 3/10
(60/1899)
Ez a mai adas egy vicc volt...eddig nem sok ertelmes enekest lathattunk....botranyos,hogy kik juthattak tovabb...
Lassan mar mindenki visszater ide.... ez is uncsi!
Nem nagyon fogtak meg a versenyzök....
Gabit meg Alföldi nyakon huzhatna,nagyon veri magat a csaj!