Téma: Eragon

1/10
Aikidoka 2011 aug. 17. - 18:03:08 1/10
(283/323)
Ez a film elképesztõen sz@r. Megkockáztatom, hogy még az Uwe Boll féle fantasykat is üti, azokon legalább lehet röhögni. Haverral néztük meg anno, õ egy idõ után kiment, közölte, hogy neki elég volt. Én mondtam neki, hogy még csak most kezdõdött a film (semmi nem történt még igazából). Majd 10 perc múlva már ment a stáblista :) Amikor elkezdték vetíteni a mozik, itt elég sokan azt írták, hogy ez életük legjobb filmje, megváltoztatta az életüket stb stb... érdemes visszaolvasni :))) Azon meg már tényleg csak nevetni lehet, hogy pont ennek a fantasynak van magyar vonatkozása.
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 09. - 10:44:56 Előzmény vlad90
(282/323)
Én nagyon örülnék ha újra forgatná valaki egyszer a jövõben. A baj talán ott lehetett hogy az iró lehet gyorsan akart keresni vele , illetve tapasztalatlan volt és rossz kezekbe adta a filmforgatás jogát.
marslakólajos 2011 jún. 19. - 14:53:23
(281/323)
És mi a helyzet Eragon erogén zónáival?
5/10
vlad90 2011 jún. 19. - 14:49:25 5/10
(280/323)
A film alatt valahogy mindig az volt az érzésem, mintha a közepén estem volna be. Egyszerûen mintha kimaradtam volna valamibõl. A történetvezetés tényleg elég pocsék, és a karakterek sem hitelesek. A fõszereplõ például elõszeretettel megy szembe a józan ésszel. Néha az események is minden összefüggés nélkül követik egymást. Ez sajnálatos, mert a történetbõl kiváló filmet ki lehetett volna hozni, de ez nem lett az. Nem lett nézhetetlenül pocsék, láttam már sokkal rosszabbat is. Talán majd néhány év múlva újrafeldolgozzák a történetet, és kap egy azt megilletõ filmfeldolgozást.
Kyoko 2011 márc. 28. - 20:58:16
(279/323)
Én még csak ma fogom megnézni, de már elõre zavar, hogy az elfek itt is tündék, mint a GYU-ban!Miért nem lehetett meghagyni õket elfeknek?
Pl németül a GYU-s elfek Elbek, az Eragonban viszont meghagyták elfnek õket.
3/10
mnlevente 2010 dec. 25. - 22:52:55 3/10 Előzmény themoha
(278/323)
Az igaz, hogy ez a film igencsak sz.rra sikeredett, de azért a könyvre nem lehet azt mondani. Nekem például ez a kedvencem a gyûrûk ura után. Szerintem koppintás nem igazán van benne, ami igazán dicséretes a 15 éves Paolinitõl. Ja és a filmrõl még csak annyit, hogy egy fantasy filmet csinálnak Magyarországon és az is csak ilyen, sajnos...
Mermaid. 2010 okt. 18. - 14:43:30
(277/323)
Remélem lesz egyszer 2. rész. Szerintem a Narnia elsõ része is bénára sikeredett, fõleg Peter karaktere, ahogy vivott. Az csak annyiban lett sikeresebb hogy több látvány van benne. C. Paolini ott rontotta el, hogy korán akartak filmet csinálni ebbõl a könyvbõl, és rossz stábot választottak. Jólenne ha valaki újra elõvenné és alakitana belõle egy normálisat! Nagyon kár lenne érte....
Sliyu 2010 júl. 27. - 22:40:26 Előzmény Lux
(276/323)
Én is szeretném, h folytassák. Nekem a színészek tetszettek.
Meg amúgy itt megint nem a rendezõ lett volna a legnagyobb probléma (elsõ rendezésnek ez egész jó), hanem a forgatókönyvíró(k). Olyan lényeges dolgok maradtak ki amik nagyon fontosak a többi részben is (hát ennél ezerszer jobbat írok). Meg amiket megváltoztattak... h besorozzák Rorant meg ilyen baromságok. Hát mondom ezek után, h folytatnák? Nagy ferdítések kellenek.
Nemrég megnéztem a bõvített változatot, vagyis igazából nem is bõvített volt hanem mellékelték a 2. dvd-n a kimaradt jeleneteket. (haha) És kicsit fellélegeztem, nem annyira bénák, csak le kellett rövidíteniük (fene tudja miért??) ott van pl. az ikrek vizsgálata (najó gagyi volt az is), a kisbaba megáldása (igaz csak Eragon áldotta meg), Katrina is feltûnik benne. Hmm most hirtelen másra nem emlékszem.
Meg ott megmagyarázzák, h Arya-nak miért nincsenek tündefülei.
Könyvben persze milliószor jobb, alig várom a 4. részt!!! :D
Luna Linden 2010 júl. 27. - 16:13:46 Előzmény themoha
(275/323)
Az igaz h a film nem lett a legjobb, de a könyv sokkal sokkal jobb. Én is mindet olvastam eddig és hidd el jó kis fantazy ez. És ha utána néztél volna akkor tudnád h Christopher Paolini mindössze 15 volt mikor megírta az elsõ részt.
Lux 2010 júl. 27. - 15:38:06
(274/323)
Én olvastam az eddig megjelent mind a három könyvet és azok nagyon klasszak.A film amit az elsõ részbõl csináltak elég eseménytelen,ahhoz képest ,hogy a könyvben mennyi minden történik.Sok jó részt kihagytak belõle és sok nyálast részt raktak a helyére.Szerintem jó lenne ha megcsinálnák a 2.rész(Elsõszülött) filmváltozatát ,mert hátha most sikerül nekik.Csak keressenek egy jobb rendezõt,stábot.
1/10
themoha 2010 júl. 19. - 15:25:17 1/10
(273/323)
Ez a film...
Már a könyv is kicsit (nagyon) gáz volt, a sztori egy az egyben starwars, a körítés gyûrûkura koppintás, az író stílusa nem elég érett, de ezzel még tovább rontották a dolgot. Az Angelás részig még volt egy átlagos színvonala a filmnek, utána összeroggyant az egész. A legrosszabb fantasy, amit valaha láttam, csak Jeremy Ironsot meg John Malkovichot bírtam - sajnos egyiknek se volt túl sok szerepe.
1/10
matuschkapista 2010 júl. 08. - 17:49:10
(272/323)
Hol vannak Eragon erogén zónái?
Wilde 2010 júl. 08. - 16:36:07
(271/323)
A magyar földön forgatott Eragon nem tartozik az osztatlan sikerek közé sem kritikailag, sem pénzügyileg. Emiatt, egyenlõre jegelték a folytatásokat is......Fangmeier jó trükk szakember. És hihetetlen rossz rendezõ. Mert én ilyen unalmasan, nyögvenyelõsen feldolgozott sztorit rég láttam. A rendezése hihetetlen egysíkú, és bizony az akciójelenetek sem váltottak ki belõlem bámulatot. Edward Speleers, antiszinész - hová tették szemüket a castingosok?! Jeremy Irons persze jó, Robert Carlyle is, ám amit Malkovich is produkál a vásznon lévõ mintegy 5 percében, az inkább hasonlít Bajor Imre ripacskodásaira, mint színészi játékra. (Mert aki azt mondja, hogy Bajor komoly színész, kérem, mondjon legalább egy szerepet tv-bõl, vagy színházból, hol drámai képességeit kellett csillogtatni.....) A sárkány jól mutat, nekem kissé furcsa volt, hogy nõi hangon beszélt, de ez gondolom a regénybõl ered. Nem mellékesen azt ugyan nem olvastam, de kísérteties hasonlóságokat véltem felfedezni valami gyûrûs mozi meg valami ûrhajós mozi történetével! Gondolom, nem ez nem a véletlen mûve. Viszont a tájat néha nagyon szépen fotózták, és számítógéppel hozzátettek a domborzathoz: kár hogy a mozi nem úti filmnek készült, hanem kardozós fantasynek…:)) A végén, van egy valóban minden igényt kielégítõ sárkányfight, de addigra sajnos többen álomba szenderültek a nézõtéren. Ez bizony elég közepes film.
7/10
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 jún. 29. - 20:22:59 7/10 Előzmény Aryador
(270/323)
Azóta megnéztem A Gyûrûk ura-trilógiát, be is került az általam legjobbnak tartott filmek közé, de még mindig úgy gondolom, hogy az Eragon nem olyan borzalmas. Nem monumentális, de élvezhetõ. Nyilván nem mérhetõ egy Harcosok klubjához, 3-4 csillagot azonban mindenképp érdemel - legalább Jeremy Irons miatt.
offtopic
filiszteus 2010 márc. 14. - 11:23:45
(269/323)
Ez az, Erogán Antal. Az a kis csipásszemû bigámista, akinek kétszer is volt egyházi esküvõje.
Cullangka 2010 márc. 14. - 09:48:21 Előzmény filiszteus
(268/323)
én ugy emlékszek Erogán, de full nem biztos XD majd megnézem, de tuti nem EragonXD
filiszteus 2010 márc. 13. - 16:12:46
(267/323)
Ezt nem úgy írják helyesen, hogy EROGÉN? Valami zónák vannak ilyenek, nem?
iko77 2010 márc. 13. - 15:57:50 Előzmény Cullangka
(266/323)
Hát, über szar film... A jelenetek jók, a szinésznõ nem alakít valami nagyot, a vége egyáltalán nincs lezárva :( Sajnálom, hogy elpocsékoltam 2 órát a semmire. A könyvet még nem olvastam, megpróbálom megszerezni, mert ennél csak jobb lehet!
Cullangka 2010 febr. 20. - 21:50:31 Előzmény Hilfy
(265/323)
én filmet ugy láttam, h a könyvet még nem olvastam, teccett, ert szeretem az iyen filmeket, de tudtam h valami fura rajta! elolvastam a könyvet és tényleg... felháborító hogy el tudnak cseszni egy adoptációt.. a könyv nagyon jó a flm a nyomába sem ér és olyan dolgokat írnak át tök fölöslegesen... nem is értem azokat miért... na mind 1 a könyv után a film nekem 10/3
4/10
buba66 2010 jan. 29. - 16:48:37 4/10
(264/323)
nagyon régen láttam ezt a filmet, és valahogy nem tetszett...viszont nagy hatással volt rám, mert megjegyeztem, hogy ez nekem nem tetszik....