Téma: Eragon

6/10
Zsütz 2008 febr. 06. - 09:07:28 6/10
(183/323)
Hát én láttam a filmet - borzasztó. A könyvhöz képest egy kis vázlat. A színészi teljesítmény számomra elfogadható volt, de ha jobb lett volna a rendezés meg a zene, akkor még egy 7/10 is lehetett volna. Így gyenge 6/10. (és valóban Garrett Hedlund volt sztem a legjobb most, mint színész, aztán a jó öreg Jeremy. Aki cseppet sem hasonlított Bromhoz...)
A harmadik részrõl annyit, hogy 2008 szeptember 20-án jön ki angolul, a címe Brisingr lesz(...), a borítója fekete, és Gleadr lesz rajta. Az Elsõszülöttrõl meg annyit, hogy könyvben nagyon jó, és filmben is az lesz. Hogy miért? Mert a rendezõt kirúhták, és szinte szabad kezet adtak az írónak. A forgatási helyszín Marokkó lesz. Részletesebben: www.eragon-fansite.gportal.hu
Endus 2008 jan. 09. - 21:34:46 Előzmény Endus
(182/323)
Egyébként megnéztem ma a filmet, ami ugye önmagában is érdekesXD Ééés a véleményem hogy az angol hangok jok, a magyar nem, örültem hogy széttudtam választani a könyvet a filmtõl és tejjesen ugy néztem mint egy "rendes" filmet, bár azért voltak olyan részek amikre aztmondtam h uristen már itt tartunk?...jah és nagyon teccett ahogy Shapirát megcsinálták, de azért voltak olyan részek amiket nem igy képzeltem, és sok olyan dologban segített amikor én nem tudtam elképzelni...összefoglalva: nagyon tetszett de a könyvhõz nem is hasonlítható:)) (jah és Garret, vagyis Murtagh szinészét találták el a legjobban és nagyon helyes lett:)(L)(L))
Endus 2007 dec. 28. - 15:15:02 Előzmény tjoco89
(181/323)
Ha minden igaz akkor a harmadik rész, amirõl még csak azt lehet tudni hogy zöld lesz a borítója, az 2008 szeptember 23-án jön ki külföldön. Tehát ugy körülbelül 2009 szeptemberében már mi is elolvashatjuk:) Egyébként nem ez lesz az utolso, legalábbis Chrisopher aztmondta egy ujságnak hogy lesz még negyedik is.
tjoco89 2007 dec. 01. - 21:21:00
(180/323)
Nos, nekem tetszet a film, igaz én akkor még nem olvastam a könyvet ezt a hibámat mára bepóltam és azt kell mondanom ,hogy a könyvbe és a filmbe két közös van. Az elsõ a szereplõk neve a második meg a legeslegalapja a törénetnek, minden másba különböznek. Azt nem tom elképzelni hogy a filmnek lesz folytatása vagy ha igen akkor annak semmi köze nem lesz Az elsõszülöthöz.Továbbá nem tudja valaki hogy mikor jön ki Az örökség harmadik és egyben utólsó kötete?
Endus 2007 nov. 23. - 22:23:35
(179/323)
Szijasztok! Háth...én nem néztem meg a filmet és nemis fogom. Arya sem úgy néz ki ahogy azt a könyvben leírták (Bromnak hosszú õsz szakálla van).Arya ott gyönyörû itt meg ronda. A könyv pedig fantasztikus, ugyhogy ha valakinek nem tetszett a film, akkor olvassa el a könyvet, akinek pedig tetszett a film azis olvassa el mert az elfog ájulnii:) Én most a másodikak olvasom (elsõszülöttet) és azis iszonyat jó. A bnöm is aztmondta hogy õ látta a filmet és nagyon zavarta, hogy sok dologban eltér a könyvtõl. Én biztos nem nézem meg, ha megnézném akkor elrontanám azt a képet hogy hogy képzeltem el a szereplõket és a környezetet.
Lyra 2007 szept. 30. - 14:11:17
(178/323)
kellemes kis valami, végülis... a könyvhöz ugyan egyes részeiben semmi köze, de ezt már megszokhattuk...
ha nem egy barátommal néztem volna, aki olvasta és szereti a könyvet, akkor szétdumálom mellette az egészet, mert rendesen fikáztam egyébként :)... bár ez gyakran azoknál a filmeknél is így van, amiket szeretek... ki kell elemezni, na :)
Lyra 2007 szept. 30. - 14:08:14 Előzmény P@tri
(177/323)
a film egy részét a tatabányai kõfejtõben vették fel... legalábbis én így tudom
Lyra 2007 szept. 30. - 14:06:43 Előzmény Newcastle United
(176/323)
a sárkánynak már csak azért sem adtak férfi hangot, mert a könyvben és a filmben is nõnemû :) (bár úgy gondoltam, ez a Saphira névbõl kiderül... na mindegy)
Sonk@ 2007 szept. 27. - 21:21:20 Előzmény P@tri
(175/323)
Sziasttok!

Igazad van P@tri.Én nem olvastam a könyvet és nem tom mi a különbség a könyv és a film között.De nekem tetszett a film, de igaz h lehetett volna benne egy kicsit több akció.(Bár pár bakit észrevettem benne nem sokat, deazok eléggé sújosak.) De engem megfogott a film és naon tetszik.Nagyon várom a második részt.

Remélem az jobb lesz, de azt már elfogom olvasni.
5/10
Zotyipotyi 2007 júl. 12. - 23:49:00 5/10
(174/323)
Egy szóval?: erõtlen. Pedig ott volt Jeremy Irons, és vele talán még semmi gond se volt. De hogy a csatajelenetek hogy lehettek ennyire unalmasak, izgalom mentesek?! Ezenkívül a színészek se gyõztek meg és a sztori se. Meg hát alapból fenntartásaim voltak az Eragonnal, de legalább ez meggyõzött, hogy nem érdemes a könyvet elolvasnom.:)
F-ann-Y 2007 júl. 04. - 17:24:34
(173/323)
Hát én csak egyet tudok érteni az elõzõ hozzásólással!!Én is elõbb a könyvet olvastam,ami lehet h teli van más történetekbõl vett elemekkel de ettõl függetlenül én nem bírtam letenni.
A film:én sokat reméltem tõle,gondolván egy ilyen hosszú könyvbõl csak össze tudnak szedni 2 órányi érdekes rész.Hát egyáltalán nem!!Sõt talán még ki is szedték belõle a jó részeket,helyette beletették az unalmasakat,azokat is totál elferdítve.
Nekem a köny bejött a film meg egyszer megnézõs.
P@tri 2007 jún. 16. - 10:17:08
(172/323)
Sziasztok!

Én elõször az Ergonról úgy hallottam hogy tõlünk nem messze forgatták egy részét.Utána elkértem a könyvet, de addig nem néztem meg a fimet. Azért hogy ne rontsam el az élményt meg mégis a vége miatt.A könyv eleinte nem tetszett de aztán úgy a felétõl kezdett érdekelni. MIkor elolvastam gondoltam na most már megnézhetem a filmet is :D. Hát kár volt.... nagy kár.
Ez egy szerintem jó történet de hogy ebbõl egy ilyen pocsék filmet csináljanak.Elkapkodták az egészet kb másfél óra szenvedés volt.Semmi nem úgy van mint a könyvben.Jó megértem hogy nem lehet mindent elmondani benne de ez rohadt kevés volt.
Persze akik nem olvasták a könyvet azokat megértem hogy azt mondják nem egy rossz film.Mert azért jól megcsinálták mind látványba és a színészek sem voltak rosszak. De így hogy ismerem az 514 oldalt így pocsék volt.Képzelem mekkora csalódás lehetett az igazi Eragon fanoknak, nekem is az volt.
solyacica 2007 ápr. 27. - 16:46:42
(171/323)
Én olvastam a köny vet és nekem a film is teccet !!!!! :P
szmootyi 2007 ápr. 21. - 22:15:21 Előzmény s.peti
(170/323)
...Sztem a könyv yoo volt...na nem a legeredetibb és legizgalmasabb dde a filmnél százszor jobb...és pont a vmennyire érdekes részeket hagyták ki belõle...nagy szívás...amúgy köcci az egyetértést a többibenxD
s.peti 2007 ápr. 20. - 14:57:21
(169/323)
Igazad lehet ,eccer megnézhetõs film!Én egyszer egy barátommal néztem meg pesten(Õ nagy Eragon rajongó)és én már azt is nagyon untam!Mégeccer nem nézném meg!Azér télleg nem a legrosszabb film!De a könyvnél biztos jobb lett!Ez szerintem összességében egy nézhetõ film!De senkinek nem ajánlom nem túl jó film!(pedig a borító alapján tök jónak tûnt!Nem tudom miért vannak ebbe is tündék mint a Gyûrûk urába!)
szmootyi 2007 ápr. 19. - 21:16:13
(168/323)
eccerûen borzalmas volt a film,az amúgy yoo könyv után...összecsapott,de még így is túl hosszú...akár unalmasnak is nevezhetném,de nem akarom, mert nem az volt...akciómozi,de összecsapva...jja és hányok a "nagy sztár" Ed Speelerstõl!!!...úgy az egésztõl általában, nem érte meg a mozijegy árát...!
6/10
Newcastle United 2007 ápr. 19. - 12:28:05 6/10
(167/323)
Vannak rosszabbak valóban, én sem tartom szörnyûnek. De az Eragon körül akkora felhajtást csináltak - folytatások stb. - hogy nagyon zajos lett a bukása.
nahum 2007 ápr. 19. - 12:12:52
(166/323)
Nem értem mért szóljátok le! Nem egy hû de nagy film természetesen a Gyûrük ura sokkal jobb de az írója is kicsit elismertebb! Szerintem nem olyan rossz a köny,és a film is tetszett ilyen egyszer meglehet nézni kategóri! Szerintem sokkal rosszabbak is vannak!
s.peti 2007 ápr. 13. - 16:19:02
(165/323)
sziasztok!!!!!!!
Nekem egyáltalán nem tetszett a fim a könyvet el se bírtam olvasni(pedig szeretem az ilyen fajta filmeket PL:A Gyûrûr ura)annyira uncsi volt!Szerintem a Gyûrûk urárol lett másolva!!!!!!!
webteve 2007 ápr. 07. - 18:05:26
(164/323)
Ha valakinek kell a két könyv,ami megjelent eddig magyarul ebook formában,akkor dobjatok egy mailt.Még nem olvastam õket.