Téma: Eragon

Anteris 2009 ápr. 19. - 21:34:27
(223/323)
viszont dícséretes, hogy a sárkánynak csak a gondolatait halljuk, mert amit még nagyon utálok az a tökéletes angolsággal - vagy bármelyik nyelvrõl is legyen szó - beszélõ és artikuláló állatok hada az efféle filmekben.
Anteris 2009 ápr. 19. - 21:24:16
(222/323)
valahogy kezd már csömöröm lenni a számítógépes trükköktõl, nem tudom ti hogy vagytok vele.
8/10
ffixer 2009 ápr. 09. - 20:48:21 8/10
(221/323)
Egyetértek pukihontasszal, nálam is ugyanígy történt... Bár azért még utána is bírtam a filmet. Amúgy 8/10
Cullangka 2009 ápr. 09. - 12:07:56
(220/323)
ugy mint a godzilla mi?:))) kár pedig jó lett volna:)
szilvi04 2009 ápr. 09. - 11:34:16 Előzmény Cullangka
(219/323)
nem lesz 2része kint bukás volt a film..
Cullangka 2009 márc. 29. - 12:00:22
(218/323)
nekem tetszett a film ,de nem is olvastam a könyvet:D mikor lessz 2. része?
9/10
pukihontasz 2009 márc. 25. - 19:51:36 9/10
(217/323)
Szerintem a film jo volt ha az ember nem ismerte a könyvet,szal nekem elöször tetszett eléggé majd miután olvastam a könyvet sokat csökkent a szememben a film de azért igy is nézhetö
cirmoska.nz 2009 jan. 17. - 11:34:25
(216/323)
Szerintem jo film volt és igazán örülnék neki ha lenne második része! Kit érdekel hogy amerikába kinek tetszett vagy nem...
Nekem a Titanic halál unalmas egy film volt és máig sem értem hogy nyert annyi oscar dijat....fujjjjjjjj
2/10
Gilmaril 2009 jan. 15. - 04:17:29 2/10
(215/323)
Nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá, ne reagáljak le dolgokat. :)

Elõször is a film 2/10et kapott, azt hiszem a 6-7 pontos filmekre nézve sértõ, hogy valaki ilyen sokra értékelte. (szubjektív)
Elõször is, a film mint film és mint "Eragon" csapnivaló, mint fantasy voltak benne érdekességek, de csak mert késõbb olvastam a könyvet. A könyvet olvasva bennem 2 dolog merült fel, amellett, hogy tisztelem az írót azért, hogy 14 évesen ilyet alkotott, mégpedig hogy vagy õ fogalmaz kicsit érdekesen, vagy pocsék volt a fordítás. Ezért és fiatal kora miatt kicsit erõsnek érzem, hogy akár csak egy napon is említse valaki A Gyûrûk Urával, ami egy mûvelt, elismert ember életmûve. Ez természetesen nem jelenti a lekicsinylését a könyvnek, meg van a helye a fantasy irodalomban.
Visszatérve a filmhez, a történetvezetés valóban pocsék, a dialógusok erõltetettek és a neveken kívül nem sok köze van a könyvhöz. Csodálom, hogy a szerzõ a nevét adta ehhez. Nem vártam csodát, a TLOTR óta tudom, hogy a filmnek megvannak a maga követelményei és korlátai, ami miatt el kell venni a történetbõl és hozzá kell adni populáris elemeket. De a forgatókönyv írója olyan, mintha a könyvet olvasva azt mondogatta volna magában, hogy "ez hülyeség, na de én majd csinálok belõle valami jót".

Iszonyat nagy csalódás volt a könyv után újra megnézni. Egy világ dõlt össze bennem. Csak a könyv utolsó jelenetének a kristály mennyezete maradt volna a filmben a sárkányos hülyeségek helyett és 4/10 lett volna. :)
2/10
Gilmaril 2009 jan. 08. - 06:45:24 2/10
(214/323)
Anno, amikor elõször láttam a filmet, akkor azt mondtam, hogy fantasyban felsõ kategória, mint film kicsit gyenge.
Nos a könyv elolvasása után a véleményem elég sokat változott, és rossz irányba. Nem szoktam ilyet csinálni, de a könyv után 20 perc alatt sikerült végignéznem a filmet. Hogy tudták ennyire elrontani?...
10/10
kisbek 2008 dec. 31. - 17:20:19 10/10
(213/323)
Én 2x is elolvastam a könyvet!!
És nagyon jó volt.
A filmet is láttam, hát az egy kicsit vontatott volt, sok olyan dologgal ami nem vitte elõre a történetet...De azért jó volt..:)
istenitmar 2008 dec. 02. - 21:39:53 Előzmény tobywong
(212/323)
Nekem se tetszett!Hihetetlen vontatott és unalmas volt, még jó, hogy anno innétt töltöttem le:
http://eragon.dvd-ingyen.hu/
De ez egy fillért nem ér ez a film!
tobywong 2008 okt. 31. - 17:42:20
(211/323)
Unalmas, gagyi film. Nagyon nem csodálom,hogy megbukott. 3/10
szilvi04 2008 okt. 23. - 21:18:42
(210/323)
nem lesz második rész.amerikában nagy "bukás" volt a film..az imdb sincs kiirva, kár pedig én szeretem, nagyon jó film ...=)
mahoney 2008 okt. 09. - 17:34:02
(209/323)
Amikor Jeremy Irons alakította figura elküldi a fõszereplõt a "vándorlásuk" során, hogy vegyen kenyeret (éjszaka, egy folyóparti, mocsaras, ijesztõnek szánt helyen), hát akkor meg kellett állítani a filmet, mert percekig röhögtem. A könyvet nem olvastam, de ez a film csak úgy élvezhetõ, ha paródiaként nézed.
sandros5000 2008 okt. 07. - 20:00:12 Előzmény Endus
(208/323)
Nem olvastam a könyvet, ezért nem rendelkeztem háttérinformációval, és nekem követhetetlen volt, a könyvrõl véleményt sem tudok mondani, de terveim között van hogy elolvasom.
NEm tudom mikor lesz a második rész, de utánanézek.

Sanyi vagyok, az egyik barátom kisfia hív így, és ezért lett ez a nevem, a szám meg csak a hasonló nick nevek miatt kell...
Endus 2008 okt. 07. - 15:18:27
(207/323)
én egyetértek Sandossal v hogy is hivnak:P Én olvastam a könyvet nem is egyszer és azután néztem meg a filmet, szóval az ilyen hibákat h ki miért hogyan hh, ezeket nem veszem észre.Viszont azt el kell ismerni hogy a stámitógépes efektek nevetségesek voltak, és hogy a film borzalmas volt! Lehet hogy az elõzõ hozzászólásaimban azt irtam h jó volt, de a mostani véleményem az hogy ezt a filmet egyszer is szenvedés volt végigülni. Ennek ellenére voltak olyan részek amik tetszettek. Pl Saphira, Edward (nem a játéka hanem õ maga:P), amikor Sap repülni tanul..:)
cirmoska.nz 2008 okt. 07. - 06:17:55 Előzmény sandros5000
(206/323)
Az nem vitás hogy voltak rendezési hibák!!!! Ebben egyetértünk. De én olvastam a könyvet és önmagában nézve egy csodálatos történet!!!! A filmbõl is kilehetett volna hozni sokkal többet! Szerintem lehetett volna legalább olyan jó, hanem jobb mint a Gyürük ura ( a végére berakott Frodó szenvedése Samuval mászva a hegyet...azért én rúgtam volna ki a rendezõt!)

Szóval értem a te szempontjaidat is, csak kicsit vicces volt ahogy felvezetted.

Remélem a második rész ütõsebb lesz (bár engem a hibákat is beleértve az elsõ is lenyügözött:)

Esetleg volnál szives elárulni mikor lesz a második rész???? ha tudod. Köszi
sandros5000 2008 okt. 06. - 20:27:02 Előzmény cirmoska.nz
(205/323)
elõször is köszi, szerintem is értelmes hozzászólás volt.

Nem a logikát, az értelmet kerestem, tudom hogy ez egy mese, de ennek a filmenek abszolúte nem volt története.
Ha már mese, akkor nézd már meg, bármelyik mesét mondod, ami most készült, van története, a szereplõknek céljai, és motivációja. pl Oroszlánkirály, nézd meg karektereket van cél, története, Shrek dettó ugyanaz, tudod ki mit miért tett, volt jellemábrázolás, de mond bármelyiket de hogy itt nem derül ki mit miért csinál, az események és a szereplõk szinte logika vagy bármilyen elõzmény nélkül bukkanak fel.
Szóval ergo a véleményed szerinte még a mesét szintjét sem üti meg. De az jelent valamit hogy a rendezõt kirúgták és az író srác korlátlan beleszólást kapott a második rész elkészítésébe, ismerd el hogy ez az én véleményemet támasztja alá.
cirmoska.nz 2008 okt. 06. - 07:58:43 Előzmény sandros5000
(204/323)
Ez aztán egy hihetetlenül értelmes levezetés volt.........

Ha valaki igy akar végig nézni egy filmet....az be se üljön moziba!!!!!! Könyörgöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ez egy mese ,a mesébe meg sose keresd a logikát, értelmet!!!!! A fantasyba is bármi megtörténhet.....
Istenem.....