Téma: Eragon

Mermaid. 2009 jún. 10. - 04:22:06 Előzmény Hadir
(243/323)
Ezzel egyet értek. Mindenki a Gyürük Ura-ból indul már ki és mér mindent.

Én bizom benne lesz valaki aki még elõszedi ezt a történetet és megfilmesiti rendesen. Szerintem kenterbe verné a Pottert és a Gyürük Ura-t is egy jól megszerkesztett és kivitelezett film. Fõleg hogy én nagyon hiányolom már a mozi palettáról az igazi Sárkányos filmet.
Mermaid. 2009 jún. 10. - 04:17:31 Előzmény kamisama
(242/323)
Szerintem máskor kicsit figyelmesebben nézz filmet!
Az a sárkánykoma akirõl beszélsz, azért nem nyitott szájjal beszélt, mert gondolat átvitellel beszélt, hallotta a másik gondolatát! Mi a gondolatait hallottuk nem a VERBÁLIS beszédet!
A második: A sárkánykoma mig nem tudott tüzet okádni. Nos igen, de ha figyelted volna mit mondott....Azért tudta megolvasztani a köveket mert egy ekkora sárkány lehelete olyan forró, hogy lepörköli a seggedrõl a szõrt is....

Na ennyi. Örülnék ha valaki úgy kritizálna valamit hogy legalább tud is gondolkozni.
Isabella00 2009 máj. 30. - 15:04:49
(241/323)
Szerintem jó film volt. Bár én a könyvet nem olvastam.
10/10
jocee91 2009 máj. 20. - 14:42:30 10/10
(240/323)
Mivel én a könyvet nem olvastam azért nekem 10/10 :D
4/10
kamisama 2009 máj. 19. - 07:25:27 4/10
(239/323)
Huhh...hát ez igen nyálcsorgatóan uncsi film, az tény. Hihetetlenül unalmas és semmitmondó monológok tömkelege.
A sárkány csukott szájjal beszél, de tud üvölteni nyitott szájjal, fura.
Mikor Eragon az árnyat fejbelövi egy nyíllal, az azt követõ képben közelrõl mutatják annak az ocsmányságnak a fejét, és fordítva van benne a nyílvesszõ.(Mintha hátulról lõtte volna fejbe.)
Sárkány koma bár saját bevallása szerint nem tud tüzet okádani, de azért kövekbõl összefüggõ üveget tud készíteni. Azért az nem semmi, ez a sárkány már tud valamit.

Egyedül Jeremy Irons-t sajnálom, mert szerintem jó színész. Nem is értem, hogy vállalhatott be ilyen filmet.
zahrah 2009 máj. 18. - 19:20:32
(238/323)
Hm.. ahhoz képest, hogy milyen sokáig forgatták a városunkban, alig volt 1-2 mp-nyi jelenet amikor felismerhetõ volt, hogy tényleg, ez a Szelim balang...
Többet vártam volna.. :(
7/10
Nathan Petrelli 2009 máj. 18. - 10:00:41 7/10
(237/323)
A látvánnyal szerintem nem volt gond, én meg voltam vele elégedve, nagyon szépen kivitelezett és igényes volt.
gulaxy 2009 máj. 18. - 08:55:37 Előzmény Nathan Petrelli
(236/323)
én csak azt tudom, hogy a rendezõ az vizuális effektekért volt felelõs olyan filmekben mint a Ryan, meg a Twister. TEhát lehet, hogy lapos de látványos lesz?
1/10
offtopic
fnori 2009 máj. 13. - 15:52:24 1/10
(235/323)
hát az elõbbi hozzászólásokat elnézve (mivel lényegében tök ugyanarra panaszkodnak mint én), úgy gondolom, hogy is mondtad... "mégiscsak gondolkodok mielõtt belekötök vmibe"...
7/10
Nathan Petrelli 2009 máj. 13. - 11:03:13 7/10
(234/323)
Nem volt rossz film, bár tény, hogy a könyvnek a közelébe sem ér. Nagyon jól választották ki a színészeket (Jeremy Irons szerintem telitalálat volt), a helyszínek is szépek voltak és illettek a filmhez. Viszont nem értem, hogy MIÉRT kellett ennyire megváltoztatni a forgatókönyvet a filmhez képest...semmi értelme nem volt, azon kívül, hogy most már szinte lehetetlen folytatást csinálni belõle...nem értem, Paolini hogyan mehetett bele abba, hogy ilyen buta módon átírják az egészet. Tudom, mindenki ráfogja arra, hogy nem akarták a filmet elnyújtani, de könyörgöm, nem errõl van szó. Ebbe a 100 percbe is tökéletesen belefért volna a lényege a könyvnek, úgy, hogy aztán készülhessen belõle a folytatás. Mert igenis vannak benne értékelhetõ, szépen összerakott részek, az alapelképzelés nem volt rossz, de a kivitelezésnél valamit nagyon elrontottak...:(

10/7
2/10
paryk 2009 máj. 11. - 00:14:20 2/10
(233/323)
A film a türhetõ kategóriát súrolná, ha nem egy állati jó könyvbõl készítik. Viszont az hogy egy ilyen jó könyvbõl, ilyen gyenge filmet tudjanak kihozni az egyszerüen szánalmas. Könyv után filmben ekkorát még nem csalódtam. Az egész story le lett butítva, hogy a média meg tudja emészteni. Mindenkinek ajánlom a könyvet, tegnap olvastam ki a harmadik részét és azt tudom mondani nem csalódtam az íróban. A filmet meg aki csak teheti kerülje el messzirõl!
rockertoro 2009 máj. 08. - 17:24:45
(232/323)
hát, én is hozzászólok, ha már végignéztem (csak a Ság-hegyes rész miatt): nem olvastam a könyvet (de, amint olvasom a véleményeket, talán jobb is, így kevésbé csalódás), de még így is úgy éreztem, hogy az nem lehet, hogy 10 perc alatt egyszer vki tud varázsolni, aztán nem, tud feléleszteni, aztán nem... szóval csapongó volt, a párbeszédek szájbarágottak, sok közhellyel, nyílván sokaknak hiányzott a 'szerelmi szál' - hát, volt is meg nem is, a rendezõnek döntenie kellett volna, hogy legyen-e vagy sem.... J.I. nagyon jó volt benne, de a fiatal srác az szörnyû, néha totál nem helyzethez illõ arckifejezések, öntelt, tinisztár-jelleg, idegesítõ arc... na mindegy. magyarhang: no comment...
azért nem pontozom a filmet, mert nem olvastam a könyvet, így sztem nincsen jogom ehhez, de erõsen 3as körüli értéket adnék neki. nehezen tudom megérteni azokat, akik 10est vagy 9est adnak rá... szerintem ez a tényleg, mindenki számára jobb, élvezhetõbb filmekre nézve sértés. de ez van.
8/10
Hadir 2009 ápr. 28. - 18:35:08 8/10 Előzmény Dius
(231/323)
Én se azt mondom hogy egy világrengetõ alkotás, de szerintem jó kis film. 8/10
Amúgy meg ha a Gyûrûk Ura elõtt készült volna, biztos hogy nem fikáznátok folyamatosan, sõt ez lenne a best...
1/10
fnori 2009 ápr. 25. - 17:55:13 1/10
(230/323)
olvastam az eragon, a második részét is és most olvasom a harmadik részt. imádom, de ez a film kihoz a béketûrésbõl! szarok a szinkronhangok, fõleg saphiráé, a szereplõket teljesen lebutítottak,aryából egy önmagát kelletõ ribit csináltak, összezsúfolták az egészet és a történet fele kimaradt, olyannyira, hogy nem lehetne belõle rendes második részt forgatni.
össz véleményem: megérdemelne egy aranymálna-díjat...
Dius 2009 ápr. 25. - 14:17:41
(229/323)
...És melyik jelenetben hengereltek le? J. I. szerepe még csak elmegy,de Malkovits alig szerepel benne...

Egyébként, nem úgy álltam neki nézni a filmet, hogy Gyûrûk ura utánzatot nézek, - ámde a film nézése közben ez az érzés óhatatlanul kialakult bennem.
Ha pedig lesz II. része, akkor miért zsúfoltak be ennyi mindent másfél órába? (Az alaphelyzetbõl egészen a kiforrott befejezésig.) Butácska gondolat a rendezõtõl, nem?
8/10
Hadir 2009 ápr. 22. - 18:52:34 8/10
(228/323)
Hát remélem is hogy lesz 2. része, mert a film nekem tetszett, csak abszolút nincs befejezve. :S
Amúgy meg, ha az ilyen típusú filmeket a Gyûrûk Urához hasonlítjuk, akkor persze hogy mindegyik sz*r lesz. :P
Nem úgy kell nekiülni, hogy nem várunk tõle semmit, mert "csak egy Gyûrûk Ura utánzat". Jeremy Irons itt is fantasztikus, a történet is jó, jól is van megcsinálva, szóval nem kell fennakadni azon, hogy egy kicsit Gyûrûk Urás.
Nekem tetszett, és tényleg remélem hogy lesz 2. része. ;)
7/10
Les 2009 ápr. 22. - 17:24:03 7/10 Előzmény Gilmaril
(227/323)
Mindenkinek más-más az ízlése. :)
10/10
Dori Bori 2009 ápr. 22. - 17:21:14 10/10 Előzmény Hadir
(226/323)
Elvileg lesz második része, legalább is kéne, hogy legyen:D:D
8/10
Hadir 2009 ápr. 20. - 15:09:21 8/10
(225/323)
Ennek a filmnek van 2. része?
Dius 2009 ápr. 20. - 14:57:32
(224/323)
Tegnap egészen véletlenül megnéztem az "alkotást". Nincs mit szépíteni, Gyûrûk ura és Harry Potter összegyurmázásának az eredménye - még montázsnak is elmenne.
A párbeszédek, jelenetek elharapva összevágva, -gyerekes, és rendkívül egyszerû módon.
104 percben végigvitték a sztorit, a pasrasztfiútól a varázslóig. Bravó. Még új lényeket sem találtak ki, maradtak a föld alatti orkok, tündék, stb.
Szánalmas, unalmas, kiszámítható. A legszánalmasabb, hogy Jeremy Irons és a - nem is oly rég még általam sokra tartott - John Malkovits iylen szerepeket vállal. Könyörgöm, miért?
Jaj, de rossz volt! :(
3/10